Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
Akne İçin Cilt Bakım Rutini ve Ürün Tavsiyelerimiz

Akne İçin Cilt Bakım Rutini ve Ürün Tavsiyelerimiz

30 Nisan 2018

Akne (veya sivilce) genetik nedenler, akne baterilerindeki iltihap, aşırı salgılanan sebum ve ölü derilerden gözeneklerin tıkanması gibi farklı nedenlerden oluşmaktadır.

Yetişkin yaşlarda oluşan akne ile 10lu yaşlarda oluşan sivilcenin nedeni birbirinden farklıdır ve nedenine uygun cilt bakımı yapılması gerekir. Yetişkin cildinde görünen aknenin ana nedeni ciltteki nem eksikliğidir.

Cilt içinde (cilt yüzeyi değil) nem eksik olursa fazla sebum salgılanmaya başlar. Dışarıya atılmayan sebumlar kirlerle birleşerek sivilceye dönüşür. Bunun için ilk önce cilt içine yeterince nem besleyerek cilt içi yağ ve nem dengesini koruması ve daha sonra ise gözenekleri temizlemesi gerekir.

Ana nedeni olan nem eksikliğini çözmeden sadece fazla salgılanan sebum azaltılmaya çalışılırsa cilt içinin daha kurumasına ve cilt yenileme döngüsünün kısalmasına neden olabilir. Bu durum sivilcelerin daha çoğalmasına yol açabilir.

10lu yaşlarda sivilce için cilt bakım rutini ve limonian’ın tavsiyeleri görmek için tıklayın!

Yetişkinlerde akne için cilt bakım rutini

Yetişkinlerde görülen aknelerin ana nedeni cilt içi nem eksikliğidir. Bu yüzden ilk önce cilt içine nem beslenmesi ve gözeneklerin temizlenmesi odaklı bakım sağlanması gerekir.

Temel olarak yüz temizleyici – (kil maskesi) – tonik/mist – nemlendirici krem – güneş koruyucu krem sırası ile bakım yapılabilir.

Makyaj yapıyorsanız makyaj temizleyici – yüz temizleyici – (kil maskesi) - tonik/mist – nemlendirici krem – güneş koruyucu krem – makyaj bazı (BB krem, fondöten, cushion) sırası ile bakım yapılabilir.

Makyaj temizleyici

Sivilceli veya hassas cilde sahipseniz yüz temizlemesine daha çok önem vermelisiniz. Makyaj yapıyorsanız özellikle akşam yüzünüzü yıkamadan önce makyaj temizleyici ile makyajları kalıntılarını çıkardıktan sonra yüz temizleyici kullanmanız tavsiye edilir.

Makyaj temizleyici uyguladıktan sonra mendil veya makyaj pamuğu ile silmeyin. Ilık su ile hafifçe durulayın ve yüz temizleyiciyi uygulayın.

Yüz temizleyici

Sabundan hafif asidik (pH 4.0-6.5) olan yüz temizleyici kullanın. Hafif asidik olan temizleyiciler mikrop ve mantardan iltihabı önler ve sivilce bakterisinin canlanmasını önler. Sabunun pH değeri 9-10 gibi yüksektir. Sağlıklı cilt sabun kullandıktan 1-2 saat sonra pH değeri normale döner  sivilceli cilt ise anlık pH değerinin değişiminden etkilenerek sivilcenin çoğalmasına neden olur.

Temizleme gücü yüksek olan sert temizleyiciden kaçının. Cilde yan etki yapmayan bitkisel içerikli yüz temizleyici tercih edin. Sertçe yüze bastırarak ve sıklıkla yüz yıkamak cilt bariyerini kırarak cildin kurumasına, hassaslaşmasına ve cilt probleminin daha da kötüleşmesine neden olabilir.

Ayrıca peeling uygulamak cildin fazla kurumasına sebep olabilir ve kullanması tavsiye edilmez. Yine de peeling uygulamak isterseniz 2 haftada bir uygulayabilirsiniz. (Özellikle scrub tipi peeling ürünü kullanmayın.)

Kil maskesi

Akneden daha çabuk kurutulmak isterseniz haftada 2-3 kere kil maskesini uygulayabilirsiniz.

Kil maskesinde gözenekteki sebumları çekip temizlenmesinde etkili olan kaolin maddesi bulunur ve sıkılaştırma özelliği ile sebumlardan genişlenmiş gözenekleri sıkılaştırır.

Aynı zamanda mineral, organik bileşenler ve vitamin gibi çeşitli besin maddeleri içerir. Sivilceden kızarmış cildi dinlendirir. Anti bakteriyel özelliği ile sivilce bakterilerin giderilmesine yardımcı olur.

Tonik / Mİst

Yüzünüze temizlemeden sonra kaybolan nemi geri kazandırmanız gerekir. Havlu ile hafifçe kuruladıktan sonra tonik veya mist uygulayarak cildi nemlendirin. (Tonik ayrıca yüz yıkamasına rağmen gözenekte kalan kirleri temizlemesine de yardımcı olur.)

İçeriğinde AHA veya BHA olan tonik veya mist ölü derileri gidererek gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Deniz yosunu, aynısafa çiçeği, papatya içeriyorsa cildi dinlendirmesine yardımcı olur.

Yoğun besin maddesi içeren ürünlerden daha çok cilde yan etki yaratmayan hafif/saf ürünü her gün sabah ve akşam düzenli şekilde uygulayın. Sürekli gözenekleri kapatan ölü deri ve sebum fazlasını cildi uyarmadan gidermesi önemlidir.

Tonik yerine mist kullanabilirsiniz. Makyaj pamuğu veya el kullanmadan direk cilde uygulandığı için sivilceli cilt için uygundur. Yüz temizlemeden sonra hafif kızaran cilde uygulayıp sonra nemlendirici kremi uygularsanız nem bariyeri oluşturarak uzun süre nemli kalmasını sağlar.

Nemlendirici krem

Genelde sivilceli cildin yüzeyi yağlı görünse de cilt içi kurudur. Nemlendirici krem ile cildin içine nem beslenmesi gerekir.

Nemlendirici krem cildin içine nem besleyerek yağ ve nem oranını dengeler. Cilt yüzeyinde nem bariyeri oluşturarak cildin kurumasını önler.

Güneş koruyucu krem

Sivilceli cilt mutlaka UV ışınlardan korunmalıdır. Sıcak güneş ışığı ve UV ışınlar ciltte nem kaybına ve kuruluğa neden olur bu durum sivilcelerin çoğalmasına yol açabilir.

Güneş koruyucu kremi seçerken yağ içermeyen oil-free ürünleri tercih edin.

Makyaj yaparken sivilceleri kapatmak için BB krem, fondöten gibi bazı makyaj ürünlerini kullanılır. Gözeneklerin nefes almasını engellemeyen ürünleri tercih edin. İnce tabaka şeklinde uygulanıp kapatma özelliği yüksek olan ürünleri kullanın. Ayrıca sebum salımı önleyen özelliği varsa gün boyu parlamadan düzgün görünüm sağlar.

Limonian’ın ürün tavsiyeleri

Makyaj temizleyici : LaF Iceland Micellar

Sivilce bakterilerin giderilmesine yardımcı olan teatree oil ve ölü derilerin giderilmesine yardımcı olan BHA maddesi içeren makyaj temizleme suyudur. Dudak ve göz makyaj gibi ağır makyajları etkin şekilde temizler.

Yüz temizleyici : Angel's Powder

Kimyasal madde içermeyen %100 doğal ve yenilebilir ham maddeden üretilen yüz temizleyicidir. Hassas ve sivilceli cildin hatta hamilelerin kullanımına uygundur.

İçinde bulunan karbonat maddesi ciltte kan dolaşımını hızlandırır ve sivilcelere neden olan kirlerin hızlıca dışarıya çıkmasını sağlar.

Ayrıca yüz yıkadıktan sonra cildin pH değerini 5,5’e düşürerek sivilce bakterilerinin canlanmasını engeller ve cildin yenilemesini hızlandırır.

Makyaj  ve Yüz temizleyici : Cyber Shine

Hafif makyajınızı veya yüzü tek ürünle temizlemek isterseniz Cyber shine tavsiye ederiz. Minicik oksijen baloncuklar cildi uyarmadan derinlemesine temizler. Sebum ve kirleri çeken doğal kırmızı kil(red clay) içerir. Siyah noktaların oluşumu önler.

Kil Maskesi : LaF Pink Sparkling Pore Pack

Gözenek bakımı için üretilen wash off (yıkanan) tipi kil maskesidir. Volkanik kil (kaolin) ve karbonatlı su içerir. Sebumları etkin şekilde temizler ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Ürünün yapısı yumuşak ve hafif köpük yapıdadır. Uygulanırken akmaz. Marin kolajen içerdiği için bakım sonrası kuruluk hissedilmez.

Tonik : LaF Pore Corset Facial Toner

Sivilce bakterisinin giderilmesine yardımcı olan Teatree oil ve ölü derileri gideren BHA maddesi içeren gözenek bakım toniğidir. Heartleaf houttuynia içerir. Kızarmış cildi dinlendirir. Yeşil çay ekstarktı ise cildin nem koruma gücünü artırarak nemli kamasını sağlar.

Göz Kremi : Sesamis Moisture Eye Cream

Arnika (öküzotu), soya sütü ve beta glukan gibi cildi besleyen ve nemlendiren göz kremidir. Cildi nemlendirir ve ciltteki nemi korur. İnce kırışıklıkların az görülmesine ve göz alt morluklarının giderilmesine yardımcı olur.

Nemlendirici Krem (Kuru cilt için) : LaF Med Secret Cream – Ceramide

Hücre zarı oluşan ceramide içerir. Cilt bariyeri güçlendirir. Dış etkenlerden cildi koruyan Centella ciltte çift bariyeri oluşturarak cilt içi yağ ve nem oranını dengeler.

Nemlendirici Krem (Yağlı cilt için) : LaF Med Secret Cream – Aquaporin

Cilde hızlı emilme özelliğine sahip olan LaF Med Secret Cream - Aquaporin, etkin şekilde cilt içi kuruluğunu iyileştirir.

Aquaporin, hücrelerde nem akımını sağlayan protein çeşididir. Hücrelerin nem emmesini güçlendirir. Yağlı cilt için cilt içini nemlendirilmesini sağlar.

Güneş kremi : Seohwabi White Sun Protection Cream

Seowhabi White Sun Protection Cream SPF 50+ / PA +++ olan güneş kremidir. Cildin UV ışınlarından korunmasını sağlar. Paraben içermez. Cildi besleyen bitkisel ekstraktlar içerir. Cilt tonunu net ve parlak bir hale getirir.

Makyaj  : Highend Touch No21. Ve No.23

Başlığında anti-bakteriyel roller bulunan fondötendir. Cilde el değmeden kolayca uygulanabilir.

Roller sayesinde cilt hattına göre eşit ve ince tabaka şekilde uygulanır. Sebum üretimini önleyerek uzun süre makyajın taze kalmasını sağlar.

Rona Flair içerir. BB kremlerde görünen soluk görünümü önler. Cilde canlı bir parlaklık kazandırır.

Cilt tonuna göre No.21 ve No.23 iki seçenek bulunur.

Highend Tocuh No.21 ürünü incelemek ve satın almak için tıklayın!

Highend Touch No.23 ürünü incelemek ve satın almak için tıklayın!

Peeling : Dr. Mimi Vita Pumpkin Peel

%99 doğal madde içeren kabak özlü yüz peeling jelidir. Mayalanmış kabak özü sertleşmiş ölü hücreleri yumuşatarak daha kolay temizlenmesini sağlar. Beta keraten ve çeşitli vitaminleri içerir. Peeling sonrası gerginlik hissi bırakmaz.

Peeling uygulamak ölü derileri gidererek gözenekleri açar ve sebumların giderilmesini kolaylaştırır. Fakat aşırı sivilce sorunu yaşıyorsanız çok dikkatli uygulamanız gerekir.

Yüz Maskesi : Ancors My Soothing Bottle

Yeşil gıda özüleri ve vitamin kompleksi içeren nemlendirici yüz maskesidir. Dış etkenlerden yıpranmış ve hassaslaşmış cildi nemlendirir ve sakinleştirir. Cildi dinlendirir ve ciltteki nem oranı artırır.,

Tavsiye edilen tüm ürünleri set halinde satın almak için tıklayınız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.