Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
(İnceleme- Review) Mjcare (Mijin Cosmetics) Soft Miracle Foot Peeling Pack – Soyulabilen Ayak Peeling Maskesi

(İnceleme- Review) Mjcare (Mijin Cosmetics) Soft Miracle Foot Peeling Pack – Soyulabilen Ayak Peeling Maskesi

08 Ocak 2019

Yaz aylarında sandalet, terlik ya da daha açık ayakkabılar tercih ederiz. Bu sebeple yaz aylarına girmeden önce ve yaz aylarından çıktıktan sonra ayak bakımına özellikle dikkat ediyoruz.

 

Herkes bebek gibi yumuşacık ayaklar ister değil mi? Bende ayaklarımı büyüklerimizden gördüğüm gibi topuk taşlarıyla ya da törpüleriyle yıpratmak istemedim ve ayak maskelerine yöneldim.

 

 

 

Marka : Kim bu Mijin Cosmetics?

Mijin kozmetik, Kore’de bilinen diğer markalardan olmasa da yüz, el ve ayak maskelerinde oldukça uzmanlaşmış bir marka.

Resmi Web Sitesindeki Açıklama

Soft Miracle Foot Peeling Pack; kabalaşmış ve çatlamış ciltler için ayaktaki ölü derileri temizler, daha yumuşak ve daha pürüzsüz bir görünüm sağlar. Ölü deri tabakası 4-6 gün sonra ortaya çıkar ve 2 hafta sonra tamamen soyularak yumuşak ve nemli olmasını sağlar.

İçeriğindeki maddeler ise şu şekilde;

Water, alcohol, lactic acid, glycolic acid, sodium citrate, glycerin, urea, butylene glycol, beta-glucan, snail secretion filtrate, artemisia princeps leaf extract (Japanese mugwort), chaenomeles sinensis fruit extract (Chinese flowering quince), cinnamomum zeylanicum bark extract (“true” cinnamon), phellinus linteus extract (black hoof mushroom), camellia sinesis leaf extract (green tea), ganoderma lucidum ([Lingzi] mushroom) extract, chrysanthemum indicum flower extract (chrystanthemum), diospyros kaki leaf extract (Japanese persimmon), tricholoma matsutake extract (matsutake mushroom), polysorbate 60, panthenol, allantoin, salicylic acid, citric acid, fragrance

Dikkat!!! Bu yazı bolca ayak resmi ve ayak soyulma resimleri içerir! Eğer rahatsız olursanız en alttaki sonuç kısmına gidebilir ya da diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Tecrübelerim

Ambalaj ve Uygulama: Paket oldukça güzel ve kaliteli yapılmış. Çoğu ayak peeling maskesinin üzerinde olduğu gibi bebek ayaklarını vurgulamak adına bebek görseli kullanılmış. Kim bebeksi ayaklara sahip olmak istemez ki değil mi ama :)

Arkasında yazan yazıyı çevirmeye çalıştım.

Kullanım: Ayaklarınızı temizleyin. Küçük poşetleri dikkatlice çıkarın ve poşetlerin ayak bileği kısımlarını kesin. Poşetleri ayaklarınıza giydikten sonra çorapların içine esansı dökün ve ayak bileklerinizi stickerlarla yapıştırın. 1 ya da 1 buçuk saat bekletin. Daha sonra su ile durulayın. Ortalama 3 gün sonra soyulma işlemi başlayacaktır.

Dikkat: Aşağıdaki semptomları görürseniz, kullanımı durdurun ve bir dermatoloğa başvurun.

-Kızarıklık, şişme ve ya tahriş olduğunda,

-Yukarıdaki semptomlar güneş ışığına maruz kalındığında ortaya çıkıyorsa,

- Acı veren, egzama gibi bölgelere kullanmayın.

- Gözle teması halinde derhal su ile yıkayın.

- Bebeklerin ve çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun.

Talimatlar

-Ölü deriler 4-6 gün sonra soyulmaya başlar ve 2 hafta sonra tamamen çıkarılarak ayakları yumuşak ve nemli hale getirir.

- Çıkan ölü derilerin kendi kendine soyulmasını bekleyin. Siz kendiniz soymaya çalışmayın.

-Çok fazla ve kısa aralıklarla ayak peelingi kullanmak cilt tahrişine neden olabilir. Bu işlemin en az 2 hafta ara ile yapılması tavsiye edilir.

- Daha iyi sonuç almak için peeling işleminden sonra kalın çoraplar giyin.

-Daha hızlı sonuçlar için sıcak bir ayak banyosu yapın.

 

Oldukça basit bir ambalaja sahip. Makas kullanmaya gerek kalmadan rahatça uygulayabilirsiniz. İçerisindeki sıvıyı çoraplara döktüm ve 1 dakika emmesine izin verdim.

 

Ayaklarıma çorapları giymeden önce içindeki sıvıyı çorapların her yerine gelmesi için biraz içinde döndürdüm. Böylece her tarafa eşit şekilde dağıldı. Çıkartmaların kolayca yapışmasını ve rahatlığını da beğendim. Üzerinde ki logo ve ürün isminin de hoş durduğunu düşünüyorum.

 

Bundan sonra 1 buçuk saat boyunca bir yerde oturmaya hazır olun. Bir film bulun, bazı Showlar izleyin ya da bir kitap okuyun. Çoraplarla yürümek imkansız değil ama eğer dikkatli olmazsanız kayabileceğinizi düşünüyorum. Ben bilgisayar başında çalışırken yapmayı tercih ettim :)

Koku, Doku : İçerisine dökülen sıvı temiz ve suya benzer bir yapıda. Alkollü gibi kokusu olsada daha çok bitkisel bir kokuya sahip. Çorabın dokusu ve kalınlığını poşet torba gibi düşünebilirsiniz. İlk başta ayağınızın ıslak bir şey de olması garip geiyor :)

(Ayaklarım gerçekten terli ya da ıslak çorapların içinde kalmış gibi hissediyordum :) Ama olması gerekende bu değil mi zaten)

 

Etkileri

1.Gün- Ayaklarımı yıkadıktan sonra cildin dokusunda hafif bir gelişme olduğunu fark ettim. Biraz daha yumuşak olduğunu ve topuklarımın nemlendiğini hissettim.

3.Gün- 3. Günün sabahına kadar ayaklarım maskeden önce olduğu gibi görünüyordu. Ancak akşam kontrol ettiğimde ayağımın yan kısımlarından soyulmaya başlayan ölü deriler olduğunu fark ettim. 3 gün boyunca soyulmasına yardımcı olmak için çorap giydim.

4.Gün- İnanılmaz! 4.günün sabahında duştayken büyük parçalar halinde soyulma başladı. Hayran hayran ayaklarıma bakmaya devam ettim :)

5.Gün- Dünden beri çorap giyiyorum. Bunun dökülmeye yardımcı olduğunu ve dökülen ölü derilerin etrafa saçılmasını önlediğini düşünüyorum. 5. Günün sonunda ayaklarımın altındaki deri tamamen patlamıştı.

6.Gün- Gece boyunca daha çok derinin olduğunu sabah fark ettim. Ayağımın üst kısmında ki derinin dökülmeye başlaması da dikkatimi çekti.

8.Gün-  7.Günden itibaren tüm ölü derilerim soyulmuştu. Cildim daha pürüzsüz ve yumuşak oldu. Topuklu ayakkabı giymemden dolayı oluşan nasırlarım yok oldu.

Sonuç

Etkisi: Verdiği vaadleri yerine getiren bir maske mi? Kesinlikle evet! Ayaklarım belirtilen zamandan daha önce soyuldu ve gözle görünür biçimde daha yumuşak ve pürüzsüzdüler.

Fiyat: Diğer krem türü ayak peelinglerine göre daha uygun fiyatlı. Üstelik daha zahmetsiz.

Yeniden satın alınabilecek ucuz ve etkili bir ürün!

Mjcare Soyulan Ayak Peeling Maskesini deneyen bazı müşterilerimizin görsellerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler. Başka bir incelemede görüşmek üzere!

Gülşah A.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.