Gözenekli Ciltler İçin Kore Kozmetik Ürünleri Limonian'da

Sırala
Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Gözenek bakımı nasıl yapılır? Büyük gözenekler nasıl sıkılaştırılır?

Gözenek Nedir?

Gözenekler kil folikülleri ve yağ bezi kanallarının cilde açılma noktasıdır. Gözenek büyüklüğü etkileyen en büyük faktör genetik nedenlerdir. Yağ üretimi fazla olan yağlı cildin gözenekleri de geniştir. Yağ üretimi az olan kuru cildin ise gözenekleri küçüktür. Fakat ciltte kirlerin birikmesi ile gözeneklerin tıkandığında gözenekler genişleyebilir.

 

Gözenek Neden Genişler?

Genetik nedenler dışında gözeneklerin genişlemesine sebep olan faktörler vardır.

Gözenekteki yağ miktarı arttığında bunu çıkarmak için gözenekler de genişler. Ayrıca ölü deri ve kirleri gözeneği tıkarsa gözenek daha da genişler.

UV ışınlarına maruz kalındığında ve cilt yaşlanmaya başladığında cilt yapısını oluşturan kolajen ve elastin miktarı azalır. Cilt elastikiyeti düşer ve cilt sarkmaya başlayarak gözenekler aşağıya doğru genişler.

Gözenek çevresinde cilt yenileme hızı düştüğünde ölü deriler zamanında dökülmeyerek gözenekleri tıkar ve gözenek genişler.

Ciltte nem eksik olunca bu boşluğu doldurmak için daha fazla yağ üretilmeye başlar. Hem gözenekleri daha belirgin hale getirir hem de cilt yüzeyindeki düzgünlük bozulur.

Son olarak sıcak havalardan etkilenip vücut ısısı yükseldiğinde gözenekler açılır ve daha belirgin hale gelir.

 

Gözenek İçin Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı? Gözenek nasıl sıkılaştırılır? Evde gözenek tedavisi nasıl yapılır?

 

Yüzünüzü Temiz Tutun!

Yatmadan önce makyaj temizleyici ile mutlaka makyajı temizleyin. Makyaj yapmazsanız da kir, yağ ve tozlar gözeneğin tıkanmasına neden olabilir. Her sabah akşam yüzünüzü yıkayarak gözenekte kirlerin fazla birikmesini önleyin. Ayrıca düzenli olarak ölü derileri temizleyerek gözeneğin tıkanmasını önleyin.

 

Fazla Üretilen Yağları Giderin!

Fazla üretilen yağlar yüzünüzde çeşitli sorunlara yol açabilir. Mesela burun bölgesinde melanin ile birlikte siyah nokta sorunu oluşturur. Çene ve T bölgesinde okside olan sebumlar beyaz nokta sorunu oluşturur.

Gözeneklerin en yoğun görünen burun, yanak ve T bölgesine haftada 1-2 kere kil maskesini uygulayın. Kirleri emerek giderir.

 

Cildi Nemlendirin. Ciltteki Nem ve Yağ Oranı Dengeleyin.

Ciltte nem eksik olunca boşluğu doldurmak için daha fazla yağ üretilmeye başlar. Yağın temizlenmesi kadar yağın fazla üretilmesini önlemeniz gerekiyor.

 

UV Işınlarından Cildi Koruyun!

Gözeneklerin yapısını oluşturan kolajen ve elastin UV ışınlarından çok etkilenmektedir. Her zaman güneş kremi kullanın. Şapka, güneş gözlüğü ve şemsiye ile destekleyin.

 

Yanlış Bakım Alışkanlığıklarından Kaçının! Gözeneklerin çoğalmaması için nelere dikkat edilmelidir?

 

Alkol, Witch hazel (Çin acı fındığı) veya mentol içeren ürünleri kullanmayın. Cildi çekerek anında gözeneklerin küçüldüğünü düşünebilirsiniz. Cildi uyararak şişirdiği için anlık olarak böyle hissedilir. Fakat uyarılmış cilt hassaslaşır ve kurur. Daha çok fazla yağın üretilmesine neden olabilir.

 

Yağ kontrol kağıdı kullanmayın. Fazla kullandığınızda cildi koruyan yağları da gidererek ciltteki nem ve yağ dengesi bozulur ve cilt kurur. Cildin kuruduğu kadar daha fazla yağ üretilmeye başlayan kötü döngüye dönüşebilir.

 

Siyah noktaları elle sıkmayın. Gözeneklerin hasar görmesine neden olur. Tekrarlanınca cilt sertleşerek daha kalınlaşır ve gözenekler daha belirgin olur.

 

Kızartma gibi yağlı yemek ve süt ürünlerinden kaçının. Yağ üretimi artırır.

 

Gözenekler için cilt bakımı nasıl olmalı?

Gözenekler için Makyaj Temizleyici : Sesamis Aqua Nature Cleansing Oil

Yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin. Sesamis Aqua Nature argan ve zeytin yağı içeren makyaj temizleme yağıdır. Hafif yapıda olup temizlenmesi zor olan makyaj ile gözenekteki kirleri etkin şekilde temizler.

Duş veya banyodan sonra makyaj temizleme yağını yüzünüze uygulayarak masaj yapın. Gözenekteki kir ve siyah noktanın daha kolay temizlenmesini sağlar.

 

Gözenekler için Yüz Temizleyici : Oseque Cyber Shine

Gözenekteki yağ ve kirleri gidermek için köpük tipi yüz temizleyicileri tavsiye ederiz. (Krem tipi olanlar gözenekleri tıkayabilir.)

Cyber shine oksijen köpüklü yüz temizleyicidir. Kendiliğinden köpüren oksijen köpükler makyaj kalıntıları ve ciltte biriken kir ve yağları etkin şekilde temizler. Siyah noktaları giderir ve ciltteki yağ oranı dengeleyerek gözenek bakımı sağlar.

 

Gözenekler için Tonik : Skin & Lab Vita Energy Toner

Vita energy 5 çeşit vitamin içeren mist tipi nemlendirici yüz toniğidir. A, B,  C, E K vitaminler içerir. Cilde kolayca emilerek cildi nemlendirir. Gündüz cildinizi nemli hissettiğinizde mist olarak da kullanabilirsiniz.

 

Gözenekler için Esans/Serum/Ampul : Chamos Snail Anti-Wrinkle Essence

Salyangoz özünü içeren kırışıklık karşıtı esanstır. Cilde nem ve besin sağlar ve cildin kurumasını önleyerek nemli kalmasını sağlar. Cildin elastikiyetini artırarak gözenekleri sıkılaştırır.

 

Gözenekler için Göz Kremi : Chamos Snail Repair Eye Cream

Salyangoz özünü içeren göz kremidir. Kolayca emilerek cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar. Adenozin ve arbutin göz çevresini sıkılaştırarak esneklik sağlar. Melanin oluşumunu azaltarak cilt tonunu dengeler.

 

Gözenekler için Krem/Nemlendirici : Skin & Lab Dr. Pore Tightening Glacial Water Soothing Gel

Fazla yağ içeren kremlerden daha çok hafif yapıda olan jel veya losyonu tercih edin.

Buzul suyun serinletme etkisi ile güneşten kızarmış cildi sakinleştirir ve genişlenmiş gözenekleri sıkılaştırır. Cildi yoğun nemlendirerek dolgunluk kazandırır.

 

Gözenekler için Güneş Kremi : Seohwabi White Sun Protection Cream

Seowhabi White Sun Protection Cream SPF 50+ / PA +++ olan güneş kremidir. Cildin UV ışınlarından korunmasını sağlar. Paraben içermez. Cildi besleyen bitkisel ekstraktlar içerir. Cilt tonunu net ve parlak bir hale getirir.

 

Gözenekler için Peeling : Pax Moly Whitening Apple Balance

Elma özünü içeren beyazlatıcı yüz peeling jelidir. Elma asidi cildi uyarmadan ciltteki ölü deri ve kirleri temizler. Cildi dış etkenlerden korur ve beyazlamasına yardımcı olur. Bol poliferol içerir. Cilt elastiliyetini artırır ve dolgunluk kazandırır.

 

Gözenekler için Kil Maskesi : LaF Pink Sparkling Pore Pack

Haftada 1-2 kere kil maskesi ile fazla biriken yağı temizleyin. Fakat alkol veye mentol gibi cildi uyaran maddelerinden kaçının.

Pink Sparkling Pore Pack volkanik kil ve karbon içeren gözenek bakımı kil maskesidir. Kendiliğinden köpüren karbon köpükler sayesinde gözenekteki siyah nokta ve kirleri derinlemesine temizler. Volkanik kil ölü deri ve sebumlara yapışarak gözeneklerin daha iyi temizlenmesine yardımcı olur. Karbon ve kalamin genişlemiş gözenekleri sakinleştirir ve sıkılaştırır.

 

Gözenekler için Yüz Maskesi : Mjcare Bamboo Mask

Bambu kömürü ve volkanik lik ekstraktı gözenekleri arındırır. Bambu suyu ve bitkisel ektraktlar cildi sakinleştirir ve gözenekeleri sıkılaştırır.Gözenekteki kirlere yapışarak tamamen temizler.

 

Gözenekler için Gece Kremi : LaF Pore Blur Sleeping Pack

Pore Blur Sleeping Pack, gözenek bakımı için üretilen hyalüronik asit, adaçayı özü ve aloe vera içeren gece kremidir. Cildi yoğun nemlendirir ve ciltte bariyeri oluşturarak nem kaybını önler. Gece boyunca cildi nemlendirir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.