Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
A'dan Z'ye Kil Maskesi İncelemesi

A'dan Z'ye Kil Maskesi İncelemesi

25 Ocak 2019

Diğer yazılarda aktardan alacağınız toz kil maskelerin nasıl kullanılacağı anlatılmaktadır. Fakat biz sizi hiç 'kil maskesinden kaç gram koyacağım?, ne kadar su koymalıyım? vb) endişelendirmeden,evinizin konforunda uygulayabileceğiniz hazır kil maskelerini, faydalarını ve çeşitlerini detaylıca anlatıyor olacağız.

1. Kil Maskesi Nedir?

Kil, magnezyum, kalsiyum, demir, silis ve potasyum gibi mineraller açısından zengin doğal bir malzemedir ve volkanik kül, tortu ve toprakta bulmaktadır. Cilde bir çok faydası bulunmaktadır.

Kil maskesinin faydalarını sıralarsak;

- Ciltte oluşan fazla yağın kaybolmasını sağlar.

- Cildinizde oluşan sivilce ve akne gibi cilt sorunlarını ortadan kaldırır.

- Kil yaşlanma karşıtı bir maddedir. Anti-aging etki yapar.

- Cilt gözeneklerine yapışan mikropları yok eder.

- Ciltteki tıkalı olan gözenekleri açar.

- Cildin dış etkenlerden dolayı deforme olmuş bölgelerini onarır.

- Ciltteki pigment bozukluklarını iyileştirir ve rengi orijinal cilt rengine döndürür.

2. Kil Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Beyaz Kil, Yeşil Kil, Mavi Kil, Sarı Kil, Pembe Kil, Kırmızı Kil, Kaolin Kili, Volkanik Kil, Buzul Altı Kili, Bentonit Kili gibi 10dan fazla kil maskesi çeşidi vardır. Bu maskelerin ne işe yaradığını ve hangi cilt problemlerine iyi geldiğini okumak için yazımızın son kısmına ilerleyebilirsiniz.

3. Limonian’ın Kil İçeren Ürünleri

Seohwabi Volkanik Kil İçeren Kil Maskesi

Güney Kore’nin en meşhur adası olan Jeju Adasındaki Volkanik Dağlardan elde edilen Kaolin ve volkanik kil içerir. Gözenek bakımı için özel olarak üretilmiştir. Ciltte fazla salgılanan sebumu emer ve cildin doğan yağ-nem dengesine kavuşmasını sağlar.

Seohwabi Volkanik Kil İçeren Yüz Temizleyici

Kil maskesini kullanıyorsanız ona uygun olarak Seohwabi Yüz Temizleyicisinide tercih edebilirsiniz. Yağlı,Sivilceye meyilli ya da gözenekli bir cilde sahipseniz mutlaka kullanıp deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Seohwabi Volkanik Kil Maskesi Uygulama Görsellerini Görmek İçin Tıklayınız!

Seohwabi Volkanik Kil İçeren Yüz Temizleyici ve Kil Maskesinin Muhteşem Uyumuyla İlgili Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız!

 

4. Kil Maskesini Nasıl Daha Etkili Kullanbilirsiniz?

- Kullanmadan önce çalkalayınız. Doğal kil kimyasal içermediği için kil ile suyun karıştığı sesi duyabilirsiniz.

- Kuru cilde sahip olanlar nemlendirici mist ile kil maskesini karıştırarak kullanabilirsiniz.

- Sivilce olan yere uygulayıp yatabilirsiniz. Sabah uyandığınızda sivilcenizin kuruduğunu görebilirsiniz.

- Uygulama sonrası cildinizi temizlemeyiniz. Ilık su ile durulayıp hemen nemlendirici uygulayınız.

- Uygulama sırasında maske hafifçe kurumaya başladığında üstüne mist uygulayın. 2-3 kere uygularsa siyah nokta çıkarmada daha etkili olduğunu görebilirsiniz.

 

5. Beraberinde Kullanılması Tavsiye Edilen Ürünler Nelerdir?

Temizleyici

Kil maskesinin cilde etki etmesi için mutlaka cildinizi bir temizleyici ile temizlemenizi tavsiye ederiz.

Özellikle Seohwabi Volkanik Kil İçeren Yüz Temizleyici ile temizlemek cildinizin derinlemesine temizlenmesinde yeterli olacaktır.

Tonik

Maske uygulamadan önce nemlendirici yada arındırıcı tonik kullanabilirsiniz.

Nemlendirici

Kil maskesinin etkisi çok güçlü olduğu için cilt tipiniz ne olursa olsun maske kullanımından sonra nemlendirmenizi tavsiye ederiz.

Limonian’ın nemlendirici ürünlerini görmek için tıklayınız!

6. Kil Maskesi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?

Kil Maskesi Sivilce İzlerini Geçirir mi?

- Aktif sivilceleriniz varsa cilt doktorunuza danışarak kullanmanızı öneririz. Fakat sivilce lekesi gibi lekeleri düzenli bir kil maskesi yardımı ile kısa sürede yok edebilirsiniz.

Kil Maskesi Haftada Kaç Kez Yapılmalı?

- Hassas bir cilde sahipseniz hafta 1,Yağlı veya karma bir cilde sahipseniz haftada 2 kez kil maskesi yapmanız önerilir.

Kil Maskesi Kaç Dakika Uygulanmalı?

- Aldığınız ürünün kullanım talimatını okuyarak ona uygun süre bekletmelisiniz. Eğer bu bilgi yer almıyorsa 10 dakika bekleyerek kilin kuruduğuna emin olduktan sonra ılık su ile temizleyiniz.

Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

- Cildinizdeki kirleri en derin tabakalardan dahi dışarı çıkartabilen kil, cildinizin yeniden yapılandırılmasına da yardımcı olur, cildinizi temizler, sıkılaştırır ve besler.

Kil Maskesi Fiyatları Nedir?

- Kil maskesi fiyatları için tıklayınız!

Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?

- Cildinize yeterli miktarda ürünü ince bir katman halinde uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ilık su ile durulayın.

Baska bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

7. Kil Maskesi Çeşitleri

Beyaz Kil (Akne ve Sivilceli Ciltler İçin) Kil maskeleri arasında en fazla kullanılan kil maskesi, beyaz kil maskesidir. Beyaz kil maskesi cilt problemlerini gideren bir kil maskesi çeşididir. Özellikle akne ve sivilce problemlerine karşı tercih edilen beyaz kil, her cilt tipine uygun bir kildir.

Yeşil Kil (Akne Sivilceli Yağlı Ciltler İçin) Özellikle yağlı ve sivilceli ciltlerin problemlerini gidermek amacıyla kullanılan yeşil kil, güzellik merkezlerinde bir hayli uygulanmaktadır. Sivilceye meyilli ciltlerde çok büyük mucizeler yaratan yeşil kil maskesi haftada bir defa düzenli uygulandığında ciltteki sivilceleri yok etmektedir. Bunun dışında yeşil kil maskesinin siyah nokta oluşumunu da yok ettiği bilinir. Yeşil kil maskesini cildinize uyguladığınızda dikkat etmeniz gereken bir şey vardır. Yeşil kil maskesi cilde uygulandıktan sonra kesinlikle çatlatılmaması gerekir. Bu nedenle mimik hareketlerini yapmamalı ve yeşil kilin kalıp halinde kurumasını beklemelisiniz.

Mavi Kil (Lekeli Ciltler İçin) Mavi kil maskesi genel olarak güneş lekeleri ve ciltte oluşan pigment problemlerine karşı uygulanır. Mavi kil maskesi hem cilt hücrelerinin iyileşmesini sağlar hem de cilt hücrelerinin daha rahat oksijen almasını sağlar.

Sarı Kil ( Soluk Ciltler İçin) Cildin alt yapısını onaran ve ciltte gözükmeyen ancak cilt gözeneklerini tıkayan tüm kir ve mikropları yok eder. Bunun dışında sarı kil maskesi sonrasında ciltte gözle görülen bir canlanma olur.

Pembe Kil( Kızarık Ciltler İçin) Pembe kil ile bir pembe kil maskesi yaparak cildinizdeki kızarıklıkları azaltabilir ve cildinizi dış etkenlere karşı güçlendirebilirsiniz. Pembe kil, aktarlardan kolay bir şekilde temin edilebilir. Pembe kil maskesi özellikle hassas ciltlere önerilmektedir. Bunun dışında 15 günde 1 defa düzenli bir şekilde yapılan pembe kil maskesi cildi pürüzsüz ve berrak bir görünüme kavuşturur.

Kırmızı Kil ( Kuru Ciltler İçin) Kırmızı kil ile yapılan kırmızı kil maskesi özellikle kuru ciltler içindir. Kuru ciltlerin en çok rastladığı cilt pullanması ve kaşıntı problemini anında giderir. Cildin yağ dengesini ayarlar ve cilt kuruluğunu azaltır. Kırmızı kil maskesi ayda bir defa yapılan bir maskedir.

Kaolin Kil Yumuşak beyaz kozmetik kil türüdür. Çin kili olarak da biliniyor. Kilin yüzyıllardır çıkarıldığı Çin’deki Kao-ling dağından dolayı bu ismi almıştır. Ülkemizde daha çok Çin kili olarak biliniyor. Kaolin kili maskesi yaparak cilt yüzeyindeki birikintileri ve cilt hücrelerini temizlemeye ve parçalamayı sağlayabilirsiniz. Bu yumuşak kaolin kili her türlü esansiyel yağlar ve bitkisel malzemelerle karıştırılarak mükemmel cilt maskeleri ve sonuçları elde edilebiliyor. Doğal kil maskesi olarak kullanılan kaolinli tarifler cildinizde hem temizleme etkisi hem de nemlendirme ve gençleştirmeyi aynı anda sağlayabilirsiniz.

Volkanik Kil Bu kil maskesi, özellikle hamilelik ve güneş sonrası oluşan lekeleri giderip akne oluşumunu önlemeye, cilt sarkmalarını yok ederek canlandırmaya ve yenilemeye yardımcı olur. Azerbaycan yanardağlarından çıkarılan volkanik doğal tedavi çamurunun, sivilceden sinüzit tedavisine, saç dökülmesinden kireçlenmenin giderilmesine kadar birçok faydası vardır. İlk uygulamadan sonra yüzdeki siyah noktaların büyük bölümünü yok ederek, cilde canlılık parlaklık ve rahatlık sağlamaktadır. Özellikle yüzde koruyucu cilt bakımı sağlayan çamur, ciltte güneşin yol açtığı, hamilelik sonrasında ve yaşlılıkta oluşan lekelerin giderilmesinde, akne ve sivilce tedavisinde, yüzün gerdirilmesinde, sinüzit tedavisinde, kemik, adale sistemi ve bağ dokusu hastalıklarında ve kireçlenmede kullanılmaktadır.

Buzul Altı Kil Ciltteki sivilcelerin iyileşmesine, lekelerin azalmasına ve cilt tonunun, sıkılığın ve genel cilt görünümünün iyileştirilmesine yardımcı olur. Diğer kil türlerinden farklı olarak, birçok kozmetik faydasının yanı sıra, buzlu kil, uygulamadan sonra, cildi sıkı ve kuru olmaktan ziyade ipeksi ve nemli hissetmesine neden olur. birikmiş ölü / kuru cilt hücrelerini, toksinleri ve bakterileri ciltten uzaklaştırır. Cildin tonunu ve dokusunu iyileştirir. Kan dolaşımını uyarır Cildi korumak ve yenilemek için faydalı mineralleri ve elementleri yeniler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.