Hassas Cilt için Cilt Bakım Ürünleri - Limonian.com'da!

Görünüm:
Toplam 43 ürün görüntüleniyor.

Hassas cilt için cilt bakımı nasıl yapılmalı? Hassas ciltliler hangi ürünleri kullanmalı?

 

Hassas Cildin Özellikleri

Doğal olarak cilt dokusu hassas ve ince olanlarda görünen cilt tipidir. Fakat yanlış cilt bakımı, hava kirliliği ve stres gibi dış etkenlere maruz kaldığında da cildimiz hassaslaşabilir. Hassas cilt diğer cilt tiplerini etkilemeyen küçük bir etkenden alerjik reaksiyon gösterebilir.

Cildi koruyan ölü deri tabakası gerekenden erken ciltten dökülür ve cilt koruma gücü zayıftır. Dış etkenlerden kolay etkilenir. Ciltte kaşıntı, kızarıklık ve acı gibi belirtiler gösterir.

 

Hassas Cildin Bakım Rutini

Hassas cilt küçük bir dış etkenden bile etkilendiği için ani bir değişimden kaçınmalı. Cilt bakım ürünü fazla kullanmayın. Yüzünüzü yıkarken bastırarak uzun süre yüzünüzü temizlemeye çalışmayın. Hava değişiminde ciltteki nemi korumaya çalışın.

Cilt bariyerini güçlendirerek dış etkenlerden cildi korumaya çalışın. Cilt bariyeri güçlendirmek aynı zamanda ciltteki nem ve besinin kaybını önler. Seramit, Hyalüronik asit, Panthenol gibi maddeler içeren ürün kullanmanız tavsiye edilir.

(Cilt bariyer, cildimizin en dış yüzeyinde bulunan tabakadır. Sebum, ölü deri ve bunları birbirine bağlayan hücre zarından oluşur. Cildi dış etkenlerden korur. Cilt bariyeri hasar gördüğünde cildimiz hızla nem ve besini kaybetmeye başlar. Cildimiz kurur ve hassaslaşır.)

 

Hassas Cildin Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Hassas cilt için Makyaj Temizleyici

Normal yüz temizleyicinin water proof özelliği olan kalın makyajı çıkarması zordur. Önce makyaj temizleyici ile makyajınızı çıkarın. Yavaşça masaj yapın. Kirleri eriterek cildinizi temizleyin.

 

Hassas cilt için Yüz Temizleyici

pH değeri 4-6 arasında olan hafif asit olan doğal yüz temizleyici kullanın. Temizleme gücü yüksek olan yüz temizleyici cildin pH dengesini bozarak cildin kurumasına ve daha hassaslaşmasına neden olabilir.

Elinizde bol köpürterek hafifçe yüzünüzü temizleyin.

 

Hassas cilt için Tonik

Nemlendirici özelliği olan ve mümkün olduğu kadar bitkisel olan tonik uygulayın. Makyaj pamuğuyla uygulamak bile cildi uyararak kızarıklıklara neden olabilir. Elinize alıp hafifçe basarak uygulayın. Sprey tipi tonik ise mist olarak cildi kuru hissettiğiniz her an uygulayabilirsiniz.

 

Hassas cilt için Esans

Cildi nemlendiren esas, ampül veya serum uygulayarak cilt bariyerini güçlendirebilirsiniz ve ince kırışıklıkların oluşumu engelleyebilirsiniz. Koaljen, adenozin, hyalüronik asit, panthenol ve seramit gibi cildi yoğun nemlendiren ve cilt bariyerini güçlendiren madde içeren ürünler tavsiye edilir.

 

Hassas cilt için Göz Kremi

Göz çevresinde yağ bezeleri az olduğu için diğer bölgeye göre çabuk kurur ve ince kırışıklıkların oluşumu hızlandırır. Cildi nemlendiren göz kremi ile nem bariyeri oluşturarak kırışıklıkların ve gözaltı morlukların oluşumu önleyebilirsiniz.

 

Hassas cilt için Krem

Hyalüronik asit ve seramit gibi nemlendirici madde içeren kremlerle cilt bariyerini güçlendirerek cilt içi nem kaybını önleyebilirsiniz.

 

Hassas cilt için Güneş Kremi

Her cilt tipi için en önemli ürün yüz temizleyici ile güneş kremidir. Dışarıya çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş kremi uygulayın.

 

Hassas cilt için Gece Maskesi

Cilt kendini gece daha hızlı yenilemektedir. Akşamki günlük bakımın son aşamasında gece maskesini uygulayarak kaybolan nem ve yağların geri kazanılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Hassas cilt için Yüz Maskesi

Gündüz güneşe maruz kalıp yüzünüzü kızarmış ise dinlendirici yüz maskesi ile cildinizi sakinleştirebilirsiniz. Diğer dış etkenlerden hassaslaşan cildi sakinleştirmek için de faydalı olacak.

 

Hassas cilt için Eye Patch

Göz çevresindeki ince kırışıklık ve gözaltı morlukları gidermek ve önlemek için haftada 2-3 kere eye patch uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz.

 

Hassas cilt için Peeling

Hassas cildin ölü deri tabakası ince olduğu için peeling kullanılması tavsiye edilmez.  Nemlendirici ürünler ile ölü derinin kendiliğinden ciltten ayrılmasını sağlayın.

 

Hassas ciltli ünlüler ya da hassas ciltli bloggerları da takip ederek çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz.

 

Limonian olarak Güney Kore’den en iyi ürünleri sizler için temin etmeye devam ediyoruz!

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.