10 lu Yaşlara Uygun Kore Kozmetik Ürünleri Limonian'da

Sırala
Görünüm:
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.

10'lu yaşlarda  cilt bakımı nasıl yapılmalı?

10’lu yaşların en büyük düşmanı sivilcedir. Sivilce oluşumunun nedeni genetik nedenler, sivilce oluşturan bakteriler, yağ bezeleri ya da gözeneklerin tıkanması olabilir.

10’lu yaşlarda oluşan sivilce ile yetişkin yaşlarda oluşan sivilcenin sebepleri birbirinden farklıdır. 10’lu yaşlarda metabolizma hızlı çalışır ve hormon üretimi en üst seviyede olduğu için sebum (yağ) üretimi de en yüksek seviyededir. Bu nedenle aşırı salgılanan yağın önlenmesi ve sivilce oluşumunu sağlayan bakterileri yok etmek için hafif asit içerikli bir ürünle cildi temizledikten sonra cildi nemlendiren bir bakım yapılmasını tavsiye ederiz.

(Yetişkin bir ciltte oluşan akne ciltteki yetersiz nem miktarından, yağ üretiminden ya da gözeneklerin tıkanık olmasından kaynaklanabilir. Bu nedenle cildinizdeki yağı ve nemi dengelen bir cilt  bakım rutini  oluşturmanızı tavsiye ederiz.)

 

 

10’lu yaşlarda sivilceli cilt için cilt bakım yöntemleri

Sivilce oluşumunun ana nedeni aşırı sebum salgılanması olduğu için cilt bakımı rutini oluştururken temizlemeye ve nemlendirmeye odaklanmak en önemli adımdır.

Temel bir bakım için temizleyici-nemlendirici krem- güneş koruyucu yeterlidir.

Detaylı bir bakım için ise temizleyici-kil maskesi-nemlendirici krem-güneş kremi-burun bandı kullanabilirsiniz.

Temizleyiciler

Temizleyici cilt bakım rutini oluştururken fazla sebumun giderilmesi için en temel ve en önemli adımdır. 10’lu yaşlarda ki cilt çok hassas olduğu için zararlı maddeler içermeyen bitkisel temizleyici kullanılmalıdır. Makyajı temizlerken kullanılan ürünlerinde köpük ya da jel yapılı olması zararlı kimyasal madde içermemesi gerekmektedir.

10lu burun ve alın bölgesine hafifçe masaj yapar gibi dairesel hareketlerle ürün uygulanması tavsiye edilir.

Kil Maskesi

Kil maskesi daha etkin gözeneklerinizi ve cildinizi temizler. Aynı zamanda, içindeki mineraller, organik bileşenler ve vitaminler akneli bölgelerdeki bakterileri yok ederek iyileştirmesine yardımcı olur. Sivilceleri daha hızlı yok etmek için 2-3 haftada bir uygulayabilirsiniz. Kil maskesini sivilce oluşumunu gözlemlediğiniz anda uygularsanız daha etkili olacaktır.

Nemlendirici Krem

Temizleyici ile cildi temizledikten hemen sonra nemi cildimize hapsetmek için nemlendirici uygulamamız gerekir.

10’lu yaşlardaki cilt; sağlıklı, taze ve yıpranmamıştır. Bu yüzden birçok ürün kullanıp cildinizi yormak yerine hepsi bir arada olan nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.

Her gün sabah ve akşam cildinizi temizledikten hemen sonra kullanın böylece cildinizin kurumasını önlemiş olursunuz.

Güneş Kremi

UV ışınları cildimize zararlı olup yaşlandırmayı hızlandırdığı için güneş kremi kullanmanız önemlidir. Akneli cildede sahip olsanız mutlaka güneş koruyucu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Burun Bandı

10’lu yaşlarda ki bayanların en önemli sorunlarından biri siyah noktadır. Burnumuz güneş ışınlarına maruz kaldığında, cildi korumak için sebum üretir ve cilt üzerinde kalın bir tabaka oluşturur. Bu durumda oluşan sebum tabaka dışına çıkamazsa siyahlaşarak cildimize hapsolur.

Siyah noktaların oluşmasını önlemek için gözeneklerinizi kil maskesiyle temizledikten sonra hafta da 1-2 kez burun bandı uygulayarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.