Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x

Beyazlatıcı Kore Kozmetik Ürünleri Limonian'da

Sırala
Görünüm:
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Cilt beyazlatan ürünler hangileridir? Cildi beyazlatmak için nasıl cilt bakımı yapılmalı?

Cilt Tonu Bozukluğunun En Büyük Nedeni Melanin!

Cilt tonu bozukluğu deyince aklımıza cildin kararması, cilt solgunluğu ve cilt tonundaki dengesizlik gibi sorunlar gelir. Bu sorunların ana nedeni cilt pigmentasyonu ve cildin yaşlanmasıdır. Genellikle bu sorunlar 10’lu yaşlarda cilt pigmentasyonundan oluşur. 20’li yaşların ortasından sonra ise cilt pigmentasyonu ile cildin yaşlanmasından kaynaklanır.

Cilt pigmentasyonunun ana nedeni melanindir. Cildimiz UV ışınlarından kendini korumak için melaninleri oluşturur. Koyu kahverengi olan melanin UV ışınlarını emerek cilde emilmesini engeller. Melanin pigmetlerinin miktarı ve dağılımına göre cilt rengi belirlenir. Fakat fazla üretilen melaninler pigmentasyon gibi cilt tonunun bozukluğuna neden olur.

 

Melanin Nasıl Oluşur?

Melaninin oluşumunu kısaca anlatırsak ‘Cilt UV ışınlarına maruz kalır > Melanin oluşumu etkileyen enzimi baskılar >(Tirozin) Tyrosine oksitlenir > Melanin oluşur > Ölü deri tabakasına geçerek ciltte görünür.’

Tirozin cildin en yüzeydeki (epidermis) tabakasının en altında bulunan melanin de bulunan bir çeşit proteindir ve en küçük parçasıdır. Melanin oluşumu ile ilgili olan enzim (tyrosinase) cildimizin UV ışınlarına maruz kaldığında tirozini oksitler. Oksitlenmiş tirozin melaninleri üretir. Bu melaninlerin ölü deri tabakasına (yani cildimizin en dışı tabakasına) çıkması ile cildimizin tonu değişir ve koyu görünür.

 

Cildin Beyazlaması İçin Ne Yapılır?

Cildi beyazlatmak için ya UV ışınlarını engellemeniz ya da melanin oluşumu engellemeniz gerekir. Yani oluşmuş melaninleri yok etmek değil melanin oluşumu engellemekle cildi beyazlatabilirsiniz. Bu yüzden cilt bakımının etkisini anında göremezsiniz. Cildimiz yaklaşık 28 günde kendini yeniler. Melaninsiz cilt hücreler bu yenileme döngünün tamamlanması ile görünmeye başlar ve cilt beyazlamaya başlar.

 

Cildin Beyazlaması İçin Etkili Maddeler

Piyasada satılan kozmetik ürünlerinde cildi beyazlatan çeşitli maddeler içerir. Fakat Kore Sağlık bakanlığından onaylanmış sadece 8 adet beyazlatıcı madde vardır. Maddeye göre melanin oluşumu engelleme metodu ve minimum miktarı farklıdır.

-          Melanin oluşumu ile ilgili enzimi olan Tyrosinase’in canlanmasını engelleyen maddeler : Kağıt dutu ekstraktı (Min. %2), Arbutin (%2-%5), Alpha-bisabolol (Min. %0,5), Meyankökü ekstraktı (%0,05)

-          Tyrosine’in oksitlenmesini engelleyen maddeler :  Ascorbyl Glucoside (Min. %2), Ethyl Ascorbic Ether (%1-%2), Ascorbyl Tetraisopalmitate (Min %2)

-          Oluşmuş melanin’in Melanositten ölü deri tabakasına geçmesini engelleyen madde : Niasinamit (%2-%5)

-          Bunun dışında cildin beyazlamasında inci tozu, arbutin, C vitamin ve peptit gibi maddelerin etkili olduğu söylenir.

 

Cildi Beyazlatmak için Nasıl bir rutin oluşturulmalı?

Cildi beyazlatan Makyaj Temizleyici

Cilt pigmentasyonunu önlemek için göz ve dudak makyaj ürünlerini makyaj temizleyici ile kalıntıları temizleyin. Beyazlatma cilt bakımının başlangıcıdır.

 

Cilt beyazlatan Yüz Temizleyici :

Gözenek çevresi cilt pigmentasyonunun yoğun görüldüğü bölgedir. Her gün temiz tutulması gerekir. Beyazlatma amaçlanan cilt bakımında genellikle köpük tipi temizleyici tavsiye edilir. Bol köpükler makyaj kalıntılarını ve ciltteki kirleri etkin şekilde temizler.

 

Cilt beyazlatan Tonik :

 Fazla biriken ölü deriyi gidermek ve cilt dokusunu toparlamak için tonikle cilt bakımına başlayabilirsiniz. Ciltteki ton dengesizliğinin iyileşmesinde yardımcı olur.

 

Cilt beyazlatan Esans :  

Cilt tonunu dengeleyerek canlılık kazandırır. İçerdiği inci tozu cildin beyazlamasına yardımcı olur.

 

Cilt beyazlatan Göz Kremi :

Cildin elastikiyetini artırarak ince kırışıklıkların daha az görünmesine yardımcı olur. Cilt tonunu dengeler ve cildin sağlıklı görünmesini sağlar.

 

Cilt beyazlatan Spot Cream :

Fazla koyulaşan bölgeye spot kremi uygulayarak daha fazla etkisini görebilirsiniz.

 

Cilt beyazlatan Krem/Nemlendirici :

Cildin beyazlamasına ve canlılık kazanmasına yardımcı olur. 

 

Cilt beyazlatan Güneş Kremi :

Cildin UV ışınlarından korunmasını sağlar. Cilt tonunu net ve parlak bir hale getirir.

 

Cilt beyazlatan Peeling :  

 Melanin içeren cilt yüzeyindeki ölü derileri gidermek için haftada bir AHA, BHA gibi asit içeren kimyasal peeling uygulayın. Peelingten  sonra mutlaka güneş kremi uygulayın. Aksi halde cilt pigmentasyonunun daha fazla oluşumuna neden olabilir.

 

Cilt beyazlatan Kil Maskesi :

Alantoin, teatree, rosemary, lavanta ve sarı papatyadan oluşan bitkisel karışım UV ışınları ve dış etkenlerden kızarmış cildi dinlendirir ve nemlendirir.

 

Cilt beyazlatan Gece Kremi :  

 Lekeleri azaltan patenli madde içeren ürünler tercih edebilirsiniz. Melanin üretimini engelleyerek lekeye kalıcı çözüm sunar. Gece boyunca cildi nemlendirir.

 

Cilt beyazlatan Yüz Maskesi :

Cilt beyazlatan etkin maddeler içeren yüz maskelerini tercih ederek hem cildinizi beyazlatabilir hem de nemlendirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.