Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
40’lı Yaşlarda Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

40’lı Yaşlarda Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

27 Haziran 2018

 

Cildin yaşlanması 20’li yaşlarda başlar. 30’lu yaşlarda gözde görünür hale gelir ve 40’lı yaşlarda hızlanmaya başlar. Yağ ve ter bezlerinin fonksiyonu düşmeye başlamasıyla ciltteki canlılığın kaybolması ve cilt dokusunun yıpranması gibi yaşlanmanın belirtileri görünmeye başlar.

Cilt hücrelerinin yenilenme hızı %50’ye kadar düşer. Dermis tabakasındaki dokular zayıflayarak cilt elastikiyeti hızla düşmeye başlar. Elastikiyeti kaybolan cilt sarkmaya ve kırışıklıklar çoğalmaya başlar. (Özellikle ağız ve göz çevresindeki kırışıklıklar derinleşmeye başlar.) Ayrıca ciltteki nem ve yağ oranının düşmesi ile cildimiz kurumaya başlar. Dermis tabakası incelmeye ve ölü deri tabakası kalınlaşmaya başlar. Ölü deri tabakasının kalınlaşması ile ciltteki canlılık kaybolur ve cilt tonu da solgun görünür.

 

 

Cilt Neden Daha Hızlı Yaşlanır?

Cildi yaşlandıran 3 önemli neden vardır. Serbest oksijen radikalleri, ciltteki kuruluk ve UV ışınları!

Vücudumuz oksijeni kullanarak enerji elde ederken mecburen serbest radikalleri de üretilir. Serbest oksijen radikalleri hücreleri parçalayan zehirli maddedir. Fazla oluştuğunda çevredeki hücre zarı, kromozom ve proteine hasar vererek cildin yaşlanmasını hızlandırır.

Yaşlandıkça ciltteki nem ve yağ oranı düşer. Cilt kuruyarak elastikiyeti düşer ve sarkarak ince kırışıklıklar oluşmaya başlar.

UV ışınlarına maruz kalan cilt kendini korumak için ölü deri tabakasını kalınlaştırır. Cilt elastikiyetini koruyan kolajen ve elastinlerin parçalanması ile kırışıklıklar oluşmaya başlar. Ayrıca melaninleri oluşturarak ciltteki ton bozukluğuna yol açar.

 

40’lı Yaşlarda Cilt Bakım Rutini

40’lı yaşlarda cildimizde en çok görünen problemler elastikiyetin düşmesi (bundan kaynaklanan cildin sarkması ve kırışıklıkların derinleşmesi) ile cilt tonunun bozulmasıdır. Nemlendirme, ciltteki nem/yağ oranı dengeleme, cilt yenileme döngüsünü iyileştirmeye yönelik cilt bakımı yapılması gerekir. Bununla oluşmuş kırışıklıkları azaltmak, kırışıklıkları önlemek ve cilt tonunu iyileştirmek gerekir.

 

Cildi Yoğun Nemlendirerek Elastikiyetin Düşmesini Önleyin!

30’lu yaşlarda cilt elastikiyeti düşmeye başlar.  40’lı yaşlarda cilt hücrelerinin yenileme hızının düşmesi ile hızlanmaya başlar. Ayrıca cildin hormon değişiklikleri ve sebum üretimin düşmesi de cildimizin kurumasını ve elastikiyetin düşmesini hızlandırır.

Cilt elastikiyeti korumak için ilk önce cildin kurumasını önlemeniz gerekir. Fakat bu kuruluğu önlemek için fazla yağlı olan bakım ürünleri uygularsanız yağ bezi ve gözenekleri kapatarak diğer cilt problemlerine yol açabilir. Cildinizi yoğun nemlendirin ve ciltteki nem ve yağ oranı dengeleyerek ciltteki kuruluğu önleyin.

Sıklıkla ve sertçe yüzünüzü yıkamayın. Ciltteki doğal koruyucu tabakanın yok olmasına ve nem kaybına neden olabilir.  

 

Cilt Yenileme Döngüsünü İyileştirin!

Sağlıklı cilt yaklaşık 28 günde bir kendini yeniler. Fakat yaşlandıkça bu döngü yavaşlar. Zamanında dökülmeyen ölü deriler ciltte birikip cilt solgun görünmeye başlar.

Haftada 1-2 kere masaj kremi veya maske uygulayarak dış etkenlerden etkilenmiş cildi dinlendirin. Peeling ve kil maskesi ile zamanında dökülmeyen ölü deri ve gözenekteki kirleri giderin.

 

Derinleşen Kırışıkları Hafifletin!

Ciltteki kolajen ve elastin liflerin azalması ile cildin yaşlanması hızlanır ve daha derin kırışıklıklar oluşmaya başlar. Anti-aging fonksiyonlu ürünleri uygulayarak derin kırışıklıkları hafifletmeye çalışın. Ciltteki kolajen üretim mekanizmalarını uyaran elastikiyet arttırıcı ürün, anti-oksidan özellikli ürünler kullanmanız tavsiye ederiz. Hücrenin fonksiyonu ve bağışıklık gücünü artırarak hücrenin sağlıklı olmasını sağlar. Cildi koruyan tabakasının yapısını güçlendirir.

Derinleşen kırışıklıkların giderilmesi zordur. Kırışıklıkların derinleşmesini önleyen ve yeni kırışıklıkların oluşumu engelleyen bir bakım uygulamaya özen gösterin.

 

Solgun Cilt Tonunu İyileştirin!

Lekeler 40’lı yaşlarda koyulaşmaya ve genişlemeye başlar. Cilt tonu solgunlaşır. Her zaman ve her yerde güneş kremi kullanma alışkanlığı edinin. Scrub veya gomaj tipi peeling ile biriken ölü derileri giderin. Beyazlatma özellikli ürünü uygulayarak cilt tonunu dengeleyin.

 

Günlük Yaşamınızda Bunları Alışkanlık Edinin!

-          Cildimiz gece daha hızlı kendini yeniler. Akşam 10 gibi uyumaya çalışın.

-          Ciltteki nemi gideren alkol ve sigarayı bırakın.

-          Mevsimsel meyve ve sebzeler ile dengeli beslenin.

-          Kusurları kapatan makyaj yerine güzel yönünüzü gösteren makyaj uygulayın. Leke ve gözenekleri kapatmak için kalın makyaj yapmak yerine cilt tonunu dengeleyen ve cildi daha canlı gösteren makyaj yapın.

 

Limonian’in Ürün Tavsiyeleri

40’lı yaşlarda cilt tipi belirsiz olmaya başlar.  Cildin sarkması, derin kırışıklık veya ciltteki ton bozukluğu gibi cilt problemine göre bakım yapmanızı tavsiye ederiz.

Makyaj Temzileyici :  RedLips Sea Water Ultra Steam Cleansing Cream

Sadece yüz temizleyici kullanarak ağır makyajı temizlemek zor olduğu için temizlerken mutlaka makyaj temizleyici kullanmalısınız.

Redlips Sea water, Derin deniz suyu içeren krem tipi makyaj temizleyicidir. Cilt içi nem eksiği olan ve ince kırışıklıkların belirmeye başlayan 30lu ve üstü yaşlar için idealdir.

 

Yüz Temizleyici : Bon Korea Angels Powder

40’lı yaşlara gelince ciltteki sebumu gideren bakıma son vermelisiniz. Yüzünüzü yıkamak için ciltteki doğal koruyucu tabakayı gidermeyen hafif ürünü tercih edin. Cildinizde aşırı kuruluk hissederseniz sabah sadece suyla yüzünüzü temizleyin.

Angesl Powder %100 yenilebilen ham madde içeren toz tipi yüz temizleyicidir. Uygulandığında cildin derin bölgesindeki oksijen miktarını artırır. Bol oksijen cilt hücreleri besleyerek cildin yenilenmesini hızlandırır ve cilde dolgunluk kazandırır.

 

Tonik : LaF Pore Corset Facial Toner

Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurumadan toniği uygulayarak kaybolan nemi geri besleyin. Yüz yıkamak cildi nemlendirir gibi hissedebilirsiniz. Fakat cilt yüzeyindeki nemin kaybolmasıyla ciltteki nem ve yağı da kaybolur.

LaF Pore Corset Toner çayağacı yağı ve BHA içeren toniktir. Ciltteki nem ve yağ oranının dengelenmesini ve cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar. Cilt tonunu iyileştirir.

 

Serum : Skin & Lab Dr. Color Effect Red Serum

Cildinize dolgunluk ve elastikiyeti kazandırmak için lifting özellikli serumu günlük bakım rutinine ekleyebilirsiniz. Hücrelerin yenilenmesini hızlandırarak cildinizde dolgunluk kazandırır.

Skin & Lab Red Serum kırmızı meyve özleri(Phyto Red)ni içeren yenileyici serumdur. Kırmızı meyvelerde bolca bulunan elajik asit anti-oksidan etkisinin yanı sıra kolajenlerin parçalanmasını engelleyerek cildin genç kalmasını sağlar.

 

Göz Kremi : Chamos Snail Repair Anti-wrinkle Eye Cream

Göz çevresinde oluşan kırışıkları gidermek çok zordur. 20’li yaşlarda bakıma başlamanız gerekir. 40’lı yaşlarda gençken kullandığınız göz kremine göre daha etkili ve yoğun ürünü uygulayın. Daha koyu yapıdaki krem tipi ürünü her sabah ve akşam uygulayın. Yüzünüz dışında sarkmayan başlayan boyun kısmına da uygulamanızı tavsiye ederiz.

Chamos Snail Eye Cream, ana madde olarak salyangoz özü ve EGF gibi çeşitli peptit maddeleri içeren kırışıklık karşıtı göz kremidir. Cildi besler ve nem bariyeri oluşturur. Cilt elastikiyetini artırır.

 

Krem : Skin & Lab Dr. Color Effect Red Cream

Her sabah ve akşam nemlendirme ve elastikiyet artıma özellikli fonksiyonlu kremi uygulayın.

Skin & Lab Red Cream Damask gül kök hücresi ve kırmızı meyve özleri içeren kırışıklık giderici kremdir. Anti-oksidan etkisinin yan ısıra kolajenlerin parçalanmasını engelleyerek cilt elastikiyetini artırır ve kırışıklık oluşumu önler.

 

Güneş Kremi : Seohwabi White Sun Protection Cream

Seowhabi White Sun Protection Cream SPF 50+ / PA +++ olan güneş kremidir. Cildin UV ışınlarından korunmasını sağlar. Paraben içermez. Cildi besleyen bitkisel ekstraktlar içerir. Cilt tonunu net ve parlak bir hale getirir.

 

Masaj Kremi : Redlips Sea Water Massage Cream

Haftada 1-2 kere masaj kremi uygulayarak ciltteki kan dolaşımı iyileştirerek cilt elastikiyetini artırabilirsiniz.

Redlips Sea Water derin deniz suyunu içeren masaj kremidir. Kan dolaşımını artırarak cilt elastikiyetini artırır. Üstün nemlendirme ve dinlendirme özelliği ile cilde canlılık kazandırır.

 

Peeling : Dr. Mimi Vita Pumpkin Peel

Yaşlandıkça cildin yenileme döngüsü yavaşlanır ve ölü deriler zamanında dökülmemeye başlar. Cilt kurumaya ve cilt tonu solgunlaşmaya başlar. Bu yüzden 40’lı yaşlarda ölü deri bakımı daha önemlidir. Haftada 1-2 kere peeling uygulayarak ciltte biriken ölü derileri temizleyin.

 

Kil Maskesi : Skin & Lab Dr. Pore Tightening Glacial Clay Facial Mask

Skin & Lab Glacial Clay Mask buzul altı kil ve yulaf içeren gözenek sıkılaştırıcı kil maskesidir. Gözenekleri temizler ve sıkılaştırır. Cilde lifting etkisini sağlar.

 

Gözaltı Maskesi:  Misoli Shining Care Diamond Premium - Gold Hydrogel Eye Patch

Göz kremi ile haftada 2-3 kere göz patch(maskesi) kullanarak göz çevresindeki kırışıklık ve morluk için daha iyi bakım etkisini elde edebilirsiniz.

Misoli eye patch, altın ve hidrolize kolajen içeren hidrojel tipi gözaltı maskesidir.

Ciltteki kolajenle aynı yapıda olan hidrolize kolajen cildi yoğun nemlendirir ve cildi uyarmadan derinin alt tabakasına kadar emilerek cildin yenilenme gücünü artırır. Cilde şeffaf ve sağlıklı görünüm kazandırır.

 

Yüz Maskesi : Ancors My Volume Bottle

Cilt elastikiyetini artırmak için haftada 2-3 kere lifting özellikli maskeyi uygulayın.

Ancors My Volume Bottle bordo süper gıdalar ve vitamin kompleks içeren sıkılaştırıcı yüz maskesidir. Yoğun bordo meyvelerin özleri cilt elastikiyetini artırır ve lifting etkisini sağlar.

 

Boyun Maskesi : 4D V-Care Band + Mirapack

‘’Bir bayanın yaşı boynundan anlaşılır’’ diye bir söz vardır. Genç görünmek için yüze yapılan bakım kadar boyuna da bakım yapılması gerekir.

4D V-Care gıdı toplayıcı bant çenenizin üst kısmına kadar saran geniş bant sayesinde sarkan deriyi yukarı toplar. Çene hattı çizgisinin belirgin olmasını sağlar.

Mirapack alın, yanak ve boyun 3 parçadan oluşan Hydrogel tipi yüz ve boyun maskesidir. 4D V-Care Band ile beraber kullanıldığında lifting etkisi ile cildi sıkılaştırır ve canlandırır.

Tavsiye ettiğimiz ürünleri set halinde satın almak için tıklayınız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.