Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
20’li Yaşlarda Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

20’li Yaşlarda Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

27 Haziran 2018

Cilt normalde 20’li yaşların ortalarına doğru yaşlanmaya başlar. Bununla birlikte ince kırışıklıklar oluşmaya ve leke oluşumu gibi problemler görünmeye başlar.

İnsanların cildi yaşlanır. Fakat düzenli yapılan cilt bakımına bağlı olarak gerçek yaş ile cilt yaşı arasında fark yaratabilirsiniz.

Cildinizde gözle görünür bir problem yok diye düşünüp cilt bakımı ihmal ederseniz 30lu yaşlardan sonra cilt problemleri çözülemez hale gelebilir ve olduğunuz yaştan daha yaşlı görünmenize neden olabilir.

20’li yaşlarda güzel bir cilt bakım rutini oluşturarak cilt problemleri önlenebilir ve cildin yaşlanması yavaşlatılabilir.

20’li Yaşlarda Cilt Bakım Rutini

20’li yaşlarda yapılması gereken en önemli unsur; cilt sorunlarını ve cilt yaşlanmasını önleyen özenli bir cilt bakım rutinine sahip olmaktır.

Genel olarak 20’li yaşlardaki bayanlar T bölgesi yağlı, U bölgesi ve yanak kısmı kuru olan karma cilt tipine sahip insanlardır.

Cilt yeterince nemlendirilerek yağ ve nem oranını dengelemeli, gözenek bakımıyla siyah nokta ve sebumları temizleyerek gözeneklerin genişlemesi ve sivilcenin oluşumu engellenmelidir. Güneş kremi ve göz kremi ile ince kırışıklıkların oluşumu önlenmelidir.

Temel bakım da makyaj temizleyici – yüz temizleyici – (tonik) – nemlendirici krem – (besleyici krem) – göz kremi – güneş koruyucu krem sırası ile günlük bakım yapılır. Düzenli olarak peeling ürünü, kil maskesi, yüz maskesi, gözaltı maskesi ve el kremi ile bölgesel bakım yapılması gerekiyor.

Makyaj Temizleyici

20’li yaşlarda ağır makyajlar yapılmaya başlar. Makyaj yapmaktan daha çok makyajı temizlemek her zaman daha önemlidir. Makyajı temizlemeden yatarak gözenekler tıkalı olursa çeşitli cilt problemi oluşabilir. Yüz temizleyici ile ağır makyajı temizlemek kolay olmadığı için makyaj temizleyici ile yüz temizleyiciyi birlikte kullanma alışkanlığı edinin.

(Ne kadar yorulsanız da  yatmadan önce mutlaka makyaj temizleme alışkanlığına sahip olmalısınız.)

Yüz Temizleyici

Hafif makyajlı veya makyajsız iseniz sadece yüz temizleyici ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Cilt tipi ve ihtiyacına göre ürün seçimi farklı olabilir. Fakat 20’li yaşlarda cildi uyarmayan bitkisel özleri içeren köpüklü yüz temizleyici kullanmanızı tavsiye ederiz. 20’li yaşlarda yağ ve nem dengesini sağlayan nemlendirici özellikli ürün kullanmanız yeterlidir.

Tonik

Aşırı yağlı cilt veya cilt sorunlardan dolayı gözenekte kalan kirleri daha iyi temizlemek isterseniz tonik kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca tonik sonraki aşamda uygulanan ürünlerin daha iyi cilde etki etmelerini sağlar.

Tonikle makyaj pamuğu bolca ıslatın ve cildinize uygulayın.

Göz kremi

Göz çevresinde yağ bezleri üremediği için cildin kurumasını önleyen sebum tabakasının oluşması zordur ve kolayca kurur. Ayrıca göz çevresindeki cilt diğer bölgeye göre ince ve hassas olduğu için göz makyaj, kontakt lens ve göz kırpması ile çabuk yorularak ince kırışıklıklar oluşabilir.

Her akşam göz kremi ile göz çevresini nemlendirin ve besleyin. İnce kırışıklıklar ve göz alt morluğunu önlemesine yardımcı olacaktır.

20’li yaşlarda bol nem içeren jel tipi göz kremi kullanın. 30’lu yaşlardan sonra ise yenileme özelliği olan anti-wrinkle (kırışıklık karşıtı) kremi kullanın.

Nemlendirici Krem

Genelde 20’li yaşlarda cilt sorunu çözmek için değil önlemek için cilt bakımı uygulanır. Cilde yeterince nem besleyen krem kullanmanız yeterlidir.

Nemlendirici krem veya all in one krem ile cilt içini nemlendirerek nem ve yağ oranı dengelerseniz cildin elastikiyeti koruyabilirsiniz. Hafif yapıda bir krem kullanırsanız yapışkan hissi olmadan tazelenmiş hissedebilirsiniz.

 

Güneş koruyucu krem

Cildin yaşlanması, ince kırışıklık, leke gibi cilt problemlerinin önemli nedenlerinden biri  de UV ışınları olduğu için 20’li yaşlarda yüz temizlemesi ile birlikte kullanılması gereken  en önemli bakım aşamasıdır.

Dışarıya çıkmadan önce mutlaka güneş kremi uygulayın. UV’den koruma özellikli BB krem ya da fondöten kullansanız da mutlaka güneş kremi kullanın. BB krem ve fondöten yeterli miktarda uygulanmadığı için üründe yazılan kadar etkisini göremezsiniz.

Peeling

Cildinizi yıpranmış veya makyaj oturmamış gibi hissederseniz peeling uygulayarak ölü derileri temizleyin.

Kuru cilt 2 haftada 1, yağlı cilt ise haftada 1-2 kere uygulayabilir. Sivilceli veya hassas cilde sahip iseniz kullanmamanızı tavsiye ederiz.

(Peeling’in doğru kullanımı ile ilgili yazımızı okumak için tıklayın.)

Kil Maskesi

Haftada 2-3 kere kil maskesini uygularsanız gözeneklerin temizlenmesine ve gözeneklerin genişlemesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Kil maskesinde bulunan Kaolin maddesi gözenekteki sebumları çekerek temizler. Sıkılaştırma özelliği ile sebumlardan genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır.

Yüz Maskesi

Haftada bir maske kullanmak yerine haftada 2-3 kere yüz maskesini uygulayarak cildin nemlendirilmesine özen gösterin.

İçerik ve özelliğe göre çok çeşitli maske bulunmaktadır. Tüm maskeler temel olarak cildi nemlendirir.

20’li yaşlardaki cilt bakımının amacı cilt sorunu çözmek değil, sorunu önlemek olduğu için ucuz maskeleri daha sık sık kullanarak nemlendirilmesi tavsiye edilir.

Göz Maskesi

Göz çevreniz fazla kuruyorsa, ince kırışıklıklarınız varsa ve ya morluk oluşuyorsa göz maskesi ile yoğun besleyin ve nemlendirin.

Sadece 15 dakika kullanım ile göz çevresinde nem bariyeri oluşturarak hızlı çözüm sunar.

El Kremi

Kurumuş elleri nemlendirmek ve dış etkenlerden korumak için el kremini uygularsınız. Ciddi bir sorun olmadıkça uygun fiyatta olan el kremleri sürekli uygulamanız önemlidir.

Elleri yıkadıktan hemen sonra kurumadan önce mutlaka el kremi uygulama alışkanlığı edinin.

Makyaj

20’li yaşlarda sadece ruj kullansanız da daha canlı bir görünüm kazanabilirsiniz. Ağır makyaj ile doğal güzelliğinizi kapatmayın. Cildinizin güzelliğini gösterebilen makyajı uygulayın.

Mesela cildiniz beyaz ise koyu makyaj bazı kullanmayın. Cildinizi şeffaf ve canlı gösteren makyaj uygulayabilirsiniz.

Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

 

Makyaj temizleyici :Sesamis Aqua Nature Cleansing Oil

Sesamis Aqua Nautre Cleansing bitkisel yağları içeren makyaj temizleyicidir. Makyaj kalıntılar ile gözenekteki kirleri etkin şekilde temizler. Argan ve zeytin yağı cildi dinlendirir ve dış etklenlerden korur.

Yüz Temizleyici : Our Herb Story Foam Cleansing

Hafif makyajlı veya makyajsız iseniz makyaj temizleyici kullanmadan sadece Our herb story yüz temizleyiciyi kullanabilirsiniz.

Bol köpürerek gözenekteki kalıntıları etkin şekilde temizler. İçinde bulunan gliserin cilde nem besler ve ciltteki nemi korur. Kullandıktan sonra gerginlik hissi bırakmaz.

Tonik : Pax Moly Aloe Vera Toner

Aloe vera özünü içeren tonik, cildi nemlendirir ve cilt dokusunu yumuşatır.

Hafif yapıdaki tonik cilde kolayca emildiği için yapışkanlık hissi bırakmaz, sonraki bakım ürününün iyi emilmesine yardımcı olur.

Ampül : LaF Anti-Wrinkle Ampoule

Kolajen ve adenozin içeren kırışıklık karşıtı ampuldür. Kolajen cildi nemlendirir ve nem bariyeri oluşturarak uzun süre nemli kalmasını sağlar. Doğal nemlendirici madde olan adenozin çevredeki nemi çekerek nem kaybını önler.

Göz Kremi: Sesamis  Moisture Eye Cream

Arnika (Öküzotu) göz çevresini nemlendirir. Nem ve yağ oranı dengeler.

Beta glukan göz çevresini besleyerek göz altı morluğu giderir ve oluşumu önler.

Nemlendirici Krem :Tangerine Vita C Cream

 Tangerine Vita C Cream, mandalina kabuğundan elde edilen vitamin C’yi bolca içerir. Cildi yoğun nemlendirir. Ayrıca Deniz akdikeni meyvesinden elde edilen ekstrakt cildi dinlendirir ve cilt sorunu önler. Yeşil çay, limon ve semiotu gibi biktisel ekstraktlar cildi besler.

Güneş Koruyucu Krem : Pax Moly Dr. JK I Sunscreen Lotion

Hem UVA hem UVB’yi önleyen güneş kremidir(SPF 50+/PA+++). Hafif yapısı ile makyaj bazı olarak da kullanılabilir.

200ml’lik büyük hacimi güneşe maruz kalan vücudunuzun her bölgesine uygulayabilirsiniz.

Paraben, talk, mineral yağ ve benzil alkol gibi cilde zarar olabilecek 18 maddeyi içermediği için 20’li yaşlarda olabilecek sorunları önler.

Peeling : Pax Moly Whitening Apple Balance

Elma ekstraktını içeren gomaj tipi yüz peeling jelidir. Rosemary, Lavander, Camomile ve Tea tree gibi bitkisel ekstraktları içerir. Cildi uyarmadan ölü deri ve kirleri temizler. Cildi nemlendirerek kullanım sonrası gerginlik hissi bırakmaz.

 

Kil Maskesi : LaF Pink Sparkling Pore Pack

Gözenek bakımı için üretilen wash off (yıkanan) kil maskesidir. Volkanik kil (kaolin) ve karbonatlı su içerir. Sebumları etkili şekilde temizler ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Ürünün yapısı yumuşak ve hafif köpük formdadır. Uygulanırken akmaz. Marin kolajen içerdiği için bakım sonrası kuruluk hissedilmez.

Yüz maskeleri : Selection Prestige Mask

Selection Prestige Mask 4 çeşitten oluşur. İçerdiği ana madde ve cildinizin ihtiyacına göre seçebilirsiniz. Tek uygulamada büyük etki beklemeden düzenli olarak cilde nem beslemek amacıyla kullanabilirsiniz.

Göz Maskesi : Misoli Gold Eye Patch

Yüksek yoğun esanslardan oluşan hydrogel tipi eye patch(göz maskesi)tir. Besin maddelerinin cilde derinlemesine iletilmesini sağlar. (Uygulandıkça jelin inceldiğini görebilirsiniz.)

Altın ve hyalüronik asit içerir. Kurumuş ve yıpranmış cildi nemli korur ve elastikiyeti artırır.

El Kremi : Redlips Hand Cream (SnailMayu)

Ana madde olarak Salyangoz ve at yağ içeren 2 seçenek bulunur.

Her cilt tipi için uygundur. Cildi nemlendirerek kırışıklıkların oluşumu önler. Dış etkenlerden elleri korur.Yapışkanlık hissi bırakmaz.

Tavsiye ettiğimiz ürünleri set halinde satın almak için tıklayınız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.