Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
Kuru Cilt için Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

Kuru Cilt için Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

27 Haziran 2018

 

 

Kuru Cildin Özellikleri

Normal cilde göre kuru cildin nem ve yağ miktarı düşüktür. Nemin eksik olması cilt yüzeyinin çabuk kurumasına ve gerginlik hissedilmesine neden olur. Ciltte yağın eksik olması nemin daha çabuk kaybolmasına ve cildin daha da kurumasına neden olmaktadır. Cilt soluk görünür.

Diğer cilt tipine göre daha kolayca ince kırışıklıklar belirler ve makyajın tam oturmama gibi sorun yaşar. Dudaklar kolayca çatlar ve gerginlik hissedilir. Aynı yaş grubuna göre göz çevresinde ince kırışıklıklar daha çok görünür.

Cildin epidermis tabakası ince olduğundan dış etkenlere karşı hassastır ve kılcal damarlar görünür.

Kış mevsiminde veya yaşlandıkça yağ ve ter bezelerinin hareketi yavaşlar. Cilt daha da kurur.

Fakat gözenekler küçüktür. Sivilce gibi cilt sorunu yaşamaz. Her zaman parlamayan mat görünümü korur.

 

Kuru Cildin Bakım Rutini

Kuru cildin baş sorunu ciltte nem ile yağın eksik olması ve bundan dolayı cildin kurumasıdır.

Sabah ciltteki nemi koruyan bakım uygulayın. Akşam ise eksik olan nem ve yağı geri kazandıran bakımı uygulayın. Kırışıklıkları önlemek için haftalık bakımla destekleyin.

Günde 8 saat uyumak eksik olan nem ve sebumun daha hızlıca geri kazanılmasına yardımcı olacak.

 

01 Makyaj Temizleyici

Normal yüz temizleyicinin water proof özelliği olan kalın makyajı çıkarması zordur. Önce makyaj temizleyici ile makyajınızı çıkarın.

 

02 Yüz Temizleyici

Sıcak su ve sert alkali sabun kullanmayın. Cildin pH değerini bozarak nem kaybına neden olabilir. Ciltte aşırı kuruluk ve egzama oluşabilir. Köpük tipi bitkisel yüz temizleyici kullanın. Nemlendirme özelliği olanı tercih edin.

 

03 Tonik

Cildi daha iyi nemlendirilmesi ve bir sonraki uygulayacağınız ürünün etkisini artırmak için tonik kullanabilirsiniz. Gündüz cildi kuru hissettiğinizde nemlendirmek için mist özelliği olan tonik kullanabilirsiniz.

 

04 Esans / Serum / Ampül

Ciltte eksik olan nem ve yağı geri kazandırmak için tek krem kullanmak yetersiz kalabilir. Kolajen veya vitamin içeren serum (ampül) kullanarak cilt bariyerini güçlendirin. İnce kırışıklıkların oluşumunu önlemeye yardımcı olacak.

 

05 Göz kremi

Göz çevresinde yağ bezeleri az olduğu için diğer bölgeye göre çabuk kurur ve ince kırışıklıkların oluşumu hızlandırır. Kuru ciltlerde kırışıklıkların oluşumu daha kolaydır. Nemlendirme özelliği olan göz kremi uygulayarak ciltte nem bariyeri oluşturun ve kırışıklıkların oluşumunu önleyin.

 

06 Krem

Hem cildi nemlendiren hem cildi besleyen kremi kullanın. Cilt bariyerini güçlendirerek ciltteki yağ ve nem oranının dengelemesini sağlar. Kırışıklıkları önlemek için kremi sadece yüz değil boyun ve dekolte kısmına kadar uygulayın.

 

07 Güneş kremi

Her cilt tipi için en önemli ürün yüz temizleyici ile güneş kremidir. Dışarıya çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş kremi uygulayın.

 

08 Fondöten

Fondöten veya BB Krem kullanıyorsanız pudra tipinden kaçının. Krem tipi olanı tercih edin. Cildin kurumasını önlemeye yardımcı olacak.

 

09 Peeling

Cildin çabuk kuruması diğer cilt tipine göre daha kalın ölü deri tabakasını oluşturur. Cilt tonunun bozulmasına ve cildin soluk görünmesine neden olur. Haftada bir peeling ürünü uygulayarak fazla biriken ölü derileri temizleyin ve kan dolaşımı hızlandırın. Cildin canlı görünmesine yardımcı olacak.

AHA, BHA gibi kimyasal peeling kullanmayın. Küçük tanecikli scrub tipi peeling ürünü kullanın. Peelingden sonra normal bakımdan fazla miktarda krem uygulayarak kaybolan cildi geri besleyin.

 

10 Yüz Maskesi

Cildi daha yoğun nemlendirmek ve beslemek için haftada 2-3 kere maske uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz. Ciltteki nem ve yağ oranının dengelenmesine yardımcı olacak.

 

11 Eye patch

Göz çevresindeki ince kırışıklık ve gözaltı morlukları gidermek ve önlemek için haftada 2-3 kere eye patch uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz.

 

12 Dudak maskesi

Dudak çatlaklığı önlemek için dudak bakım maskesini uygulayabilirsiniz. Gece boyunca kurumuş dudağınızı besler ve nemlendirir.

 

13 Boyun Maskesi

Boyundaki kırışıklıklar önlemek için günlük bakım sırasında mutlaka kremi dekolte kısmına kadar uygulayın. Haftada 1-2 kere boyun maskesini uygulayarak günlük bakımı destekleyin.

 

Limonian’ın Tavsiyeleri

Makyaj Temizleyici - Pongdang Donkey Milk Cleanser

Anne sütüne benzeyen eşek sütü içeren köpük tipi makyaj temizleyicidir. Mineral, C vitamin ve protein gibi besin maddeler içerir. Makyaj temizlerken cildin nemlendirilmesini sağlar.

 

Yüz Temizleyici – Our Herb Story Foam Cleansing

Bitkisel özleri içeren köpük tipi yüz temizleyicidir. Bol köpük ile hafif makyaj kalıntıları ve kirleri etkin şekilde temizler. Cildi yumuşatan ve nemlendiren gliserin içerir. Yapışkanlık hissi bırakmadan yoğun nemlendirir. Rosemarry, Lavender ve Shea butter 3 seçenek mevcuttur.

 

Tonik – Pax Moly Aloe Vera Tonik

Tonik cildin daha iyi temizlenmesine ve bir sonraki uygulanan bakım ürününün daha iyi emilmesine yardımcı olur.

Pax Moly Aloe vera toner, aloe vera özü ile cildi nemlendirir ve yumuşatır. Hafif yapısı ile cilde kolayca emilir ve yapışkanlık hissi bırakmaz.

 

Esans – Chamos Snail Anti-Wrinkle Essence

Salyangoz özü içeren kırışıklık karşıtı esanstır. Cilde nem ve besin sağlamanın yanı sıra çevresel şartlardan kaynaklanan cildin kurumasını önler. Cildin onarılmasına yardımcı olur. Genişlenmiş gözenekleri sıkılaştırır.

 

Göz Kremi - Chamos Snail Repair Anti-wrinkle Eye Cream

Salyangoz özü sayesinde göz çevresini nemlendirir ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.Paraben,renkledirici içermez.Shea Yağı ve hinoki yalancı servi içerdiğinden hassas ve kurumuş göz çevresini hızlıca nemlendirir.

 

Krem – Skin Talk Pure Argan Steam Cream

Argan yağı, hiyalüronik asit ve adenozin içeren besleyici kremdir. Hiyalüronik asit cildi yoğun nemlendirir. Adenozin cildin elastikiyetini artırır. Argan yağı cilt bariyerini güçlendirerek dış etkenlerden cildi korur. Hasarlı hücreleri onararak kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

 

Güneş Kremi : Seohwabi White Sun Protection Cream

Seowhabi White Sun Protection Cream SPF 50+ / PA +++ olan güneş kremidir. Cildin UV ışınlarından korunmasını sağlar. Paraben içermez. Cildi besleyen bitkisel ekstraktlar içerir. Cilt tonunu net ve parlak bir hale getirir.

 

BB Krem – Oseque High-end Touch

Roll-on tipi BB Kremdir. Baştaki sünger sayesinde tüm yüzünüze eşit şekilde kolayca uygulayabilirsiniz. Kızarıklık, akne ve pürüzleri ince bir takaba şeklinde tamamen kapatır. Safire benzeyen parlatıcı Ronafliar içerir. Yüzünüze her yönden bakıldığında volümlü ve canlı bir görünüm kazandırır.

 

Peeling – Pilling Bean 3 Pack

Kahve yağı (cafeol) içeren scrub tipi yüz peelingidir. Ciltteki ölü derileri giderir. Gözenekte kalan kir ve yağlara yapışarak derinlemesine temizler. Kahve yağı cilde emilerek ciltteki nemin korunmasına yardımcı olur.

 

Yüz Maskesi – Selection Prestige Bird's Nest

Fırtına kuşunun yuva özünü içeren nemlendirici maskedir.Kuru ve yorgun cildi yoğun nemlendirerek canlılık ve parlaklık kazandırır.Uygun fiyatı sayesinde günlük rutininize ekleyerek sıklıkla uygulayabilirsiniz.

 

Eye Patch – Misoli Collagen Hydrogel Eye Patch

Kolajen ve hyalüronik asit içeren hydrogel tipi gözaltı maskesidir. Kurumuş göz çevresini yoğun besleyerek kırışıklık oluşumu azaltır. Ciltte nem bariyeri oluşturarak nem kaybını önler.

 

Dudak Maskesi – Choosy Milk Vanilla

Süt protein içeren gece dudak maskesidir. Gece boyunca dudağınızı yoğun nemlendirir. Ayrıca arısütü, plasenta, aytaşı, kolajen gibi besleyici maddeler içerir.

 

Boyun Maskesi – Mirapack

Alın, yanak ve boyun 3 parçadan oluşan yüz ve boyun bakım maskesidir. Besin maddeleri cilde daha hızlıca ileten hydrogel tipi maskedir. Cildi daha yoğun nemlendirir. Cilde lifting etkisini sağlar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.