Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x

Kırışıklık Giderici Kore Ürünleri Limonian'da

Sırala
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Kırışıklık neden olur? Kırışıklık nasıl giderilir? Kırışıklığın tedavisi mümkün müdür? Kırışıklıkları gidermek için ne yapılır?

Kırışıklıklar Neden Oluşur?

Kırışıklık cildin yaşlanmasının bir belirtisidir. Cildimiz gençken nemli, dolgun ve esnektir. Fakat zaman geçtikçe cildin yaşlanmasıyla beraber kırışıklıklar oluşmaya başlar.

 Cilt hücrelerinde bulunan seramidin ve doğal nemlendirici amino asidin azalmasıyla cilt kurumaya başlar. Cildin kuruması ile doğal olarak kırışıklıklar da artar. Bununla birlikte dermiş tabakasındaki kolajen ve elastinin üretimi azalmaya başlar. Cilt incelir ve elastikiyeti düşer. Bu da kırışıklıkların oluşumuna yol açar.

 

Cildin Yaşlanmasını Hızlandıran Dış Etkenler

Doğal olarak cildimiz yaşlanır ve kırışıklıklar da oluşur. Fakat yaşınızdan fazla kırışıklıklar oluştuysa dış etkenlerden etkilenmiş olabilir. Sigara, alkol, yetersiz besin, UV ışınları, aşırı diyet vb. etkenler cildin yaşlanmasını hızlandıran dış etkenlerdir. (Bunlardan UV ışınlar en etkili dış etkendir.)

Cildin yaşlanmasından dolayı oluşan kırışıklıklar tamamen önlenemez. Fakat dış etkenleri önleyerek kırışıklıkların oluşumu geciktirebilirsiniz.

 

Kırışık karşıtı uygulamalar nelerdir?

UV Işınlarından Cildi Koruyun!

Cildimiz UV ışınlarına maruz kaldığında kendini korumak için ölü deri tabakasını kalınlaştırır. Aynı zamanda kolajeni parçalayan anahtar enzimi olan MMPs (Matriks Metalloproteinazları) artarak ciltteki kolajen miktarı azalır. Gençken MMPs enzimi artarak kolajen miktarı azalsa da o kadar yeniden üretildiğinden kırışıklıklar oluşumu azdır. Fakat yaşlandıkça UV ışınlarının etkisi ciltte birikir. Kolajen üretiminden kaybı fazla olmaya başlayınca cilt sarkmaya başlar ve kırışıklar oluşur.

Dışarıya çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş kremi uygulayın.

 

Peeling Uygulayarak Biriken Ölü Derileri Temizleyin!

Sağlıklı cilt yaklaşık 28 günde bir kendini yeniler. Fakat cildin yaşlanması ile yenilenme süresi uzar. Zamanında dökülmeyen ölü deriler cildin kurumasına ve soluk görünmesine neden olur.

Haftada bir peeling uygulayarak biriken ölü derileri giderin. Cildin yenilenme döngüsünü iyileştirin.

 

Ciltteki Nemi Koruyun!

Nemlendirici kremi uygulayarak cilde nem besleyin. Ciltte nem bariyeri oluşturarak nem kaybını önler. Nem kaybından oluşan ciltteki boşluğu doldurarak cilde dolgunluk kazandırır ve elastikiyeti artırır.

 

Anti-aging Fonksiyonlu Bakım Ürünü Uygulayın!

Fibroblastlar ciltteki kolajen ve elastin üretimini harekete geçiren hücredir. Fibroblast üretimi azalınca cildi oluşturan kolajen ürtimi de azalır. Ciltte kırışıklar artmaya başlar.

Anti-aging fonksiyonlu ürünlerde ‘fibroblastların büyümesini sağlayan’, ‘Fiberblastların kolajen oluşumuna yardımcı olan’ veya ‘Cildin yaşlanmasını hızlandıran serbest oksijen radikalları gideren’ maddeler bulunur.

Anti-aging fonksiyonlu Oluşmuş kırışıkları azaltmaya ve az görünmesine yardımcı olur.

 

Günlük Yaşamınızda İyi Alışkanlık Edinin!

-          Sigara kullanmayın. Sigara ciltteki elastin ve kolajen üretimini yavaşlatarak cildin yaşlanmasını hızlandırır.

-          Düzenli ve derin uykuyu alışkanlık edinin. Uykusuzluk gözaltı morluğu ve kırışıklıklara neden olmaktadır. Uyurken büyüme hormonu artar. Ciltteki elastinler kırışıkları önler.

-          Doğru uyku pozisyonunda uyuyun. Yan yatarsanız yanak ve çene bölgesinde kırışıklar oluşur. Ters yatarsanız kaş kısmında kırışıklar oluşabilir. En ideal pozisyon ise sırt üstü yatıştır.

-          Sağlıklı beslenin. Vitamin ve minerallerin eksik olduğunda kırışıklara yol açabilir. Yeşil sebzeler ile meyveleri bol tüketin.

-          Fondötenle anti-aging kremi karıştırarak uygulayın. Gün boyu UV ışınlarına maruz kalan cildi korumak için anti-aging krem (veya esans) ile fondöteni 1:1 oranda karıştırıp uygulayın.

 

Cildin Yaşlanmasını Önleyen Maddeler

-          Adenozin :  Adenozin vücudun tüm hücrelerinde bulunan temel enerji deposudur. Cilde kolayca emilir. Ciltteki fibroblastların üretimini artırır ve cilt hücreleri büyütür. Cildin yaşlanmasından dolayı oluşan kırışıklıkların oluşumunu önler.

-          Retinol : Retinol cilde emildiğinde retinoik aside dönüşür. Retinoik asit kolajen oluşumu hızlandırır ve epidermis tabakasını kalınlaştırır. Hyarülonik asit üretimi artırarak kırışıklıkları iyileştirir ve cilt elastikiyetini artırır.

-          Retinil Pamitat : Retinolun etkisi iyidir fakat ışık, ısı ve hava ile temas edince kolay bozulur ve muhafazası zordur. Bu zayıf yönleri gidermek için retinil pamitat kullanılır. Retinil pamitat dış etkenlere karşı dayanıklıdır fakat emilme gücü düşüktür.

-          Polyethoxylate Retiamide : Retinol’un dayanıklığını ve emilme gücünü artırmak için geliştirilen maddedir. Jel tipi olup cilde kolay emilir.

-          Tokoferol : Güçlü anti-oksidan etkisi ile cildin oksitlenmesini önler. Kolajen ve elastinin parçalanmasını önleyerek cilt elastikiyetini artırır.

-          EGF (Epidermal büyüme faktörü) : EGF hücrelerin bölünmesi, farklılaşması, yaşaması, çoğalması, büyümesi ve hücre göçünü uyaran protein yapıda bir büyüme faktörüdür. Cildin yenilenme döngüsünü iyileştirerek cilt elastikiyetini artırır.

-          Koenzim Q10 : UV ışınları ciltteki vitamin C, E ve koenzim Q10’i azaltır. Koenzim Q10 ilk olarak azalan anti-oksidan maddesidir.

-          Yeşil Çay Ekstraktı : Yeşil çay UV ışınlarından hasar gören cildi iyileştirir.

 

Kırışıklık için Makyaj Temizleyici : Sesamis Aqua Nature Cleansing Oil

Sesamis Aqua Nature ciltteki makyaj kalıntılarını ve gözenekteki kirleri etkin şekilde temizleyen makyaj temizleyicidir. Argan yağı ve zeytinyağı içerir. Cildi arındırır, dinlendirir ve dış etkenlerden korur.

 

Kırışıklık için Yüz Temizleyici : BonKorea Angel’s Powder

%100 yenilebilen doğal maddelerden üretilen yüz temizleyicidir. Cilde uygulandığında karbonatlı baloncuklar cildin derin bölgesindeki oksijen miktarını artırır. Cilt hücreleri besleyerek cildin yenilenmesini hızlandırır ve cilde dolgunluk kazandırır.

 

Kırışıklık için Tonik : Pax Moly Aloe Vera Toner

Pax Moly Aloe Vera Toner su yerine %95 aloe vera yaprak suyunu içeren nemlendirici toniktir. Yüz temizlemesinden sonra gözeneklerde kalan kirlerin tamamen temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca Adenozin ciltteki kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur. Paraben gibi cilde zararlı olan 15 madde içermez.

 

Kırışıklık için Esans : LaF Anti-Wrinkle Ampoule

LaF Anti-Wrinkle Ampoule kolajen, brokoli ve adenozin içeren anti-aging ampülüdür. Ciltte nem bariyeri oluşturarak nem kaybını önler. Cildin elastikiyetini artmasına yardımcı olur.

 

Kırışıklık için Göz Kremi : Chamos Snail Repair Anti-Wrinkle Eye Cream

Chamos Snail Repair salyangoz özünü içeren kırışıklık karşıtı göz kremidir. Hasar görmüş cildi onarır ve güçlendirir. Adenozin ve arbutin içerir. Kırışıklık oluşumu ve cildin sarkmasını azaltır.

Göz çevresi ince ve hassastır. Cilt bakım ürünlerinin emilme oranı düşüktür. Az miktarda parmak ucu ile hafifçe uygulayın. (Ağız çevresine de uygulanması tavsiye edilir.)

 

Kırışıklık için Krem : Skintalk Pure Argan Steam Cream

Argan yağı içeren kırışıklık karşıtı kremdir. Fas’ta yetiştirilen ECO sertifikalı argan yağı içerir. Cildin yaşlanmasını önler ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

 

Kırışıklık için Güneş Kremi : Seohwabi White Sun Protection Cream

Seowhabi Whiten Sun Protection Cream SPF 50+ / PA +++ olan güneş kremidir. Cildin UV ışınlarından korunmasını sağlar. Paraben içermez. Cildi besleyen bitkisel ekstraktlar içerir. Cilt tonunu net ve parlak bir hale getirir.

 

Kırışıklık için Peeling : Dr. Mimi Vita Pumpkin Peel

Mayalı kabak özünü içeren yüz peeling jelidir. Kabakta bulunan beta kerotin ve vitaminler sertleşmiş ölü hücreleri yumuşatır. ECO sertifikalı bitkisel maddelerden elde edilen doğal selüloz ölü hücreleri kolayca temizler. %99 doğal maddeler içerir.

 

Kırışıklık için Kil Maskesi - Laf Pink Sparkling Pore Pack

 Gözenek bakımı için üretilen wash off (yıkanan) kil maskesidir. Volkanik kil (kaolin) ve karbonatlı su içerir. Sebumları etkili şekilde temizler ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Ürünün yapısı yumuşak ve hafif köpük formdadır. Uygulanırken akmaz. Marin kolajen içerdiği için bakım sonrası kuruluk hissedilmez.

 

Kırışıklık için Yüz Maskesi - Ancors My Renew Bottle Mask

Kırmızı süper gıdalar ve vitamin kompleksleriyle kırışıklık karşıtı bakım sağlayan ve nemlendiren maskedir. Cildinizde oluşacak olan ince kırışıklıkları önlemede yardımcı olur.

 

Kırışıklık için Yüz ve Boyun Maskesi : Mira Pack

Boyun kısmı göz çevresi kadar hassastır. Yüze göre sebum üretimi ve yenilenme gücü düşük olduğundan kolayca sarkabilir. Oluşan kırışıklıkların giderilmesi zordur.

Mirapack yüz ve boyun kısmından oluşan hydrogel tipi maskedir. Besin maddeleri hızlıca cilde iletir ve cildi daha yoğun nemlendirir. Cildi sıkılaştıran ve elastikiyetini artıran BASF’ın patentli ham maddesi Lys’lastine V içerir. LOXL oluşumu hızlandırarak cilt elastikiyetini artırır ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.