Kış aylarında cilt bakımı – Aloe Vera Jeli

Kış aylarında cilt bakımı – Aloe Vera Jeli

06 Aralık 2017

1. Kış aylarında neden cildimiz kuruyor?

Cildinizi kuru hissettiğinizde neler yapıyorsunuz? Cildi nemlendirmek için bol su içmek faydalı mı? Belki bir faydası olabilir. Fakat cildinizin kurumasının en büyük nedeni bulunduğunuz ortamın kuru olmasıdır. Nemsiz ortam cildinizi daha hızlıca kurutur ve krem sürseniz bile cildinizi gergin ve rahatsız hissedersiniz.

Türkiye’de kış ayları yağışlı geçer ve aslında çok kuru ortamda değiliz. Fakat eve veya ofisi ısıtırken havanın nem oranı düşer ve cildinizin daha çabuk kurumasına neden olur. Ayrıca dışarıda soğuk havayla temas eden cildiniz içeriye girdiğinizde sıcak havayla temas eder. Bu ani ısı değişimi cildinizin daha hızlı nem kaybına ve cilt kızarıklıklarına neden olmaktadır.

kuru cilt nedenleri

 

2. Kış aylarında en önemli olan cildinizi nemlendirmek.

Bu yüzden kış aylarında daha çok cildinizi nemlendirmeye özen göstermeniz gerekir. Cildinizdeki kızarıklık, gerginlik veya kaşıntı, nemin eksik olduğunun belirtileridir. Cildinizin neme ihtiyacı olduğunu gösterir.

Cildi nemlendirmek için Aloe veranın ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz.

aloe vera

Cildi iyileştirme, kan akışını hızlandırma ve bağışıklık gücünü arttırma gibi aloe veranın değişik özellikleri var. Ama bugünkü konu olan nemlendirme özelliğine bakarsak..

Aloe vera sudan 4 kat daha hızlı emilerek cildi derinlemesine nemlendirir. Dış etkenlerden kızarmış cildi sakinleştirerek cildi yumuşatır.

‘Fakat cildim çok hassas. Hiçbir ürün kullanamıyorum.’ derseniz hiçbir kimyasal madde içermeyen ev yapımı aloe vera maskesini yapmak için aşağıdaki linkten ‘Evde %100 doğal aloe vera maskesini yapmak’ yazımıza ulaşabilirsiniz.

3. Pax Moly - Aloe Vera Soothing Gel 300ml

Pax Moly Aloe Vera Soothing Gel

Evde maske yapımı ile uğraşmak istemezseniz Pax Moly’in Aloe vera Soothing gel’i öneririz.

Adından anlaşıldığı gibi ürünün en önemli özelliği cildi sakinleştirmek ve nemlendirmektir. Kore’nin en temiz ortamı olan Jeju adasında yetiştirilen Aloe vera özünü içeren ürün, bu kış cildinizi nemlendirmenize yardımcı olacak.

300ml’lik büyük boyu ürünü, sadece yüzünüze değil, nemsizlikten kuruyan saç, dirsek ve dizinize de uygulayabilirsiniz. Ayrıca Aralık ayı boyunca 40 TL’lik ürüne 25 TL’ye Limonian.com’dan sahip olabilirsiniz. Aralık fırsatını kaçırmayın.

Pax Moly Aloe vera Soothing Gel ile ilgili detaylarını görmek için tıklayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.