Göz çevresi sorunları(morluk,kırışıklık,torbalar) ve Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresi sorunları(morluk,kırışıklık,torbalar) ve Göz Çevresi Bakımı

21 Ocak 2019

göz cevresi baslıkGöz çevresi sorunları nelerdir? Göz çevresi sorunları nasıl çözülür?

Yüzümüzün en hassas bölgesi hiç kuşkusuz ki göz çevremiz. Peki, göz çevremizi korumak için ve göz çevresinde oluşan sorunlarla nasıl savaşılır öğrenmek ister misiniz?

Öncelikle göz çevresi sorunları nelerdir? Nasıl ve ne şekilde önlemler almalıyız onu öğrenelim.

Gözaltı Torbaları neden oluşur? Gözaltı Torbalarını Yok Etmek İçin Neler Yapılır? Gözaltı Torbalarına Ne İyi Gelir? Göz Altı Torbalarının Çözümü Nedir?

Yaşınız ilerledikçe gözleri ve göz kapaklarını destekleyen dokular ve kaslarda zayıflama meydana gelir. Bu zayıflamaya bağlı olarak da gözaltındaki ciltte sarkmalar oluşur ve göz çevresinde göze tampon görevi gören yağ bezlerinde fıtıklaşmalar gözlenir. Göz kasları, dokuları ve yağ bezlerindeki bu değişimler kabarık veya şişmiş gözaltı torbalarını oluşturur. Bu torbalar bazen sıvı birikimine de yol açabilir.

göz maskelerimiz

Gözaltı torbasının en önemli nedenleri arasında genetik, fiziki stres, çok ağlama, egzama, hormonal değişimler, ani ısı değişimleri, sinüs sorunları, kötü beslenme, geç yatıp erken kalkmak, bazı alerjik reaksiyonlar ve yaşlanma gibi faktörler yer alır.

Geçici olarak oluşan gözaltı torbalarına soğuk kompres yaparak şişkinlik azaltılmaya çalışılabilir. Göz maskeleriyle evde bakım yapmak hem pratik hem de etkili bir adımdır. Kalıcı ya da rahatsız edici gözaltı torbaları içinse değişik tıbbi ve kozmetik tedaviler mevcuttur.

Gözaltı Morlukları Neden Oluşur? Morlukları Yok etmek için neler yapılır? Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir? Göz Altı Morluklarının Çözümü Nedir?

 

Gözaltı morlukları oluşmasının nedenleri arasında genetik faktör oldukça fazladır. Melanin fazla olan ciltlerin en önemli problemidir. Buradaki damarların cilde yakın olması ya da cildin ince olması morlukların görülmesine neden olur. Aynı zamanla yaş ilerledikçe de cilt inceldiğinden, gözaltı morlukları kendini hissettirir. Fazla güneşe maruz kalma da ciltte incelmeye neden olduğundan, herhangi bir yaşta gözaltı morluğu kendini gösterebilir.

Ciddi bir sağlık sorunu yoksa genetik gözaltı morluklarını geçirmek için ilk düzenli ve sağlıklı bir hayat sürmeniz gözaltı morluklarının yok olmasını sağlar. Gözaltı morlukları nasıl geçer evde neler yapılabilir diyorsanız yapmanız gereken yöntemlerden biri göz kremi ve göz maskesi kullanmaktır.

 

Göz Kırışıklıkları Nasıl Oluşur? Göz Çevresi Kırışıklıklarına Çözüm Nedir? Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

goz kırışıklığı

Göz çevresi ciltte en ince deriye sahip olan bölge ve kolajen üretiminin de en az olduğu yerdir. Bu yüzden en erken kırışmaya başlayan yer göz çevresidir. Genellikle alt göz kapağının olduğu yerde gülünce ortaya çıkan kırışıklıklar, normal durumlarda da var ise o bölgenin derisinin yaşlandığını gösterir. Göz çevresi kırışıklığının sebepleri;

Göz çevresini güneş ışınlarından koruyamamak,

Uyku problemleri,

Genetik yatkınlık,

Gün içerisinde çok mimik hareketi yaparak yüzü buruşturmak,

Gözleri sert bir biçimde ovuşturmak,

Yüzüstü yatmak,

Alkollü ve asitli içecekleri tüketmek,

Cilt yapısına uygun olmayan kremleri kullanmak,

-  Alerjik durumlar olabilir.

Göz kırışıklıkların önlemek için göz kremleri ve göz maskelerini kullanabilirsiniz.

Göz ve Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır? Göz Maskesi Tarifi

Göz çevresi bakımı hassas olan göz çevresine uygun şekilde yapılmalıdır. Fazla baskı uygulamadan uyguladığınız ürünlerin içeriğine dikkat ederek yapmanızı tavsiye ederiz.

Soğuk kompres uygulayın. Dokunduğunuzda serinlik veren fakat fazla da soğuk olmayan bir şey mi arıyorsunuz? Sırtüstü uzanın ve göz çevrenize soğuk çay poşeti veya salatalık dilimi uygulayın her ikisi de antioksidan özellikleri ile şişkinliği azaltacaktır.

Yorgun ve şiş göz çevrenizi papatya çayı ile sakinleştirin. Papatyaları temiz su ile kaynatın. Soğuyana kadar buzdolabında bekletin. Bir pamuk yardımıyla soğuk çay ile ıslattığınız pamuğu kapalı gözünüzün üstünde 15 dakika süreyle tutun.

Soğuk bir kaşık ile uygulama yapın. Hızla şişlikleri yok etmek istiyorsanız, buzlukta soğuttuğunuz kaşığı nazikçe masaj yaparak göz çevrenize uygulayın.

Göz Maskesi Nedir? Göz Maskesi Nasıl Kullanılır? Göz Maskesi Ne İşe Yarar? Göz Maskesi İşe Yarıyor mu?

Gözaltı torbaları, göz çevresi kırışıklıkları, gözaltı halkaları, kahverengi lekeler gibi göz çevresi kusurları da göz maskesi uygulamaları ile ortadan kaldırılabilir. Gözaltı alanı birçok insan için bir stres kaynağıdır. İnce çizgiler, cilt sarkması, şişlikler, koyu halkalar göz çevresinin olağan kusurlarıdır. Göz çevresi etrafındaki cilt inanılmaz derecede hassastır. Vücudunuzdaki tüm cilt yaşlandıkça, doğal kolajen ve elastini kaybetmeye başlar, iki maddeyi cildin dolgun görünümü ve hareket ettirildiğinde geri çekilme yeteneği verir. Özellikle gözlerin derinleşmesiyle birlikte özellikle gözlerde ciddi bir darbe olur. Bölgeyi geri yüklemek son derece zordur.

Limonian,uzak doğunun güzellik merkezi olan GÜney Kore'den Kore Kozmetiğinin en etkili ve en iyi ürünlerini sizin için getirmeye devam ediyor. Göz çevresi sorunlarınız için ihtiyacınıza uygun olan ürünlerimizi tercih edebilirsiniz.

 göz kremlerimiz

Luke Kırışıklık Karşıtı Kolajen Göz Maskesi– Tek kullanımlık / 5 Kullanımlık

luke salyangoz

Salyangoz özlü hidrojel maskedir. Gözaltlarını besler ve ince kırışıklıkların oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Tek kullanımlık paketlerde satılması kullanımı ve yanınızda taşıması açısından rahattır. Tek ya da 5 Kullanımlık olarak satın alabilirsiniz.

Luke E Vitaminli Aydınlatıcı Göz Maskesi – Tek kullanımlık / 5 Kullanımlık

Kolajen özlü hidrojel maskedir. Gözaltlarını nemlendirir ve kolajen desteği vererek gerginleşmesine yardımcı olur. Tek kullanımlık paketlerde satılması kullanımı ve yanınızda taşıması açısından rahattır. Tek ya da 5 Kullanımlık olarak satın alabilirsiniz.

Seohwabi Altın Salyangoz Özlü Göz Maskesi – Eye Patch 30 Kullanımlık

seohwabi salyangoz goz maskesi

Altın ve salyangoz özleri içeren göz maskesidir. Göz ve göz çevresinde oluşan çizgilerin, morlukların ve torbaların oluşmasını önlemeye yardımcı olur. 30 kullanımlık kavanoz halinde satılır. Tekli göz maskelerine göre daha uygun fiyatlıdır.

Misoli Altın Özlü Hidrojel Göz Maskesi – Eye Patch 30 Kullanımlık

Misoli gold hyrogel

Altın tozu içeren hidrojel tipi göz maskesidir. Hidrojel cilde en yakın madde olduğu için gözaltlarıyla çok kolay bütünleşir. Göz çevresini nemlendirerek beslenmesini sağlar.  30 kullanımlık kavanoz halinde satılır. Tekli göz maskelerine göre daha uygun fiyatlıdır.

 

Misoli Kolajen Özlü Hidrojel Göz Maskesi – Eye Patch 30 Kullanımlık

misoli kolajen hidrojel

Kolajen özlü hidrojel tipi göz maskesidir. Hidrojel cilde en yakın madde olduğu için gözaltlarıyla çok kolay bütünleşir. Göz çevresini nemlendirerek beslenmesini sağlar.  30 kullanımlık kavanoz halinde satılır. Tekli göz maskelerine göre daha uygun fiyatlıdır.

 

Misoli Siyah İnci Özlü Göz Maskesi - Eye Patch 30 Kullanımlık

Misoli Black Pearl

Siyah inci ve elmas tozu özlü göz maskesidir. Göz çevresindeki hücreleri canlandırır ve gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olur. Göz çevresini nemlendirerek beslenmesini sağlar.  30 kullanımlık kavanoz halinde satılır. Tekli göz maskelerine göre daha uygun fiyatlıdır.

Misoli Altın Özlü Göz Maskesi - Eye Patch 30 Kullanımlık

misoli shining gold

Saf Altın özlü göz maskesidir. Göz çevresini besleyerek nem takviyesi yapar. Göz çevresi sorunlarına yardımcı olur.   30 kullanımlık kavanoz halinde satılır. Tekli göz maskelerine göre daha uygun fiyatlıdır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.