Kil Maskesi Nedir? Kilmaskesinin Faydaları Nelerdir?

Kil Maskesi Nedir? Kilmaskesinin Faydaları Nelerdir?

25 Ocak 2019

Kil Nedir?

Kil, magnezyum, kalsiyum, demir, silis ve potasyum gibi mineraller açısından zengin doğal bir malzemedir ve volkanik kül, tortu ve toprakta bulmaktadır.

 

Kil Ne İşe Yarar?

 

Cildinizdeki kirleri en derin tabakalardan dahi dışarı çıkartabilen kil, cildinizin yeniden yapılandırılmasına da yardımcı olur, cildinizi temizler, sıkılaştırır ve besler. Kozmetik marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz hazır kil maskelerini tercih etmeyenler için doğal ev yapımı kil maskeleri tariflerini de rahatlıkla cildinize uygulayabilirsiniz.

 

Kil Maskesi Çeşitleri

 

Birçok kil çeşidi vardır. Beyaz kil, yeşil kil, mavi kil, sarı kil, pembe kil ,kırmızı kil gibi kil maskeleri ve bu kil maskelerinin faydalarından bahsedelim.

Beyaz Kil (Akne ve Sivilceli Ciltler İçin)

Kil maskeleri arasında en fazla kullanılan kil maskesi, beyaz kil maskesidir. Beyaz kil maskesi cilt problemlerini gideren bir kil maskesi çeşididir. Özellikle akne ve sivilce problemlerine karşı tercih edilen beyaz kil, her cilt tipine uygun bir kildir.

Yeşil Kil (Akne Sivilceli Yağlı Ciltler İçin)

Özellikle yağlı ve sivilceli ciltlerin problemlerini gidermek amacıyla kullanılan yeşil kil, güzellik merkezlerinde bir hayli uygulanmaktadır. Sivilceye meyilli ciltlerde çok büyük mucizeler yaratan yeşil kil maskesi haftada bir defa düzenli uygulandığında ciltteki sivilceleri yok etmektedir. Bunun dışında yeşil kil maskesinin siyah nokta oluşumunu da yok ettiği bilinir.

Yeşil kil maskesini cildinize uyguladığınızda dikkat etmeniz gereken bir şey vardır. Yeşil kil maskesi cilde uygulandıktan sonra kesinlikle çatlatılmaması gerekir. Bu nedenle mimik hareketlerini yapmamalı ve yeşil kilin kalıp halinde kurumasını beklemelisiniz.

 

Mavi Kil (Lekeli Ciltler İçin)

Mavi kil maskesi genel olarak güneş lekeleri ve ciltte oluşan pigment problemlerine karşı uygulanır. Mavi kil maskesi hem cilt hücrelerinin iyileşmesini sağlar hem de cilt hücrelerinin daha rahat oksijen almasını sağlar.

 

Sarı Kil ( Soluk Ciltler İçin)

Cildin alt yapısını onaran ve ciltte gözükmeyen ancak cilt gözeneklerini tıkayan tüm kir ve mikropları yok eder. Bunun dışında sarı kil maskesi sonrasında ciltte gözle görülen bir canlanma olur.

 

Pembe Kil( Kızarık Ciltler İçin)

Pembe kil ile bir pembe kil maskesi yaparak cildinizdeki kızarıklıkları azaltabilir ve cildinizi dış etkenlere karşı güçlendirebilirsiniz. Pembe kil, aktarlardan kolay bir şekilde temin edilebilir. Pembe kil maskesi özellikle hassas ciltlere önerilmektedir. Bunun dışında 15 günde 1 defa düzenli bir şekilde yapılan pembe kil maskesi cildi pürüzsüz ve berrak bir görünüme kavuşturur.

Kırmızı Kil ( Kuru Ciltler İçin)

Kırmızı kil ile yapılan kırmızı kil maskesi özellikle kuru ciltler içindir. Kuru ciltlerin en çok rastladığı cilt pullanması ve kaşıntı problemini anında giderir. Cildin yağ dengesini ayarlar ve cilt kuruluğunu azaltır. Kırmızı kil maskesi ayda bir defa yapılan bir maskedir.

 

Kaolin Kili

Yumuşak beyaz kozmetik kil türüdür. Çin kili olarak da biliniyor. Kilin yüzyıllardır çıkarıldığı Çin’deki Kao-ling dağından dolayı bu ismi almıştır. Ülkemizde daha çok Çin kili olarak biliniyor.

Kaolin kili maskesi yaparak cilt yüzeyindeki birikintileri ve cilt hücrelerini temizlemeye ve parçalamayı sağlayabilirsiniz. Bu yumuşak kaolin kili her türlü esansiyel yağlar ve bitkisel malzemelerle karıştırılarak mükemmel cilt maskeleri ve sonuçları elde edilebiliyor. Doğal kil maskesi olarak kullanılan kaolinli tarifler cildinizde hem temizleme etkisi hem de nemlendirme ve gençleştirmeyi aynı anda sağlayabilirsiniz.

 

Volkanik kil

Bu kil maskesi, özellikle hamilelik ve güneş sonrası oluşan lekeleri giderip akne oluşumunu önlemeye, cilt sarkmalarını yok ederek canlandırmaya ve yenilemeye yardımcı olur. Azerbaycan yanardağlarından çıkarılan volkanik doğal tedavi çamurunun, sivilceden sinüzit tedavisine, saç dökülmesinden kireçlenmenin giderilmesine kadar birçok faydası vardır. İlk uygulamadan sonra yüzdeki siyah noktaların büyük bölümünü yok ederek, cilde canlılık parlaklık ve rahatlık sağlamaktadır. Özellikle yüzde koruyucu cilt bakımı sağlayan çamur, ciltte güneşin yol açtığı, hamilelik sonrasında ve yaşlılıkta oluşan lekelerin giderilmesinde, akne ve sivilce tedavisinde, yüzün gerdirilmesinde, sinüzit tedavisinde, kemik, adale sistemi ve bağ dokusu hastalıklarında ve kireçlenmede kullanılmaktadır.

Buzul Altı Kili

Ciltteki sivilcelerin iyileşmesine, lekelerin azalmasına ve cilt tonunun, sıkılığın ve genel cilt görünümünün iyileştirilmesine yardımcı olur. Diğer kil türlerinden farklı olarak, birçok kozmetik faydasının yanı sıra, buzlu kil, uygulamadan sonra, cildi sıkı ve kuru olmaktan ziyade ipeksi ve nemli hissetmesine neden olur. birikmiş ölü / kuru cilt hücrelerini, toksinleri ve bakterileri ciltten uzaklaştırır. Cildin tonunu ve dokusunu iyileştirir. Kan dolaşımını uyarır Cildi korumak ve yenilemek için faydalı mineralleri ve elementleri yeniler.

 

Kil Maskesinin Faydaları

Ciltte oluşan fazla yağın kaybolmasını sağlar.

Cildinizde oluşan sivilce ve akne gibi cilt sorunlarını ortadan kaldırır.

Kil yaşlanma karşıtı bir maddedir. Anti-aging etki yapar.

Cilt gözeneklerine yapışan mikropları yok eder.

Ciltteki tıkalı olan gözenekleri açar.

Cildin dış etkenlerden dolayı deforme olmuş bölgelerini onarır.

Ciltteki pigment bozukluklarını iyileştirir ve rengi orijinal cilt rengine döndürür.

 

Limonian size Kore’nin En Güzel Kil Maskelerini Getirmeye Devam Ediyor!

Seohwabi Volkanic Ash Pore Mask - Volkanik Kore Kil Maskesi 120gr

 

Güney Kore’nin en meşhur adası Jeju’nun volkanik killerinden üretilmiş, gözenek bakımı sağlayan kil maskesidir.

 

Skin&Lab Glacial Clay - Buzul Altı Kore Kil Maskesi 100ml

 

Buzul altı killeri ve yulafın muhteşem uyumu gözenekleri sıkılaştıran, temel cilt problemlerini tek seferde iyileştiren kil maskesidir.

 

 

Skin&Lab Pink Clay Facial Mask - Pembe Kore Kil Maskesi 100 gr

 

 

Pembe Kil ve Pink Flower Complex (Pembe Çiçek Özleri) içeren, gözenekleri temizleyen  ve temizlenen gözenekleri besleyerek cilde canlılık kazandıran kil maskesidir.

 

Lookatme Mud Face Mask Aloevera - Aloevera Özlü Kore Kil Maskesi 30ml

 

Bentonit kili içeren,kir ve sebumlara yapışarak cildi derinlemesine temizleyen aloe vera özlü kil maskesidir.

 

Lookatme Mud Face Mask GreenTea - Yeşil Çay Özlü Kore Kil Maskesi 30ml

Bentonit kili içeren, kir ve sebumlara yapışarak cildi derinlemesine temizleyen yeşil çay özlü kil maskesidir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.