kore-cilt-bakim-kategori.jpg (144 KB)

Sırala
Görünüm:
Toplam 64 ürün görüntüleniyor.

Kore Cilt bakım rutini her sabah ve akşam yaptığımız günlük bakım ile cildin ihtiyacına göre belli bir arayla uygulanan haftalık bakım olarak ayırabiliriz.

Günlük bakım temizleme – toparlama – koruma – bakım 4 aşamadan oluşuyor.

İlk önce yüzümüzü temizliyoruz ve tonik ile cilt dokusunu toparlayarak bakımın daha etkili olmasını sağlıyoruz. Losyon ve krem ile cilt bariyerini güçlendirerek cildi koruyoruz. Cildin ihtiyacına göre esans, serum, ampül ve kremi uygulayarak gerekli bakımı sağlıyoruz.

Buna ek olarak kil maskesi, peeling ürünü ve çeşitli maskeleri gibi haftalık bakımı yaparak günlük bakımı desteklemeye çalışıyoruz.

Günlük bakım rutini uygulanan ürün sırasıyla ‘makyaj temizleyici – yüz temizleyici – tonik – serum - göz kremi – krem – güneş kremi’ olarak sıralayabiliriz.

Genel olarak cilt bakım rutini bu çerçeve içerisinde oluşur. Fakat kullandığımız ürünler cilt tipimize göre ya daha etkili olabilir ya da faydalı olmak yerine zararlı olabilir. Belki bu, küçük bir fark olabilir. Ama bu küçük fark cildimizin ihtiyacını gidermek için ve cildimizi en iyi şekilde korumak için çok önemlidir.

Cilt bakımına başlamadan önce mutlaka cilt tipinizi doğru anlamanız gerekiyor. Cilt tipinize göre ürün seçmeniz gerekiyor.

Cildimiz mevsime göre, bulunduğumuz ortama göre ve psikolojik durumumuza göre değişebilir. Zaman zaman cilt tipinizi test edin ve değişen cilt tipinize uygun bakım sağlamaya çalışın.

Yüzümüzü temiz tutuyoruz ve dışarıya çıkmadan önce mutlaka güneş kremi uyguluyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.