Kasık Ağrısı İçin Isıtıcı Pedler

Kasık Ağrısı İçin Isıtıcı Pedler

12 Aralık 2017

Kadınlarda en sık karşılaşılan sağlık sorunlarından biri kasık ağrısıdır. Yumurtlama sırasında sıklıkla rastlanan bu ağrılar bazı kadınlarda aniden ve şiddetli şekilde yaşanırken bazı kadınlarda da uzun süreli ve rahatsız edici boyutta olabilir.

Bu ağrıyı azaltmak için ilaç kullanmak, sıcak çay içmek, sıcak torba ile alt karnı ısıtmak veya ılık bir duş almak gibi farklı yöntemler denenmektedir.

 

Güney Kore’de ise bu rahatsız edici ağrıyı azaltmak için geleneksel olarak ‘sıcak buhar tedavi yöntemi’ kullanılmaktadır. Kore’nin eski tıp ders kitabı olan Donguibogam’da Kadınların alt karın ağrısı ve hastalıkların soğuk enerjisinin birikip sertleşmesinden kaynaklandığı ve sıcak buhar ile tedavi edilmesi gerektiği yazıyor.

Vücut ısısının 1-2 derece yükselmesi ve nemsiz temiz tutulması, ağrının kalıcı çözümüne yardımcı olmaktadır. Şifalı bitkilerin yakılması ile oluşturulan sıcak buharlar vücuda sıcak enerjiyi verir ve kasık ağrıları azaltır. Güney Kore’de bu tedaviyi uygulayan özel klinikler de mevcut.

Sıcak Buhar Klinikleri

Fakat resimden de anlaşıldığı gibi bu yöntemi uygulamak kolay olmuyor. Hazırlık ve uygulama süresi derken beklediğimizden fazla zaman alıyor.

Kore’de kadın pedi ile tanınan Yejimiin firması bu geleneksel tedavi yöntemini tek kullanımlık ped olarak geliştirerek daha pratik hale getirdi.

Yejimiin Yuna Reklam

Yejimiin, adet öncesi ve sonrası için ayrı, adet günleri için ayrı iki farklı seçenek sunuyor. Ürünlerin arasındaki en büyük fark, adet günlerinde kullanılan ped, atlet veya çamaşıra yapıştırılıp kullanılır. Adet öncesi ve sonrası için ise kadın pedi şeklinde çamaşırın iç kısmına yapıştırılarak direk vücuda ısı verir.

Yejimiin isitici ped sicak ped

1. Adet öncesi ve sonrası için ısıtıcı ped

Bu ped, adet günlerinde kadın pedinin yerine kullanılmaz. Adet bitiminden tekrar başlayana kadar  olan süreçte kullanıma uygundur.

Adet öncesi ve sonrası için ısıtıcı ped

Ambalajın içinde ısıtıcı ped ve şifalı bitkileri içeren günlük ped olarak iki tane ped bulunuyor. Isıtıcı ped şifalı bitkileri ısıtarak geleneksel buhar tedavisini sağlar ve kasık ağrısını azaltır.

Sıcak ped içerikleri

Direk vücuda temas ettiği için OCS sertifikalı organik pamuk kullanıldı. (OCS sertifikasını almak için en az 3 sene ilaç ve kimyasal gübre kullanılmayan tarımda üretilen pamuğun kullanılması gerekir.)

2. Adet günleri için ısıtıcı ped

Adet günlerinde kasık ağrısını azaltmak için atlet veya çamaşırın üstüne yapıştırılarak kullanılan ısıtıcı pedtir.

Adet günleri için ısıtıcı ped

Yapıştırdıktan 15-20 dakika sonra ısınmaya başlayan ped, 5-6 saat boyunca alt karnı ısıtarak rahatlık verir.

 

Kullanımla ilgili detayları incelemek veya ürünü satın almak için aşağıdaki linkten ürünlere ulaşabilirsiniz.

- Adet öncesi ve sonrası için ısıtıcı ped

- Adet günleri için ısıtıcı ped

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.