Kozmetikte At Yağının Faydaları

Kozmetikte At Yağının Faydaları

22 Şubat 2018

Kozmetikte At Yağı kullanımı

Merhaba

Öncelikle ‘At Yağı ne işe yarıyor acaba?’ dediğinizi duyar gibiyim. Hiç vakit kaybetmeden özelliklerine geçelim o zaman.

 

 

 

At; Uzak Doğu’da da en az bizim kadar değer verilen bir hayvandır. Çin, Japonya ve Kore başta olmak üzere at’ın birçok özelliğinden yararlanılmıştır. Kore’de ise atlarıyla ünlü olan yer Jeju Adası’dır. Birçok insan ciltleriyle ilgili sorunlar için bu adayı ziyaret ederler. Koreli insanların son keşfi de at yağı’dır. Uzun yıllardan bu yana  atopi (alerjik bir hastalık) ve yanık gibi cilt sorunlarını gidermek için kullanılıyor.  Sadece at yağında bulunan Seramit, insan cildindeki Sebum’a en yakın yapıdır. Bu sebepten dolayı ciltle çok çabuk uyum sağlar, hızlıca emilir ve yoğun bir şekilde cilt neme doyar .Ayrıca anti-bakteriyel ve Pamitoleik Asit içerir. Cildi kötü dış etkenlerden uzun süre boyunca korur.

Kuru, yıpranmış ve yorgun bir cildiniz mi var? Ya da özellikle kış aylarında ortaya çıkan kuruluklardan mı şikayetçisiniz? At yağıyla tanıştıktan sonra bunları unutacağınıza eminiz. Çünkü at yağının içinde bulunan Seramit cildi yoğun bir şekilde nemlendirerek ve cildinizde nem bariyeri oluşturarak nem kaybını önler. Kullanmaya başladığınız anda farkı hissedebilirsiniz çünkü at yağının ciltle olan uyumu normal nemlendirme ürünlerine göre daha hızlı gerçekleşir, cilde anında canlılık kazandırır. Nemli bir cilt hem genç ve sağlıklı görünümün hem de mükemmel makyajın olmazsa olmazlarından. Kuru bir ten hassaslaşıp kızarırken doku eşitsizleri yaratarak diğer bakım ürünlerinin cilde nüfuz etmesini engeller ve erken yaşlanmaya, makyajın ciltle bütünleşmemesine sebep olur. Susayan ve yardım çağrısında bulunan cildiniz için en iyi nemlendirmeyi sağlayan en iyi ürünlerdenden biri de at yağıdır.

 

At yağının bu kadar güzel özellikleri varken bizim at yağlı ürünlerimizi denemenizi şiddetle öneririz.Uzak Doğu'da yıllardır cilt bakımında kullanılan bu mucizevi ürünü artık sizde deneyebilirsiniz.

Limonian’ın en gözde At Yağlı Ürünleri;

 

Pax Moly Horse Oil 100 - At yağlı Besleyici Yüz Kremi

Yoğun ve nemlendirici bir kremdir. Özellikle kuru,yorgun ve yıpranmış ciltlere önerilir.Koyu yapısı sayesinde derinlemesine nemlendirir. Uzun süre cildinizin nemli kalmasını sağlar.Kuru cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayıp, cildi daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirmek için ideal bir yapıdadır.

 

 Pax Moly Mayu 100 Kullanım ÖncesiPax Moly Mayu 100 Kullanım sonrası

 

Dailish Mayu Waterful Cream - At Yağı Özlü Onarıcı Krem

Su bazlı hafif bir kremdir bu yüzden yapışkanlık hissi bırakmadan yoğun nemlendirme sağlar. Yağlı ciltlere önerilir.Cildi ekstra yağlandırmadan nemlendirir. Uzun süre cildinizde nemi hapseder.

 Dailish Waterful Mayu Cream Kullanım ÖncesiDailish Waterful Mayu Cream Kullanım Sonrası

Redlips Mayu - At Yağı Özlü Nemlendirici El Kremi

Kışın soğuğundan ya da nemsizlikten kuruyan ellerinizi mükemmel şekilde nemlendirir.Saniyeler içinde emilmesini sağlayarak yumuşak bir doku verir. 

 

 Redlips Mayu El kremi kullanım öncesiRedlips Mayu El kremi kullanım sonrası

 

Sesamis Jeju Horse - At Yağı Özlü Nemlendirici Maske

 

Kuru,yorgun ve nemsiz bir cilde sahipseniz ihtiyacınız olan tek maske sadece 15-20 dakikada cildiniz neme doyacaktır.

At Yağı ile ilgili ya da herhangi bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Mutlu Günler…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.