Kuru Ciltler İçin Kore'den Gelen Cilt Bakım Ürünleri Limonian'da!

Sırala
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Kuru cilt için cilt bakımı nasıl yapılmalı? Kuru ciltliler hangi ürünleri kullanmalı?

Normal cilde göre kuru cildin nem ve yağ miktarı düşüktür. Nemin eksik olması cilt yüzeyinin çabuk kurumasına ve gerginlik hissedilmesine neden olur. Ciltte yağın eksik olması nemin daha çabuk kaybolmasına ve cildin daha da kurumasına neden olmaktadır. Cilt soluk görünür.

Diğer cilt tipine göre daha kolayca ince kırışıklıklar belirler ve makyajın tam oturmama gibi sorun yaşar. Dudaklar kolayca çatlar ve gerginlik hissedilir. Aynı yaş grubuna göre göz çevresinde ince kırışıklıklar daha çok görünür.

Cildin epidermis tabakası ince olduğundan dış etkenlere karşı hassastır ve kılcal damarlar görünür.

Kış mevsiminde veya yaşlandıkça yağ ve ter bezelerinin hareketi yavaşlar. Cilt daha da kurur.

Fakat gözenekler küçüktür. Sivilce gibi cilt sorunu yaşamaz. Her zaman parlamayan mat görünümü korur.

 

Kuru ciltler nasıl bakım yapmalı?

Kuru ciltler için Makyaj Temizleyici

Normal yüz temizleyicinin waterproof özelliği olan kalın makyajı çıkarması zordur. Önce makyaj temizleyici ile makyajınızı çıkarın.

 

Kuru ciltler için Yüz Temizleyici

Sıcak su ve sert alkali sabun kullanmayın. Cildin pH değerini bozarak nem kaybına neden olabilir. Ciltte aşırı kuruluk ve egzama oluşabilir. Köpük tipi bitkisel yüz temizleyici kullanın. Nemlendirme özelliği olanı tercih edin.

 

Kuru ciltler için Tonik

Cildi daha iyi nemlendirilmesi ve bir sonraki uygulayacağınız ürünün etkisini artırmak için tonik kullanabilirsiniz. Gündüz cildi kuru hissettiğinizde nemlendirmek için mist özelliği olan tonik kullanabilirsiniz.

 

Kuru ciltler için Esans / Serum / Ampül

Ciltte eksik olan nem ve yağı geri kazandırmak için tek krem kullanmak yetersiz kalabilir. Kolajen veya vitamin içeren serum (ampül) kullanarak cilt bariyerini güçlendirin. İnce kırışıklıkların oluşumunu önlemeye yardımcı olacak.

 

Kuru ciltler için Göz kremi

Göz çevresinde yağ bezeleri az olduğu için diğer bölgeye göre çabuk kurur ve ince kırışıklıkların oluşumu hızlandırır. Kuru ciltlerde kırışıklıkların oluşumu daha kolaydır. Nemlendirme özelliği olan göz kremi uygulayarak ciltte nem bariyeri oluşturun ve kırışıklıkların oluşumunu önleyin.

 

Kuru ciltler için Krem / Nemlendirici

Hem cildi nemlendiren hem cildi besleyen kremi kullanın. Cilt bariyerini güçlendirerek ciltteki yağ ve nem oranının dengelemesini sağlar. Kırışıklıkları önlemek için kremi sadece yüz değil boyun ve dekolte kısmına kadar uygulayın.

 

Kuru ciltler için Güneş kremi

Her cilt tipi için en önemli ürün yüz temizleyici ile güneş kremidir. Dışarıya çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş kremi uygulayın.

 

Kuru ciltler için Fondöten

Fondöten veya BB Krem kullanıyorsanız pudra tipinden kaçının. Krem tipi olanı tercih edin. Cildin kurumasını önlemeye yardımcı olacak.

 

Kuru ciltler için Peeling

Cildin çabuk kuruması diğer cilt tipine göre daha kalın ölü deri tabakasını oluşturur. Cilt tonunun bozulmasına ve cildin soluk görünmesine neden olur. Haftada bir peeling ürünü uygulayarak fazla biriken ölü derileri temizleyin ve kan dolaşımı hızlandırın. Cildin canlı görünmesine yardımcı olacak.

AHA, BHA gibi kimyasal peeling kullanmayın. Küçük tanecikli scrub tipi peeling ürünü kullanın. Peelingden sonra normal bakımdan fazla miktarda krem uygulayarak kaybolan cildi geri besleyin.

 

Kuru ciltler için Yüz Maskesi

Cildi daha yoğun nemlendirmek ve beslemek için haftada 2-3 kere maske uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz. Ciltteki nem ve yağ oranının dengelenmesine yardımcı olacak.

 

Kuru ciltler için Eye patch

Göz çevresindeki ince kırışıklık ve gözaltı morlukları gidermek ve önlemek için haftada 2-3 kere eye patch uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz.

 

Kuru ciltler için Dudak maskesi

Dudak çatlaklığı önlemek için dudak bakım maskesini uygulayabilirsiniz. Gece boyunca kurumuş dudağınızı besler ve nemlendirir.

 

Kuru ciltler için Boyun Maskesi

Boyundaki kırışıklıklar önlemek için günlük bakım sırasında mutlaka kremi dekolte kısmına kadar uygulayın. Haftada 1-2 kere boyun maskesini uygulayarak günlük bakımı destekleyin.

 

Kuru ciltli ünlüler yada kuru ciltli bloggerları da takip ederek çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz.

 

Limonian olarak Güney Kore’den en iyi ürünleri sizler için temin etmeye devam ediyoruz!

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.