Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
Yağlı Cilt için Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

Yağlı Cilt için Cilt Bakım Rutini ve Limonian’ın Ürün Tavsiyeleri

27 Haziran 2018


Yağlı Cildin Özellikleri

Genç(küçük) yaşlarda en çok görünen cilt tipidir. Normal cilde göre yağ ve ter bezeleri daha aktif çalışır. Sebumlar da fazla salgılanır. Fazla salgılanan sebumlar cildi parlatır. Makyajın kolay silinmesine ve zamanla koyulaşmasına neden olur.

Fazla salgılanan sebumlar kirlerle birleşerek gözenekleri tıkar. Alın, burun ve çene kısmında sivilce gibi cilt sorunlar oluşur. Gözenekler geniştir ve siyah noktalar kolay oluşur.

Fakat diğer cilt tipine göre canlı görünür. Cildin yaşlanması yavaş olduğu için ince kırışıklıklar da yavaş oluşur.

Genç yaşlarda yağlı olan cilt yaşlandıkça sebum salgısı azalarak normal cilt tipine dönüşebilir.

 

Yağlı Cildin Farklı Nedeni

Genç yaşlarda metabolizmanın hızlanması ve hormonların etkisiyle sebum üretimi çoğalır. Fakat yaşlandıkça ciltteki nem oranı düşer. Cildimiz nem eksiği doldurmak için fazla sebum üretmeye başlar. Böylece cilt yüzeyi parlar ama cilt içinde gerginlik hissedilir.

 

Yağlı Cildin Bakım Rutini

Yağlı cildin baş sorunu ciltteki nem kaybı ve vücudun bu boşluğu doldurmak için fazla sebum üretmesidır. Fazla salgılanan sebum gözenekleri tıkayabilir. Sivilce, siyah nokta gibi sorunlara yol açabilir.

Cildi yoğun nemlendirerek ve sebum üretimi azaltarak sebum kontrolü sağlayın. Fazla üretilen sebumları derinlemesine temizleyerek cilt sorunları önleyin.

 

01 Makyaj Temizleyici

Normal yüz temizleyicinin water proof özelliği olan kalın makyajı çıkarması zordur. Önce makyaj temizleyici ile makyajınızı çıkarın. Makyaj yapmasanız da gözenekteki sebum ve kirleri daha iyi temizlemek için makyaj temizleyici kullanmanızı tavsiye ederiz. Yapşkanlık hssi vermeyen (yağlı olmayan) losyon, jel veya su tipi ürünler uygundur.

 

02 Yüz Temizleyici

Sebumların temizlenmesi için diğer cilt tipine göre daha fazla zaman ayırmanız gerekir. Çok sıcak su ile yıkamayın. Ciltteki nem kaybına ve daha fazla sebum üretimine neden olabilir. Sebum üretimi fazla olan T bölgesini temizlemeye daha özen gösterin.

 

03 Tonik

Gözenekleri daha temiz tutmak için ve yüz yıkamada kaybolan nemi geri kazandırmak için tonik uygulayabilirsiniz. Alkol içeren tonikler mikroplardan arındırılmasına ve sebum üretimi azaltmasına yardımcı olur.

 

04 Esans

Cildi daha yoğun nemlendirmek için krem ile esansı birlikte kullanabilirsiniz. Yağlı olmayan ve nemlendirme özelliği olan esansı tercih edin. Ana madde olarak amino asit, vitamin C, E ve saponin içerirse daha etkili olacak.

 

05 Göz Kremi

Yağlı cilt de göz çevresinde yağ bezeleri az olduğu için diğer bölgeye göre çabuk kurur ve ince kırışıklıklar oluşabilir. Nemlendirme özellikli olan göz kremi uygulayarak ciltte nem bariyeri oluşturun ve kırışıklıkların oluşumunu önleyin.

 

06 Krem

Yağlı olmayan jel tipi nemlendirici kremi uygulayarak cilt içini besleyin. Cilt bariyerini güçlendirerek nem kaybını önleyin.

 

07 Güneş Kremi

Her cilt tipi için en önemli ürün yüz temizleyici ile güneş kremidir. Dışarıya çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş kremi uygulayın.

 

08 Kil Maskesi

Fazla üretilen sebumu gidermek için haftada 2-3 kere kil maskesini uygulayın. Fakat sivilce ve yara gibi cilt sorunu olan bölgeye uygulamayın.

 

09 Peeling

Fazla üretilen sebum ölü deri olarak dönüşür ve cilt bakım ürünlerinin emilmesini engeller. Haftada 1-2 kere peeling uygulayarak ölü derileri giderin. AHA, BHA gibi asit içeren kimyasal peeling uygulayın. Gomaj veya Scrub tipi peeling ürünlerinden daha etkili olacak. Peeling uygulamadan önce yüzünüze 2 dakika buhar uygulayarak gözenekleri açın. Daha etkili bakım olmasına yardımcı olacak. (Evde buhar etkisini yaratmak için ıslak havluyu 1 dakika mikro dalgada ısıtıp yüzünüze uygulayabilirsiniz.)

 

10 Yüz Maskesi

Cildi daha yoğun nemlendirmek için maske uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz. Amacınız cildi nemlendirmek olduğu için uygun fiyatta olan maskeleri daha sık uygulamaya çalışın.

 

11 Eye Patch

Göz çevresindeki ince kırışıklık ve gözaltı morlukları gidermek ve önlemek için haftada 2-3 kere eye patch uygulayarak günlük bakımı destekleyebilirsiniz.

 

12 Yağ Kontrol Kağıdı

Yağ kontrol kağıdını kullanmayın. Yağlar silerken keyif alabilirsiniz fakat ciltteki yağ ve nem dengesinin bozulmasına neden olabilir. Vücudumuz azalan yağı takviye etmek için daha fazla sebum üretmeye başlar ve daha kötü döngüye dönüşebilir.

 

Limonian’ın Tavsiyeleri

Makyaj Temizleyici - LaF Iceland Micellar Cleansing Water

İzlanda buzul suyu içeren makyaj temizleme suyudur. Ruj ve eyeliner gibi kalın makyajı temizlemek için uygundur. Allantoin cildi nemlendirerek sakinleştirir ve cilt bariyerini güçlendirir. Arnica montana cildin kurumasını önler.

 

Yüz temizleyici Oseque Cyber Shine

Gözenek bakımı sağlayan oksijen köpüklü yüz temizleyicidir. Kendiliğinden köpüren oksijen köpükler makyaj kalıntıları ve ciltte biriken kirleri etkin şekilde temizler. Siyah noktaları giderir ve ciltteki yağı oranı dengeleyerek gözenek bakımı sağlar.

 

Tonik – LaF Pore Corset Facial Toner

Özellikle gözenek bakımı için üretilen ve sulu yapda olan toniktir. Teatree yağı ve BHA içerir. Gözenkleri temizler ve sebum salımını dengeler.

 

Ampül – LaF Anti-Wrinkle Ampoule

Kolajen içeren kırışıklık karşıtı ampuldür. Cildi nemlendirir ve ciltte nem bariyeri oluşturarak uzun süre nemli kalmasını sağlar. Adenozin ve brokoli özü ciltteki nemi korur ve cilt elastikiyeti artırır.

 

Göz Kremi – Sesamis Moisture Eye Cream

Arnika (öküzotu), soya sütü ve beta glukan gibi cildi besleyen ve nemlendiren göz kremidir. Cildi nemlendirir ve ciltteki nemi korur. İnce kırışıklıkların az görülmesine ve göz alt morluklarının giderilmesine yardımcı olur.

 

Krem LaF Med Secret Cream Aquaporin

Aquaproin içeren nemlendirici kremdir. Aquaporin hücre duvarından nem geçirme özelliğine sahip olan protein ailesinden biridir. Yağlı cilt için daha iyi nemlendirilmesini ve cildin canlı olmasını sağlar.

Güneş Kremi : Seohwabi White Sun Protection Cream

Seowhabi White Sun Protection Cream SPF 50+ / PA +++ olan güneş kremidir. Cildin UV ışınlarından korunmasını sağlar. Paraben içermez. Cildi besleyen bitkisel ekstraktlar içerir. Cilt tonunu net ve parlak bir hale getirir.

 

Kil Maskesi LaF Pore Kill Peel-off Pack

Gözenek bakımı sağlayan peel-off tipi siyah maskedir. Fazla salgılanan sebumlara yapışarak gözenekleri etkin şekilde temizler. Salisilik asit ölü derileri giderir. Gözeneklerdeki siya nokta ve yağların giderilmesine yardımcı olur.

 

Peeling – Pax Moly Whitening Apple Balance

Elma özü içeren beyazlatıcı yüz peeling jelidir. Cildi tahriş etmeden birikmiş ölü deri ve kirleri temizler. Cildin bağışıklık gücünü artıran 7 çeşit bitkisel özü içerir. Cilde canlılık kazandırır.

 

Yüz Maskesi Selection Prestige Bird’s Nest Aqua Mask

Fırtına kuşunun yuva özünü içeren nemlendirici maskedir. Kuru ve yorgun cildi yoğun nemlendirerek canlılık ve parlaklık kazandırır.

 

Eye Patch – Misoli Collagen Hydrogel Eye Patch

Kolajen ve hyalüronik asit içeren hydrogel tipi gözaltı maskesidir. Kurumuş göz çevresini yoğun besleyerek kırışıklık oluşumu azaltır. Ciltte nem bariyeri oluşturarak nem kaybını önler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.