Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x

Akneli - Sivilceli Ciltlere Uygun Kore Kozmetik Ürünleri Limonian'da

Sırala
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Akne ve sivilce nedir? Akne ya da sivilce nasıl geçer? Sivilce neden çıkar? Sivilce izi nasıl geçer?

Akne (veya sivilce) genetik nedenler, akne baterilerindeki iltihap, aşırı salgılanan sebum ve ölü derilerden gözeneklerin tıkanması gibi farklı nedenlerden oluşmaktadır.

 

Yetişkin yaşlarda oluşan akne ile 10lu yaşlarda oluşan sivilcenin nedeni birbirinden farklıdır ve nedenine uygun cilt bakımı yapılması gerekir. Yetişkin cildinde görünen aknenin ana nedeni ciltteki nem eksikliğidir.

 

Cilt içinde (cilt yüzeyi değil) nem eksik olursa fazla sebum salgılanmaya başlar. Dışarıya atılmayan sebumlar kirlerle birleşerek sivilceye dönüşür. Bunun için ilk önce cilt içine yeterince nem besleyerek cilt içi yağ ve nem dengesini koruması ve daha sonra ise gözenekleri temizlemesi gerekir.

 

Ana nedeni olan nem eksikliğini çözmeden sadece fazla salgılanan sebum azaltılmaya çalışılırsa cilt içinin daha kurumasına ve cilt yenileme döngüsünün kısalmasına neden olabilir. Bu durum sivilcelerin daha çoğalmasına yol açabilir.

 

Yetişkinlerde akne için cilt bakım rutini

 

Yetişkinlerde görülen aknelerin ana nedeni cilt içi nem eksikliğidir. Bu yüzden ilk önce cilt içine nem beslenmesi ve gözeneklerin temizlenmesi odaklı bakım sağlanması gerekir.

 

Temel olarak yüz temizleyici – (kil maskesi) – tonik/mist – nemlendirici krem – güneş koruyucu krem sırası ile bakım yapılabilir.

Makyaj yapıyorsanız makyaj temizleyici – yüz temizleyici – (kil maskesi) - tonik/mist – nemlendirici krem – güneş koruyucu krem – makyaj bazı (BB krem, fondöten, cushion) sırası ile bakım yapılabilir.

 

Sivilce lekelerini nasıl gideririm? Sivilceli cilt nasıl bir cilt bakımı ve ürünleri kullanmalı?

 

Sivilce için Makyaj temizleyici

Sivilceli veya hassas cilde sahipseniz yüz temizlemesine daha çok önem vermelisiniz. Makyaj yapıyorsanız özellikle akşam yüzünüzü yıkamadan önce makyaj temizleyici ile makyajları kalıntılarını çıkardıktan sonra yüz temizleyici kullanmanız tavsiye edilir.

Makyaj temizleyici uyguladıktan sonra mendil veya makyaj pamuğu ile silmeyin. Ilık su ile hafifçe durulayın ve yüz temizleyiciyi uygulayın.

 

Sivilce için Yüz temizleyici

Sabundan hafif asidik (pH 4.0-6.5) olan yüz temizleyici kullanın. Hafif asidik olan temizleyiciler mikrop ve mantardan iltihabı önler ve sivilce bakterisinin canlanmasını önler. Sabunun pH değeri 9-10 gibi yüksektir. Sağlıklı cilt sabun kullandıktan 1-2 saat sonra pH değeri normale döner  sivilceli cilt ise anlık pH değerinin değişiminden etkilenerek sivilcenin çoğalmasına neden olur.

Temizleme gücü yüksek olan sert temizleyiciden kaçının. Cilde yan etki yapmayan bitkisel içerikli yüz temizleyici tercih edin. Sertçe yüze bastırarak ve sıklıkla yüz yıkamak cilt bariyerini kırarak cildin kurumasına, hassaslaşmasına ve cilt probleminin daha da kötüleşmesine neden olabilir.

Ayrıca peeling uygulamak cildin fazla kurumasına sebep olabilir ve kullanması tavsiye edilmez. Yine de peeling uygulamak isterseniz 2 haftada bir uygulayabilirsiniz. (Özellikle scrub tipi peeling ürünü kullanmayın.)

 

Sivilce için Kil maskesi

Akneden daha çabuk kurutulmak isterseniz haftada 2-3 kere kil maskesini uygulayabilirsiniz.

Kil maskesinde gözenekteki sebumları çekip temizlenmesinde etkili olan kaolin maddesi bulunur ve sıkılaştırma özelliği ile sebumlardan genişlenmiş gözenekleri sıkılaştırır.

Aynı zamanda mineral, organik bileşenler ve vitamin gibi çeşitli besin maddeleri içerir. Sivilceden kızarmış cildi dinlendirir. Anti bakteriyel özelliği ile sivilce bakterilerin giderilmesine yardımcı olur.

 

Sivilce için Tonik / Mİst

Yüzünüze temizlemeden sonra kaybolan nemi geri kazandırmanız gerekir. Havlu ile hafifçe kuruladıktan sonra tonik veya mist uygulayarak cildi nemlendirin. (Tonik ayrıca yüz yıkamasına rağmen gözenekte kalan kirleri temizlemesine de yardımcı olur.)

İçeriğinde AHA veya BHA olan tonik veya mist ölü derileri gidererek gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Deniz yosunu, aynısafa çiçeği, papatya içeriyorsa cildi dinlendirmesine yardımcı olur.

Yoğun besin maddesi içeren ürünlerden daha çok cilde yan etki yaratmayan hafif/saf ürünü her gün sabah ve akşam düzenli şekilde uygulayın. Sürekli gözenekleri kapatan ölü deri ve sebum fazlasını cildi uyarmadan gidermesi önemlidir.

Tonik yerine mist kullanabilirsiniz. Makyaj pamuğu veya el kullanmadan direk cilde uygulandığı için sivilceli cilt için uygundur. Yüz temizlemeden sonra hafif kızaran cilde uygulayıp sonra nemlendirici kremi uygularsanız nem bariyeri oluşturarak uzun süre nemli kalmasını sağlar.

 

Sivilce için Nemlendirici krem

Genelde sivilceli cildin yüzeyi yağlı görünse de cilt içi kurudur. Nemlendirici krem ile cildin içine nem beslenmesi gerekir.

Nemlendirici krem cildin içine nem besleyerek yağ ve nem oranını dengeler. Cilt yüzeyinde nem bariyeri oluşturarak cildin kurumasını önler.

 

Sivilce için Güneş koruyucu krem

Sivilceli cilt mutlaka UV ışınlardan korunmalıdır. Sıcak güneş ışığı ve UV ışınlar ciltte nem kaybına ve kuruluğa neden olur bu durum sivilcelerin çoğalmasına yol açabilir.

Güneş koruyucu kremi seçerken yağ içermeyen oil-free ürünleri tercih edin.

Makyaj yaparken sivilceleri kapatmak için BB krem, fondöten gibi bazı makyaj ürünlerini kullanılır. Gözeneklerin nefes almasını engellemeyen ürünleri tercih edin. İnce tabaka şeklinde uygulanıp kapatma özelliği yüksek olan ürünleri kullanın. Ayrıca sebum salımı önleyen özelliği varsa gün boyu parlamadan düzgün görünüm sağlar.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.