Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
Hassas Cilt için Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

Hassas Cilt için Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

27 Haziran 2018


Hassas Cildin Özellikleri

Doğal olarak cilt dokusu hassas ve ince olanlarda görünen cilt tipidir. Fakat yanlış cilt bakımı, hava kirliliği ve stres gibi dış etkenlere maruz kaldığında da cildimiz hassaslaşabilir. Hassas cilt diğer cilt tiplerini etkilemeyen küçük bir etkenden alerjik reaksiyon gösterebilir.

Cildi koruyan ölü deri tabakası gerekenden erken ciltten dökülür ve cilt koruma gücü zayıftır. Dış etkenlerden kolay etkilenir. Ciltte kaşıntı, kızarıklık ve acı gibi belirtiler gösterir.

 

Hassas Cildin Bakım Rutini

Hassas cilt küçük bir dış etkenden bile etkilendiği için ani bir değişimden kaçınmalı. Cilt bakım ürünü fazla kullanmayın. Yüzünüzü yıkarken bastırarak uzun süre yüzünüzü temizlemeye çalışmayın. Hava değişiminde ciltteki nemi korumaya çalışın.

Cilt bariyerini güçlendirerek dış etkenlerden cildi korumaya çalışın. Cilt bariyeri güçlendirmek aynı zamanda ciltteki nem ve besinin kaybını önler. Seramit, Hyalüronik asit, Panthenol gibi maddeler içeren ürün kullanmanız tavsiye edilir.

(Cilt bariyer, cildimizin en dış yüzeyinde bulunan tabakadır. Sebum, ölü deri ve bunları birbirine bağlayan hücre zarından oluşur. Cildi dış etkenlerden korur. Cilt bariyeri hasar gördüğünde cildimiz hızla nem ve besini kaybetmeye başlar. Cildimiz kurur ve hassaslaşır.)

 

 

01 Makyaj Temizleyici

Normal yüz temizleyicinin water proof özelliği olan kalın makyajı çıkarması zordur. Önce makyaj temizleyici ile makyajınızı çıkarın. Yavaşça masaj yapın. Kirleri eriterek cildinizi temizleyin.

 

02 Yüz Temizleyici

pH değeri 4-6 arasında olan hafif asit olan doğal yüz temizleyici kullanın. Temizleme gücü yüksek olan yüz temizleyici cildin pH dengesini bozarak cildin kurumasına ve daha hassaslaşmasına neden olabilir.

Elinizde bol köpürterek hafifçe yüzünüzü temizleyin.

 

03 Tonik

Nemlendirici özelliği olan ve mümkün olduğu kadar bitkisel olan tonik uygulayın. Makyaj pamuğuyla uygulamak bile cildi uyararak kızarıklıklara neden olabilir. Elinize alıp hafifçe basarak uygulayın. Sprey tipi tonik ise mist olarak cildi kuru hissettiğiniz her an uygulayabilirsiniz.

 

04 Esans

Cildi nemlendiren esas, ampül veya serum uygulayarak cilt bariyerini güçlendirebilirsiniz ve ince kırışıklıkların oluşumu engelleyebilirsiniz. Koaljen, adenozin, hyalüronik asit, panthenol ve seramit gibi cildi yoğun nemlendiren ve cilt bariyerini güçlendiren madde içeren ürünler tavsiye edilir.

 

05 Göz Kremi

Göz çevresinde yağ bezeleri az olduğu için diğer bölgeye göre çabuk kurur ve ince kırışıklıkların oluşumu hızlandırır. Cildi nemlendiren göz kremi ile nem bariyeri oluşturarak kırışıklıkların ve gözaltı morlukların oluşumu önleyebilirsiniz.

 

06 Krem

Hyalüronik asit ve seramit gibi nemlendirici madde içeren kremlerle cilt bariyerini güçlendirerek cilt içi nem kaybını önleyebilirsiniz.

 

07 Güneş Kremi

Her cilt tipi için en önemli ürün yüz temizleyici ile güneş kremidir. Dışarıya çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş kremi uygulayın.

 

08 Gece Maskesi

Cilt kendini gece daha hızlı yenilemektedir. Akşamki günlük bakımın son aşamasında gece maskesini uygulayarak kaybolan nem ve yağların geri kazanılmasını sağlayabilirsiniz.

 

09 Yüz Maskesi

Gündüz güneşe maruz kalıp yüzünüzü kızarmış ise dinlendirici yüz maskesi ile cildinizi sakinleştirebilirsiniz. Diğer dış etkenlerden hassaslaşan cildi sakinleştirmek için de faydalı olacak.

 

10 Eye Patch

Göz çevresindeki ince kırışıklık ve gözaltı morlukları gidermek ve önlemek için haftada 2-3 kere eye patch uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz.

 

11 Peeling

Hassas cildin ölü deri tabakası ince olduğu için peeling kullanılması tavsiye edilmez.  Nemlendirici ürünler ile ölü derinin kendiliğinden ciltten ayrılmasını sağlayın.

 

Limonian’ın Tavsiyeleri

 

Makyaj Temizleyici – LaF Iceland Micellar Cleansing Water

İzlanda buzul suyu içeren makyaj temizleme suyudur. Ruj ve eyeliner gibi kalın makyajı temizlemek için uygundur. Allantoin cildi nemlendirerek sakinleştirir ve cilt bariyerini güçlendirir. Arnica montana cildin kurumasını önler.

 

Yüz Temizleyici – Angel’s Powder

%100 doğal ve yenilebilen ham madde içerir. Su ile temas edince pH 4,5 değerinde karbonatlı köpükler oluşur. Cildi temizlerken pH değerini ideal olan 5,5 hafif asidik haline getirir.

 

Tonik – Skin&Lab Vita Energy Toner & Mist

5 çeşit vitamin, kolajen ve hyalüronik asit içerir. Cildi nemlendirir ve dinlendirir. Sprey tipidir cildi uyarmadan uygulanabilir.

 

Esans – LaF Anti-wrinkle Ampoule

Kapsüllenmiş laktoz, adenozin ve kolajen içeren nemlendirici ampuldür. Ciltte nem bariyeri oluşturarak nem kaybını önler ve cildin elastikiyetini artırır.

 

Göz Kremi – Sesamis Moisture Eye Cream

Arnika (öküzotu), soya sütü ve beta glukan gibi cildi besleyen ve nemlendiren göz kremidir. Cildi nemlendirir ve ciltteki nemi korur. İnce kırışıklıkların az görülmesine ve göz alt morluklarının giderilmesine yardımcı olur.

 

Krem – LaF Med Secret Cream Ceramide

Hücre zarını oluşturan seramit ile cildi koruyan Centella özü içerir. Cilt bariyerini onarır ve güçlendirir. Ciltteki nem ve yağ kaybını önler. Dış etkenlerden cildi korur.

 

Güneş Kremi : Seohwabi White Sun Protection Cream

Seowhabi White Sun Protection Cream SPF 50+ / PA +++ olan güneş kremidir. Cildin UV ışınlarından korunmasını sağlar. Paraben içermez. Cildi besleyen bitkisel ekstraktlar içerir. Cilt tonunu net ve parlak bir hale getirir.

Kil Maskesi- Laf Pink Sparkling Pore Pack

Gözenek bakımı için üretilen wash off (yıkanan) kil maskesidir. Volkanik kil (kaolin) ve karbonatlı su içerir. Sebumları etkili şekilde temizler ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Ürünün yapısı yumuşak ve hafif köpük formdadır. Uygulanırken akmaz. Marin kolajen içerdiği için bakım sonrası kuruluk hissedilmez.

Gece Maskesi – LaF Pore Blur Sleeping Pack

Kolajen, hyalüronik asit ve yeşil çay içeren gece maskesidir. Ciltte nem bariyeri oluşturarak gece boyunca cildi nemlendirir.

Yüz Maskesi  My Soothing Bottle

Aloe vera, brokoli ve kara lahana gibi yeşil süper gıda ile vitamin kompleks içerir. Dış etkenlerden yıpranmış ve hassaslaşan cildi dinlendirir ve sakinleştirir.

 

Eye Patch – Misoli Collagen Hydrogel Eye Patch

Kolajen ve hyalüronik asit içeren hydrogel tipi gözaltı maskesidir. Kurumuş göz çevresini yoğun besleyerek kırışıklık oluşumu azaltır. Ciltte nem bariyeri oluşturarak nem kaybını önler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.