Yağlı Cilt İçin Kore Kozmetik Ürünleri Limonian'da

Görünüm:
Toplam 45 ürün görüntüleniyor.

Yağlı cilt için cilt bakımı nasıl yapılmalı? Yağlı ciltler hangi ürünleri kullanmalı?

 

Yağlı Cildin Özellikleri

 

Genç(küçük) yaşlarda en çok görünen cilt tipidir. Normal cilde göre yağ ve ter bezeleri daha aktif çalışır. Sebumlar da fazla salgılanır. Fazla salgılanan sebumlar cildi parlatır. Makyajın kolay silinmesine ve zamanla koyulaşmasına neden olur.

 

Fazla salgılanan sebumlar kirlerle birleşerek gözenekleri tıkar. Alın, burun ve çene kısmında sivilce gibi cilt sorunlar oluşur. Gözenekler geniştir ve siyah noktalar kolay oluşur.

Fakat diğer cilt tipine göre canlı görünür. Cildin yaşlanması yavaş olduğu için ince kırışıklıklar da yavaş oluşur.

Genç yaşlarda yağlı olan cilt yaşlandıkça sebum salgısı azalarak normal cilt tipine dönüşebilir.

 

Yağlı Cildin Neden Farklı?

 

Genç yaşlarda metabolizmanın hızlanması ve hormonların etkisiyle sebum üretimi çoğalır. Fakat yaşlandıkça ciltteki nem oranı düşer. Cildimiz nem eksiği doldurmak için fazla sebum üretmeye başlar. Böylece cilt yüzeyi parlar ama cilt içinde gerginlik hissedilir.

 

 

Yağlı Cildin Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

 

Yağlı Cilt için Makyaj Temizleyici

Normal yüz temizleyicinin water proof özelliği olan kalın makyajı çıkarması zordur. Önce makyaj temizleyici ile makyajınızı çıkarın. Makyaj yapmasanız da gözenekteki sebum ve kirleri daha iyi temizlemek için makyaj temizleyici kullanmanızı tavsiye ederiz. Yapışkanlık hissi vermeyen (yağlı olmayan) losyon, jel veya su tipi ürünler uygundur.

 

Yağlı Cilt için Yüz Temizleyici

Sebumların temizlenmesi için diğer cilt tipine göre daha fazla zaman ayırmanız gerekir. Çok sıcak su ile yıkamayın. Ciltteki nem kaybına ve daha fazla sebum üretimine neden olabilir. Sebum üretimi fazla olan T bölgesini temizlemeye daha özen gösterin.

 

Yağlı Cilt için Tonik

Gözenekleri daha temiz tutmak için ve yüz yıkamada kaybolan nemi geri kazandırmak için tonik uygulayabilirsiniz. Alkol içeren tonikler mikroplardan arındırılmasına ve sebum üretimi azaltmasına yardımcı olur.

 

Yağlı Cilt için Esans

Cildi daha yoğun nemlendirmek için krem ile esansı birlikte kullanabilirsiniz. Yağlı olmayan ve nemlendirme özelliği olan esansı tercih edin. Ana madde olarak amino asit, vitamin C, E ve saponin içerirse daha etkili olacak.

 

Yağlı Cilt için Göz Kremi

Yağlı cilt de göz çevresinde yağ bezeleri az olduğu için diğer bölgeye göre çabuk kurur ve ince kırışıklıklar oluşabilir. Nemlendirme özellikli olan göz kremi uygulayarak ciltte nem bariyeri oluşturun ve kırışıklıkların oluşumunu önleyin.

 

Yağlı Cilt için Krem

Yağlı olmayan jel tipi nemlendirici kremi uygulayarak cilt içini besleyin. Cilt bariyerini güçlendirerek nem kaybını önleyin.

 

Yağlı Cilt için Güneş Kremi

Her cilt tipi için en önemli ürün yüz temizleyici ile güneş kremidir. Dışarıya çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş kremi uygulayın.

 

Yağlı Cilt için Kil Maskesi

Fazla üretilen sebumu gidermek için haftada 2-3 kere kil maskesini uygulayın. Fakat sivilce ve yara gibi cilt sorunu olan bölgeye uygulamayın.

 

Yağlı Cilt için Peeling

Fazla üretilen sebum ölü deri olarak dönüşür ve cilt bakım ürünlerinin emilmesini engeller. Haftada 1-2 kere peeling uygulayarak ölü derileri giderin. AHA, BHA gibi asit içeren kimyasal peeling uygulayın. Gomaj veya Scrub tipi peeling ürünlerinden daha etkili olacak. Peeling uygulamadan önce yüzünüze 2 dakika buhar uygulayarak gözenekleri açın. Daha etkili bakım olmasına yardımcı olacak. (Evde buhar etkisini yaratmak için ıslak havluyu 1 dakika mikro dalgada ısıtıp yüzünüze uygulayabilirsiniz.)

 

Yağlı Cilt için Yüz Maskesi

Cildi daha yoğun nemlendirmek için maske uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz. Amacınız cildi nemlendirmek olduğu için uygun fiyatta olan maskeleri daha sık uygulamaya çalışın.

 

Yağlı Cilt için Eye Patch

Göz çevresindeki ince kırışıklık ve gözaltı morlukları gidermek ve önlemek için haftada 2-3 kere eye patch uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz.

 

Yağlı Cilt için Yağ Kontrol Kağıdı

Yağ kontrol kağıdını kullanmayın. Yağlar silerken keyif alabilirsiniz fakat ciltteki yağ ve nem dengesinin bozulmasına neden olabilir. Vücudumuz azalan yağı takviye etmek için daha fazla sebum üretmeye başlar ve daha kötü döngüye dönüşebilir.

 

 

 

Yağlı ciltli ünlüler ya da yağlı ciltli bloggerları da takip ederek çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz.

 

Limonian olarak Güney Kore’den en iyi ürünleri sizler için temin etmeye devam ediyoruz!

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.