Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
Karma Cilt için Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

Karma Cilt için Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

27 Haziran 2018


 

Karma Cildin Özellikleri

20’li yaşlarda en çok görünen cilt tipidir. Ciltteki yağ ve nem oranının dengesizliğinden dolayı hem kuru cildin hem yağlı cildin özelliğini taşır. Sebum salımı fazla olan alın ve burunda gözenekler geniştir.(yağlı cildin özelliği), Çene ve yanaklarda gerginlik hissedilir. (Kuru cildin özelliği)

Normal ciltler de kullandığı kozmetik ürünlerin değişiminden veya mevsim değişiminden dolayı zaman zaman karma cilde dönüşebilir.

Bölgeye göre farklı bakım yapılması gerektiği için bakımı zordur.

Genelde T bölgesi yağlı ve U bölgesi normal veya kurudur.  Fakat bazılar T bölgesi normal ve diğer bölgesi aşırı kurudur. Onun için ilk önce hangi bölgenin hangi cilt tipine ait olduğunu anlaması ve bölgeye göre uygun bakım sağlanması gerekir.

Mesela T bölgesi normal ve diğer kısmı kuru olan cilde sahipsiniz. Fakat cildinizi kuru cilt olarak düşünüp yağlı ürünler kullanırsanız sivilce gibi cilt sorunlarını yaşarsınız.

 

Karma Cildin Bakım Rutini

Bölgeye göre farklı bakım uygulayarak ciltteki nem ve yağ oranını dengelemeniz gerekir.

Fazla yağlı olan bölgedeki sebumları gidererek temiz tutmaya çalışın. Ciltteki kuruluktan gerginlik hissedilen yanak ve ağız çevresi ise nemlendirerek ve nemi koruyarak kırışıklıkları önlemeye çalışın.

Karma cilt için maske uygulaması da farklıdır. Yağlı olan T bölgesine kil maskesi uygulayarak gözenekleri temizleyin ve gözeneklerin genişlemesini önleyin. Kuru olan U bölgesi ise gece maskesini uygulayarak gece boyunca nem beslenmesini sağlayın.

 

 

01 Makyaj Temizleyici

Normal yüz temizleyicinin water proof özelliği olan kalın makyajı çıkarması zordur. Önce makyaj temizleyici ile makyajınızı çıkarın. Yavaşça masaj yapın. Kirleri eriterek cildinizi temizleyin.

Yağlı T bölgesi ve kuru U bölgesini temizlemek için bol nem içeren jel tipi makyaj temizleyici uygundur. Ciltteki yağ ve nem oranı dengelemeye yardımcı olur.

Hafif yapıda olan cleansing oil de olabilir. Nemlendirme ve sivilce giderme özelliğine sahiptir. Yüz temizleyici ile tamamlarsanız hafif yağlı olması sorun olmaz.

 

02 Yüz Temizleyici

Yüzünüzü yıkarken T bölgesine daha çok özen göstererek fazla biriken sebumları temizlemeye çalışın.  U bölgesi ise hafifçe temizleyerek ciltteki nemi koruyan cilt bariyerinin bozulmamasına dikkat edin. Karma cilt için köpük tipi ürün uygundur. Bol köpükler T bölgesini temizlemek için uygulayın. U bölgesi ise suyla durular gibi az köpükle temizleyin.

 

03 Tonik

Yüz temizlemeden sonra T Bölgesinde kalan makyaj kalıntıları ve sebumları gidermek için tonik kullanabilirsiniz. Alkol içeren tonik sebum üretimi azaltarak ciltteki yağ oranı dengelemeye yardımcı olacak. Cilt dokusuna göre makyaj pamuğuyla uygulayın.

 

04 Esans

Bölgelere göre farklı cilt tipi olduğu için temel bakım ürünleri de ayrı kullanılması tavsiye edilir. Tek ürünle bakım sağlamak isterseniz yağlı cilt tipi için üretilen esanslar uygulayın. Yağ oranı düşük ve hafif yapıda nemlendirici özelliği olan ürünler tavsiye edilir.

 

05 Göz Kremi

Göz çevresinde yağ bezeleri az olduğu için diğer bölgeye göre çabuk kurur ve ince kırışıklıkların oluşumu hızlandırır. Cildi nemlendiren göz kremi ile nem bariyeri oluşturarak kırışıklıkların ve gözaltı morlukların oluşumu önleyebilirsiniz.

 

06 Krem

Karma cilt de nemlendirilmesi gerekir. Yeterince nem beslenmezse U bölgesi ve yanaklarda ölü derileri kabarır. U bölgesi ve yanaklara daha yoğun şekilde uygulayın. T bölgesi ise ince bir tabaka şekilde hafifçe uygulayın.

 

07 Güneş Kremi

Her cilt tipi için en önemli ürün yüz temizleyici ile güneş kremidir. Dışarıya çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş kremi uygulayın.

 

08 Peeling

Haftada 1 kere uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz. Yağ salımı fazla olan T Bölgesine daha özenle uygulayın. U bölgesi ve yanaklarda ise cildi uyarmayacak şekilde yavaşça uygulayın.

 

09 Kil Maskesi

Haftada 2-3 kere T bölgesine kil maskesini uygulayın. Fazla salgılanan sebumları gidererek günlük bakımı destekleyin.

 

10 Gece Kremi

Bölgelere göre farklı bakım sağlanması gerektiği için tek kullanımlık yüz maske yerine gece kremi kullanmanızı tavsiye ederiz. Kuru olan U bölgesi ve yanaklara uygulayın. Yağlı olan T bölgesine ise ince bir tabaka şeklinde hafifçe uygulayın. Haftada 3-4 kere uygulayarak çitteki nem ve yağ oranı dengelemeye çalışın.

 

11 Eye Patch

Göz çevresindeki ince kırışıklık ve gözaltı morlukları gidermek ve önlemek için haftada 2-3 kere eye patch uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz.

 

Limonian’ın Tavsiyeleri

Makyaj Temizleyici – Pongdang Donkey Milk Cleansing Foam

Anne sütüne benzeyen eşek sütü içeren köpük tipi makyaj temizleyicidir. Mineral, C vitamin ve protein gibi besin maddeler içerir. Makyaj temizlerken cildin nemlendirilmesini sağlar.

 

Yüz Temizleyici Redlips Goat Milk Moist up Foam Cleansing

Yüksek oranda kalsiyum ve A vitamin içeren keçi sütü özlü köpük tipi yüz temizleyicidir. Üstün nemlendirme özelliği ile cilde gerginlik hissi bırakmaz.

 

Tonik LaF Pore Corset Facial Toner

Özellikle gözenek bakımı için üretilen toniktir. Çayağacı yağı ve BHA içerir. Ölü derileri giderir ve sebum salımı dengeler. Genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır.

 

Esans – LaF Whitening Ampoule

Hafif yapıda olan beyazlatıcı ampuldür. Betain ve adenozin içerir. Cilde kolayca emilerek nemlendirir. Niasinamit ve inci özü cilt bariyerini güçlendirerek nem kaybını önler. Cildin beyazlamasına yardımcı olur.

 

Göz Kremi – Sesamis Moisture Eye Cream

Arnika (öküzotu), soya sütü ve beta glukan gibi cildi besleyen ve nemlendiren göz kremidir. Cildi nemlendirir ve ciltteki nemi korur. İnce kırışıklıkların az görülmesine ve göz alt morluklarının giderilmesine yardımcı olur.

 

Krem – Pax Moly Honey Radiant Glow Cream

Bal özünü içeren besleyici kremdir. Cilt bariyerini güçlendirerek cildin canlı ve yumuşak olmasını sağlar. Stresten yorulmuş cildi dinlendirir. Ciltteki yağ ve nem oranını dengeleyerek sağlıklı görünüm kazandırır.

 

Güneş Kremi - Seohwabi White Sun Protection Cream

Seowhabi White Sun Protection Cream SPF 50+ / PA +++ olan güneş kremidir. Cildin UV ışınlarından korunmasını sağlar. Paraben içermez. Cildi besleyen bitkisel ekstraktlar içerir. Cilt tonunu net ve parlak bir hale getirir.

Peeling – Dr. Mimi Vita Pumpkin Peel

%99 doğal madde içeren kabak özlü yüz peeling jelidir. Mayalanmış kabak özü sertleşmiş ölü hücreleri yumuşatarak daha kolay temizlenmesini sağlar. Beta keraten ve çeşitli vitaminleri içerir. Peeling sonrası gerginlik hissi bırakmaz.

 

Kil Maskesi – Mud Pack Mini Pack Green Tea

Bentonit kil ve yeşil çay özünü içeren kil maskesidir. Gözenekte birikip kolay temizlenmeyen kir, siyah nokta ve beyaz noktaları gidermesine yardımcı olur. Aynı zamanda bakım sonrası kuruyan gözenekleri nemlendirir ve nem bariyeri oluşturarak ciltteki nemi korur.

 

Gece Kremi – LaF Pore Blur Sleeping Pack

Kolajen, hyalüronik asit ve Teatree özü içeren gece maskesidir. Ciltte nem bariyeri oluşturarak gece boyunca cildi nemlendirir. Ciltteki nem ve yağ oranı dengelemesine yardımcı olur.

 

Eye Patch – Misoli Collagen Hydrogel Eye Patch

Kolajen ve hyalüronik asit içeren hydrogel tipi gözaltı maskesidir. Kurumuş göz çevresini yoğun besleyerek kırışıklık oluşumu azaltır. Ciltte nem bariyeri oluşturarak nem kaybını önler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.