Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x

Aloevera İçeren Kore Kozmetik Ürünleri Limonian'da

Sırala
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Aloe vera, botanik adı, Aloe Barbadensis Miller olan, Liliaceae familyasına ait bir bitki türüdür. Yeşil renkli, kenarları tırtıklı ve üçgen, sivri yapraklara sahip olan Aloe vera, yüz yıllardır başta cilt ve mide hastalıkları olmak üzere pek çok sağlık sorunun çözümünde kullanılmaktadır. Coğrafi kökeni, Sudan’da olduğuna inanılan bitki, daha sonra Akdeniz bölgesi, Asya, Avrupa ve Amerika dahil dünyanın birçok yerine yayılmıştır. Aloe vera başta A,C ve E vitaminleri ve mineraller olmak üzere folik asit, kolin, sakaridler, amino asitler, antrakinonlar, enzimler, lignin, saponin, ve salisilik asit bileşenleri gibi 75’den fazla aktif bileşen içermektedir.

 

Aloe veranın faydaları

Aloe vera, içeriğinde bulunan mineral ve vitaminler ve bunların faydaları şunlardır:

  • Kalsiyum, kemik gelişimi için faydalıdır.
  • Bakır, vücut dokusunun yenilenmesinde etkin rol oynar.
  • Selenyumçeşitli kalp rahatsızlıkları için oldukça önemli bir elementtir ve kanser tedavisindeki kemoterapinin yan etkilerini azaltmak için kullanılır.
  • Krom, kan şekeri seviyesinin sabitlenmesini sağlar.
  • Manganez, vücutta proteinsentezlenmesinde, sindirimde ve besinlerden enerji üretilmesinde önemli bir etkendir.
  • Magnezyum, kalp ve beyin hücreleri için oldukça önemlidir.
  • Potasyum, vücudun sağlıklı bir şekilde çalışması için gereklidir.
  • Sodyum minerali, sinir ve kas fonksiyonlarını korur
  • Çinko, bağışıklık sistemi için oldukça önemli bir kaynaktır.

 

Bunların yanı sıra Aloe vera jeli, 1930’larda klinik olarak deri ve mukoza için radyoterapide yanık tedavisi için kullanılmıştır. Günümüzde kozmetik şirketleri yaygın olarak makyaj, sabun, güneş kremi, tütsü, traş kremi, şampuan, nemlendirici gibi ürünler için Aloe veradan yararlanmaktadır. Ayrıca gıda sektöründe de yoğurtlar, içecekler ve tatlılarda koruyucu madde olarak kullanılmaktadır. Aloe vera özü küçük çiftliklerde doğal gıda koruyucu olarak da kullanılmaktadır.

Aloe vera nasıl kullanılmalı?

Aloe vera bitkisini iki şekilde kullanabilirsiniz. Kendiniz yetiştirebilir yahut piyasada satılan hazır ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Piyasadan temin edecekseniz Aloe vera ürünlerinin etiketinde Uluslararası Aloe Bilim Konseyi onayı olmasına dikkat ediniz. Diğer yöntem evde yetiştirmektir. Bitkinin bol güneş almasını sağlamak ve toprağının yumuşak olmasına dikkat etmektir. Yaprakları içinde bol miktarda su depolayan Aloe bitkisini ayda iki veya üç defa sulamak onun için yeterli olacaktır.

Aloe vera harici olarak cilt kullanım için de uygundur. Öncelikle mükemmel bir nemlendiricidir. Aloe veranın bugün bulunduğu alanlarda en büyük yeri kozmetik Pazarın kapladığını hatırlamakta fayda var. Aloe vera içeren ürünlerin oluşturduğu endüstrisinin yıllık 110 milyar $ olduğu tahmin edilmektedir.

Aloe vera jeli yüzünüz, boynunuz ve vücudunuz için kullanabilirsiniz, bu jel, cildinizin derinliklerine nüfuz ederek pH dengesinin geri kazanılmasına yardım eder. Kadınlarda özellikle hamilelikte ve hızlı kilo alıp vermede oluşan çatlak vb cilt sorunları için Aloe vera mucizevi bir etkiye sahiptir. Doğrudan cilt kremi gibi kullanılabilir ama mutlaka doktora danışılması gerekir. Aloe veranın nemlendirici özelliğinden faydalanmak için yaprağının içindeki jeli çıkarın, yüz, göz çevresi ve boynunuza uygulayın.

Bu işlem her gün yatmadan önce tekrar edilebilir. Kuru saçlar yahut kaşıntılı kafa derisi için doğal bir tedavi yöntemidir.

Aloe veranın sağlığa yararları

Ürtiker ve Cilt tahrişlerini yatıştırır

Aloe veranın, sedef, dermatit, oral mukozit, cerrahi yaralar ve cilt rahatsızlıklarının tedvisinde etkili olduğu saptanmıştır. Aloe vera hakkında cilt tahrişlerine yönelik ilk çalışma 1935 yılında ABD’de yapılmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. İsveç klinik Fizyoloji bölümü tarafından 1996 yılında kronik sedef hastalığı üzerinde Aloe veranın etkileri araştırılmış ve olumlu etkisi yüzde 83 olarak saptanmıştır.

Derideki yaralar üzerinde etkilidir.

Çalışmalar, Aloe veranın sedef hastalığı, dermatit, soğuk çarpması, yanıklar ve iltihabı tedavi ettiğini göstermiştir. Aloe vera, bir antifungal ve bir antimikrobiyal ajan olarak güvenli bir şekilde kullanılabilir.  Aloe vera jel deriye radyasyon hasarına karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. Nükleer savaş tehdidi baş gösterdiğinde ABD hükümeti termal ve radyasyon yanıkları tedavi etmek için Aloe vera üzerine araştırmalar yapmıştır.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi ciltte yanıklara şifa için Aloe veranın reçetesiz ilaç olarak satılmasını onaylamıştır. Aloe vera jel yanıklar için kullanıldığı zaman, bu alanda daha hızlı oranda bir iyileşme görülmektedir.

Uçuk tedavisinde kullanılır.

Aloe vera jeli uçuk tedavisi için günde birkaç defa kullanıldığında iyileşme sürecini hızlandırdığı görülmüştür.

Aloe vera vücut için doğal bir nemlendiricidir.

Cildi nemlendirir. Cildin derinliklerine nüfuz ederek pH dengesini kazanmasına yardımcı olur. İçeriğindeki vitaminler ve besleyicilği sayesinde saçı güçlü ve sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Saç ölü hücreden arınır ve saç folikülleri etrafında cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur.

Kabızlık tedavisinde kullanılır.

Laksatif Aloe vera iyice araştırılmış olup, lateks bulunan antrakinonlar, bağırsak su içeriğini artırır. Aloe vera, kabızlığın doğal tedavisinde etkin rol oynar.

Aloe vera vücuttaki çinko eksikliği için doğal bir kaynaktır. Bu da, hastalıkları savuşturmak ve vücut direncini artırmak için yarar sağlar. Çinko ayrıca, sağlıklı ve dengeli bir ruh hali ve bağışıklık sistemi için çok önemli bir yapısal bileşendir.

Vücuttaki iltihabı tedavi eder, oluşumunu önler

Antioksidan sağlar, enflamasyonu (iltihaplanma) azaltır. Aloe vera vücuttaki iltihabı absorbe etmeye yardımcı olur. Örneğin A vitamini iltihabı azaltan bir antioksidan olduğu için sağlıklı bir cilt bakımı ve nörolojik fonksiyonlar için kritik bir rol oynar.

C vitamini, Aloe veranın içeriğindeki önemli vitaminlerden bir diğeri olarak kardiyovasküler hastalık, doğum öncesi sağlık sorunları, göz hastalıkları ve hatta yüzdeki kırışıklıklara kadar etkin bir rol üstlenir. Aloe veranın içindeki E vitamini ise, serbest radikal hasarını azaltarak vücuttaki iltihaplara karşı savaşır. Ayrıca yaşlanma karşıtı bir antioksidandır.

Diyabetin doğal tedavisi için kullanılmaktadır

Aloe veranın faydaları arasına diyabet tedavisini eklemek gerekmektedir. İnsan ve hayvanlarda bazı kanıtlar Aloe veranın kronik hiperglisemi hastalığını hafiflettiğini vurgulamıştır. Diyabet ile ilgili iki klinik çalışmada ilaç tedavisi olmaksızın diyabetli kadınlara 6 hafta Aloe vera jelden bir çorba kaşığı verildiğinde kan glikoz ve serum trigliserid düzeyleri azaltılmıştır. Ama doktor gözetiminde kullanılması tavsiye edilir.

 

Aloe veranın zararları

Yapılan araştırmalar Aloe veranın zengin içeriği ile vücudun bağışıklık sistemine iyi geldiğini ve yaşlanma karşıtı bir antioksidan olduğunu kanıtlamıştır. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak aşağıda belirteceğim durumlara karşı hassasiyetiniz var ise Aloe verayı mutlaka bir doktora danışmalısınız.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.