Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
30’lu Yaşlarda Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

30’lu Yaşlarda Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

27 Haziran 2018


Cildin yenilenmesi yavaşlandığında cilt yenileme döngüsü de yavaşlar. Ölü deri tabakası kalınlaşarak cilt bakım ürünlerin emilmesini ve cildin beslenmesini engeller. Bu durum cildin kurumasına ve kırışıklıkların daha kolay oluşmasına neden olur. Aynı zamanda göz ve ağız çevresindeki cildin sarkması ile kırışıklıklar derinleşir ve yüz olduğundan daha yaşlı görünmeye başlar.

Cilt yenilenmesi yavaşlandığında sebum üretimi de azalır. Ciltteki canlılık kaybolur ve cilt dokusu da yıpranmaya başlar. 20’li yaşlarda gözle görülmeyen lekeler de daha belirgin olmaya başlar.

10'lu yaşlarda sivilceli cilt için bakım rutini ve Limonian'ın tavsiye ettiği ürünleri görmek için tıklayınız!

20'li yaşlarda ki cilt için bakım rutini ve Limonian'ın tavsiye ettiği ürünleri görmek için tıklayınız!

40'lı yaşlarda cilt bakım rutini ve Limonian'ın tavsiye ettiği ürünleri görmek için tıklayınız!

30’lu Yaşlarda Cilt Bakım Rutini

30’lu yaşlarda görülmeye başlayan kırışıklık, cilt sarkması, leke oluşumu ve solgunluk gibi problemlerin ana nedeni cilt yenileme gücünün düşmesidir. Bunun için 30’lu yaşlarda cilt yenileme gücünü artırmaya yönelik cilt bakımı uygulaması gerekir.

(Ayrıca belirgin olan sorunlara da yoğun/özel bakım yapmaya başlanması gerekir.)

Sabah Cilt Bakım Rutini

Yüz Temizleyici – Tonik – Esans/Serum – Losyon/Krem – Güneş Kremi

Cilt belirli bir emme gücüne sahiptir. Ne kadar cilde faydalı olsa da tüm ürünleri birden kullanırsanız cilt emmez ve beklenen etkiyi göremezsiniz. Ürünleri bakım amacına göre sabah ve akşam olarak ayrı kullanmanızı tavsiye ederiz.

(Cilt bakımından sonra makyajınız tam oturmuyorsa bu durum cilt bakım ürünlerinin tam emilmediğinin göstergesidir. Her aşamada 20-30 saniye ara verin veya ürün miktarını azaltın.)

Sabah uygulanan cilt bakım rutininde; dışarıya çıktığınızda cildin kurumasını önlemek için cildi nemlendirici, ciltteki yağ ve nem oranını dengelemek için daha sulu yapıda olan ürünleri (esans, losyon vb) kullanın. Mutlaka güneş koruyucu ile bakımı tamamlayın.

Akşam Cilt Bakım Rutini

Makyaj Temizleyici – (Peeling / Kil Maskesi) – Yüz Temizleyici – Tonik – Göz Kremi – Esans /Serum – Losyon/Krem – Maskeler (yüz, göz, dudak ve boyun)

Cilt kendini gece daha hızlı yenilemektedir. Akşam bakımında öncelikle ciltteki makyaj kalıntılarını ve kirleri özenle temizleyin. Besleyici krem ve maskeler ile cildin yenilenmesine yardımcı olun.

Fazla biriken ölü deriler cilt bakım ürünlerinin emilmesini engelleyebilir.  Peeling ürünü ve kil maskesi ile fazla biriken ölü derileri giderin ve gözenekteki kirleri temizleyin. Bu aşamayı rutin haline getirirseniz daha etkili bakım sağlayabilirsiniz.

 

Limonian’ın Tavsiyeleri

 

Makyaj Temizleyici :  Redlips Sea Water Ultra Steam Cleansing Cream

Sadece yüz temizleyici kullanarak ağır makyajı temizlemek zor olduğu için temizlerken mutlaka makyaj temizleyici kullanmalısınız.

Redlips Sea water, Derin deniz suyu içeren krem tipi makyaj temizleyicidir. Cilt içi nem eksiği olan ve ince kırışıklıkların belirmeye başlayan 30lu yaşlar için idealdir.

Yüz temizleyici : Cyber Shine

Makyaj temizleyici ile makyajı çıkardıktan sonra yüz temizleyici ile ciltteki makyaj kalıntılarını ve kirleri temizleyin.

Cyber shine hafif makyaj ve yüzdeki kirleri aynı anda temizler. Minik oksijen baloncukları cildi uyarmadan derinlemesine temizler. Sebum ve kirleri çeken doğal kırmızı kil ile protein yıkımı sağlayan papain enzimi cildin daha etkili temizlenmesini sağlar.

Tonik : Pax Moly Aloe Vera Toner

Tonik cildin daha iyi temizlenmesine ve bir sonraki uygulanan bakım ürününün daha iyi emilmesine yardımcı olur.

Pax Moly Aloe vera toner, aloe vera özü ile cildi nemlendirir ve yumuşatır. Hafif yapısı ile cilde kolayca emilir ve yapışkanlık hissi bırakmaz.

Esans (Serum) : LaF Anti-Wrinkle Ampoule

30’lu yaşlardan sonra tek krem kullanarak ciltte iyileşme etkisini görmek zordur. Esans veya serum ile yoğun bakım sağlanması gerekir.

LaF anti-wrinkle ampoule, İnciden elde edilen adenozin ve mineralleri içeren kırışıklık karşıtı ampuldür. Cildin kuruması ve elastikiyetin azalması ile oluşan kırışıklıkları iyileştirir ve elastikiyeti geri kazandırır. Laktoz kapsül cildin nem koruma gücünü artırır. Jojoba  ester’i cildi yumuşatır.


Göz kremi : Chamos Snail Repair Anti-wrinkle Eye Cream

30’lu yaşlarda göz çevresinde ince kırışıklıklar belirgin olmaya başlar. Yorgunluk hissedildiğinde hemen göz altında morluklar oluşur. 30’lu yaşlardan sonra hem nemlendiren hem besleyen göz kremi kullanılmalıdır.

Chamos Snail Eye Cream, ana madde olarak salyangoz özü ve EGF gibi çeşitli peptit maddeleri içeren kırışıklık karşıtı göz kremidir. Cildi besler ve nem bariyeri oluşturur. Cilt elastikiyetini artırır.

Losyon / Krem : Dr.Mimi High Potency  V15 Cream

30’Lu yaşlarda cilt yenilenmesinin yavaşlaması ile leke, kırışıklık, sarkma gibi çeşitli sorunlar başlar. Dr. Mimi High Potency V15 Cream, yoğun oranda (%15) multi vitamin içeren ve çeşitli cilt sorunları iyileştiren multi vitamin kremidir.

Normal su yerine yüksek oranda vitamin C içeren kakadu plum suyunu içerir. Vitaminlerin cilde olan etkisini artırır.

Güneş kremi : Seohwabi White Sun Protection Cream

Seowhabi White Sun Protection Cream SPF 50+ / PA +++ olan güneş kremidir. Cildin UV ışınlarından korunmasını sağlar. Paraben içermez. Cildi besleyen bitkisel ekstraktlar içerir. Cilt tonunu net ve parlak bir hale getirir.

Peeling : Dr. Mimi Vita Pumpkin Peel

30’lu yaşlarda cildin yaşlanması ile cilt yenileme döngüsü bozulur. Ölü deri tabakası kalınlaşır hem nemin hem de cilt bakım ürünlerin cilde emilmesini engelleyerek kırışıklıklara yol açar.

Haftada 1-2 kere peeling uygulamak fazla biriken ölü derileri temizlemek ve cilt yenileme döngüsünü normal hale getirmek demektir.

Mayalı kabakta bulunan beta kerotin ve vitamin sertleşmiş ölü derileri yumuşatır. Ecocert sertifikalı Jezo ladini ve mavi japon kayınından elde edilen doğal selüloz etkin şekilde ölü derileri giderir.

Kil maskesi : LaF Pink Sparkling Pore Pack

30’lu yaşlarda tıkanmış gözenek, fazla biriken ölü deri kadar büyük  cilt sorunlarına neden olmaktadır.

LaF Pink Sparkling Pore Pack volkanik kil içeren wash off tipi kil maskesidir.  Volkanik kil (kaolin) sebumları çeker. Karbonatlı su sebumları gidererek gözenekleri temizler. Aynı zamanda açılan gözenekleri sıkılaştırır ve cilt tonu açar.

Yapısı hafif ve yumuşak köpük olup kullanırken akmaz. Marin kolajen içerir ve bakım sonrası kuruluk hissedilmez.

Maske : Ancors My Renew Bottle Mask

Kırmızı süper gıdalar ve vitamin kompleksleriyle kırışıklık karşıtı bakım sağlayan ve nemlendiren maskedir. Cildinizde oluşacak olan ince kırışıklıkları önlemede yardımcı olur.

Gözaltı Maskesi : Misoli Shining Care Diamond Premium - Gold Hydrogel Eye Patch

Göz kremi ile haftada 2-3 kere göz patch(maskesi) kullanarak göz çevresindeki kırışıklık ve morluk için daha iyi bakım etkisini elde edebilirsiniz.

Misoli eye patch, altın ve hidrolize kolajen içeren hidrojel tipi göz altı bandıdır.

Ciltteki kolajenle aynı yapıda olan hidrolize kolajen cildi yoğun nemlendirir ve cildi uyarmadan derinin alt tabakasına kadar emilerek cildin yenilenme gücünü artırır. Cilde şeffaf ve sağlıklı görünüm kazandırır.

Dudak Maskesi : Choosy Lip Pack

Dudaklar kuruduğunda ölü derileri kabarır ve çatlar. Ruj uygulamasını da zorlaştırır. Yıpranmış cildi beslemek ve canlandırmak için yatmadan önce dudak maskesini uygulayın.

Choosy dudak maskesi, bergamot, arı sütü, plasenta ve kolajen gibi dudağı koruyan çeşitli maddeler içerir. Yatmadan uygulandığında gece boyunca dudağı besler ve nemlendirir.

Ana maddeye göre Bergamot ve vanilya aromalı olarak 2 seçenek mevcuttur.

Boyun Bakımı : 4D V-care Band + Mirapack

‘’Bir bayanın yaşı boynundan anlaşılır’’ diye bir söz vardır. Genç görünmek için yüze yapılan bakım kadar boyuna da bakım yapılması gerekir.

4D V-Care gıdı toplayıcı bant çenenizin üst kısmına kadar saran geniş bant sayesinde sarkan deriyi yukarı toplar. Çene hattı çizgisinin belirgin olmasını sağlar.

Mirapack alın, yanak ve boyun 3 parçadan oluşan Hydrogel tipi yüz ve boyun maskesidir. 4D V-Care Band ile beraber kullanıldığında lifting etkisi ile cildi sıkılaştırır ve canlandırır.

Tavsiye ettiğimiz ürünleri set halinde satın almak için tıklayınız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.