Değerli müşterilerimiz,
Kargo hizmetlerindeki yoğunluk sebebiyle siparişlerinizde gecikme yaşanabilir. Siparişlerinizin zamanında ulaşması için hızlıca paketlerin hazırlandığını bilmenizi isteriz. Limonian ailesi olarak yaşadığımız bu zor günlerde sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
x
Yaşlara Göre Cilt Bakım Rutini

Yaşlara Göre Cilt Bakım Rutini

27 Haziran 2018

Neden Yaşa Uygun Olarak Cilt Bakımı Yapmalıyız?

Genel olarak biz yaşlandıkça cildimiz de yaşlanır. Cildimiz 25 yaşında zirveye ulaşır ve yaşlanma sürecine girer. Cilt yaşına göre uygun bakım yapıldığında daha etkili sonuç alabiliriz.

Fakat çoğumuz yanlış algılama ile cilt yaşımızı düşünmeden daha etkili ürün kullanmaya çalışırız. Cilt yaşına uygun olmayan ürünler faydalı olmak yerine cildimize daha fazla zarar verebilir.

Örneğin 10’lu yaşlardaki biri cilt bakımı için 40’lı yaşlardaki annesinin ürünü kullanırsa hemen etkisini görüp cildini daha iyi hissedebilir. Fakat küçük yaşlarda yüksek etkili ürünü kullandığı için 20’li yaşlarda ondan daha etkili ürün kullanmak zorunda kalacaktır. Bu durum da cildimiz gerekenden fazla beslendiği için kendini yenileme gücünü kaybettirecektir.

Dolayısıyla mutlaka kendin cilt yaşınıza uygun bakım yapmanız gerekir.

 

10’lu Yaşlarda Cilt Bakımı : Cilt Problemleri Önleyin!

10’lu yaşlarda metabolizma aktifleşir ve hormonların etkisiyle sebumların üretimi çoğalır. Bu durum sivilcelerin çoğalmasına neden olabilir. 10’lu yaşlardaki cilt sorunu zaman geçtikçe kendiliğinden iyileşebilir. Fakat yanlış bakım veya bakımsız kalması leke oluşumuna veya yara izine neden olabilir.

10’lu yaşlarda cilt çok hassastır. Cildi uyarmayan mümkün olduğu kadar doğal ürünü kullanmalıdır. Ağır makyaj cildin nefes almasını engellediği için makyaj yapmaktan kaçınılmalıdır. Hafif yapıdaki tonik, losyon ve güneş koruyucu krem ile bakım yapılması yeterlidir.

10’lu yaşlarda sivilceli cilt için bakım rutini ve Limonian’ın ürün tavsiyeleri görmek için tıklayın!

20’li Yaşlarda Cilt Bakımı : Cilt Bakım Alışkanlığı Edinin!

Cildimiz 20’li yaşların başlarında zirveye ulaşıp sonlarına doğru doğal olarak yaşlanmaya başlar.

Cildin yaşlanması ile ince kırışıklıklar oluşmaya başlar. UV ışınları gibi zararlı dış etkenlerden dolayı leke gibi sorunlar görülmeye başlar. 10’lu yaşlarda cilt hızlı yenilendiği için cilt sorunları zamanla kaybolabilir. Fakat 20’li yaşların ortasından sonra bakım yapılmazsa geri dönülemeyecek sorunlara yol açabilir.

Bu sebeple cilt sorunlarını önlemeye 20’li yaşlarda başlanması gerekir. Örneğin kırışıklık bakımı kırışıklıklar belirdikten sonra yapılan bir bakım değil, kırışıklıkların oluşumu önleyen bir bakımdır. 20’li yaşlarda edinen cilt bakım rutini yaşlandıkça etkisini göstermeye başlar.

20’li yaşlarda ince kırışıklık, göz çevresi kırışıklığı, leke ve sivilce gibi sorunlar başlamadan önce bu sorunlara karşı önlem olarak bir cilt bakım rutini edinmelisiniz. Güneş koruyucu kremi kullanma alışkanlığı edinmelisiniz.

20’li yaşlarda sadece ruj ile yüzünüzü canlı gösterebilirsiniz. Mümkün olduğu kadar ağır makyajdan kaçınmalı ve yatmadan önce iyice uyguladığınız makyajı temizleme alışkanlığını mutlaka edinmelisiniz.

20’li yaşlarda cilt bakım rutini ve Limonian’In ürün tavsiyeleri görmek için tıklayın!

 

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı : Cildin Yaşlanmasına Karşı Bakıma Başlayın!

30’lu yaşlarda cildimiz hızlıca yaşlanmaya başlar bu yüzden cildin yenilenmesine yardımcı olan bir  bakım uygulamaya önem vermelisiniz.

30’lu yaşlara girildiğinde ciltteki kolajen miktarı 20’lı yaşların %80’ne kadar azalır ve kemiklerin hacmi de azalarak cildimiz sarkmaya başlar.

Deri altı yağ tabakasının incelmesi ile cilt yorgun görünür veya elmacık kemiği çıkık görünür. Cilt elastikiyetinin azalması ile göz ve ağız çevresindeki kırışıklıklar belirmeye ve yüz daha büyük görünmeye başlar. 20’li yaşlarda oluşan lekeler daha da belirgin olmaya başlar.

Anti-aging ürünler ile göz ve ağız çevresi, alın gibi yerde görünmeye başlayan bölgelerin yaşlanmasını yavaşlatmanız gerekir. Cilt yenileyici ürünler ile kaybolmaya başlayan elastikiyet ve canlılığı geri kazandırmanız gerekir.

30’lu yaşlarda cilt bakım rutini ve Limonian’ın ürün tavsiyeleri görmek için tıklayın!

40’lı Yaşlarda Cilt Bakımı : Cilt Yenileme Döngüsünü İyileştirin ve Elastikiyetin düşmesini önleyin.

Cildin yaşlanması 20’li yaşlarda başlar. 30’lu yaşlarda gözde görünür hale gelir ve 40’lı yaşlarda hızlanmaya başlar. Cilt hücrelerin yenilenme hızının düşmesi ile cilt elastikiyeti hızla düşmeye başlar. Elastikiyeti kaybeden cilt sarkmaya ve kırışıklıklar çoğalmaya başlar.

Nemlendirme, ciltteki nem/yağ oranı dengeleme ve cilt yenileme döngüsünü iyileştirmeye yönelik cilt bakımı yapılması gerekir. Bununla oluşmuş kırışıkları azaltmak, kırışıklıkları önlemek ve cilt tonunu iyileştirmek gerekir.

40’lı yaşlarda cilt bakım rutini ve Limonian’ın ürün tavsiyeleri görmek için tıklayın!

YAŞ GRUBUNA GÖRE CİLT DURUMU VE CİLT BAKIM RUTİNİNİ ÖZETLERSEK..

Yaş grubu

Durum

Baş Sorunlar

Cilt Bakımı

10’lu yaşlar  

Metebolizmanın atifleşmesi ve hormon etkisinin artması ile sebum üretimi artar.

Sivilce, Siyah nokta

Cildi iyi temizleyerek aşır salgılanan sebumları temizleyin. Cildi temizlerken kaybolan nemi geri kazandırın.

20’li yaşlar

Cildin yaşlanmaya başlamasıyla cilt sorunları görünmeye başlar.

İnce kırışıklık, leke

Cilt sorunları ve cildin yaşlanmasını önleyen özenli bir cilt bakım rutinine sahip olun.

30’lu yaşlar

Cildin yaşlanması gözde görünmeye başlar

Elastikiyet kaybı, derin kırışıklık, lekelerin belirlemesi

Cildin yenileme gücünü artırın.

40’lı yaşlar

Cildin yaşlanması hızlanmaya başlar.

Elastikiyet kaybı,

Ciltteki Solgunluk

Cilt yenileme döngüsünü iyileştirin, Ciltteki nem ve yağ oranı dengeleyin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.