Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
Kil Maskesi Kullanmak için 5 Neden

Kil Maskesi Kullanmak için 5 Neden

21 Ocak 2019

Cinsiyet, yaş, cilt tipi, mevsim geçişleri, cilt problemlerim için sadece bir maske seçmek zorunda kalsam, kesinlikle bir kil maskesi seçerdim. Bunun nedeni kil maskelerinin çok kısa sürede etki ederek cildimiz üzerinde mükemmel kozmetik etkilere sahip olmasıdır.

 

Sadece bir tane kil çeşidi yoktur. Hangi tür minerallerin bulunduğuna ve nerede alındıklarına bağlı olarak yeşil kil, kırmızı kil, çamur ve loess gibi çeşitli killer vardır ve hepsinin cilt bakım etkisi farklıdır.

 

Kil çeşitleriyle ilgili yazımız için tıklayınız.

 

Kil maskelerinin etkileri ise şu şekildedir;

 

1-Derinlemesine Temizlik Etkisi 

Kil maskelerinin en belirgin özelliği temizleme etkisidir. Kil, cilt yüzeyindeki fazla sebumu emmeye ve eski keratinositi yakalamaya yardımcı olur. Yağlı / akneli ciltler için yeşil kil, Hassas ciltler için kırmızı kil en etkili olanıdır. Akneli ciltler kil maskesinin daha iyi etki edebilmesi için maskenin içerisine antibakteriyel, antienflamatuar bir kükürt ekleyebilirler.

 

2-Yatıştırıcı Etkisi 

2 adet hassasiyet maskesi vardır. Birincisi cildi kolayca tahriş olmuş cilt üzerinde yağla (lipit) dolduran koruyucu bir bariyer oluşturan maske ve tahriş olmuş kızarık cildi hafifleten sakinleştirici bir maske oluşturan koruyucu maske. Kil maskesi ikincisine girer. Yatıştırıcı olarak kullanılan en yaygın kil maskesi Bentonit ve kaolin (beyaz kil) içeren kil maskeleridir. Kaşıntısı olan ciltler maskenin içerisine kalamin ve çinko oksit ekleyebilirler.

 

 3-Nemlendirici Etkisi

“Kil maskeleri cildi kurutmaz mı?” diye düşünmeyin! Cildin nemini arttırmak için kil maskesi kullanabilirsiniz.

 

En kalıplaşmış olaran "tüm cilt tipine uygun" kil maskeleri, hafif kaolin (kil) ve gliserin (nemlendirici) birlikte formüle edilir. Kullanırken öylesine beyaz bir krem sürüyormuş gibi hissetseniz de nemi cilde hapseder temizleyene kadar hafifçe kullanma hissi veren ürünlerdir.

 

Fijian! Cildin nem emilimini engelleyen bir sebumdur. Kuru cilt kullandığında bile kuruluk hissi vermez. Aksine, cilt ve hava arasında bir kil bariyeri oluşturur ve cilde nemlendirici bileşenler sağlar. Uyguladığınız maske yıkandıktan hemen sonra bile normalde olduğundan daha nemlidir. Kil maskesinden sonra uygulayacağız nemlendirici krem cildi daha çok neme doymasını sağlayacaktır.

 

Kil maskesi kullandıktan hemen sonra cildinizin nemlendiğini fakat bir süre sonra matlaştığını hissediyorsanız nemlendirici işlevli bir kil maskesi seçmeyi deneyin.

 

 4-Parlatıcı Etkisi

Beyazlatıcı özlü ürünlerle cildinizi beyazlatıyorsanız, beyazlığın etkisinin ortaya çıkması en az dört hafta alır. Ancak kil maskesi yaparsanız, cilt tonunuzu 20 dakikada yarım ton açabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında yağlı cilt, keratin ve sebum nedeniyle cilt renginin donuk ve koyu durmasına neden olur. Kil maskesi kullanırsanız;cilt yüzeyinde çıkmış kılcal damarları küçültür, aşırı sebum ve keratini ciltten uzaklaştırır, doğru şekilde nemlendirir, cilt tonu doğal olarak daha parlak hale gelir. Sabah makyajından yaklaşık 10 dakika önce kil maskesi uygularsanız, gün boyu koyulaşmayı önleyebilirsiniz.

 

 

 5. Gözenek Daralması, Cildi Gerginleşme Etkisi

Minimuma indirgenmiş nemlendirici içerikli kil maskeleriyle uygulandığından, kolayca yayılmaması ve 5 dakikadan kısa bir süre sonra cilt sıkılaştırıldığından zaten oldukça karmaşık bir hal aldı. Bu durum, kil yüzeyinin kuruması sırasında uygulanan maske ile cilt yüzeyinin büzülmesinden kaynaklanır. Bu zamanla ciltte kan dolaşım hızlandırır ve fazla nem takviyesi sağlanır.

 

Yaşlanan cildi gerginleştirme etkisine, yağlı ciltli iseniz geniş gözenekleri sıkılaştırma etkisi yaratır. Tabii ki, bu etkiler geçici olarak ortaya çıkar ancak önemli bir toplantıdan önce uygularsanız, oldukça iyi bir etki elde edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.